Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odstające napisy na tylnej klapie


phpion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na początku listopada przydarzyła mi się lekka stłuczka - pan (rocznik 1937...) wjechał w pupcię mojej Megi w związku z czym konieczna była naprawa tylnej klapy (naprostowanie + malowanie). Wczoraj odebrałem auto z naprawy i zauważyłem, że napisy na tylnej klapie nie przylegają idealnie (po prostu miejscami odstają). Dociśnięcie ich na chwilę naprawia "usterkę", ale za chwilę one na nowo "odskakują". Wyczytałem na forum, że są one mocowane taśmą dwustronną (Megane I ph II, rocznik 2003). Moje pytanie jest następujące: czy jest jakaś możliwość by temu zaradzić? Nie chciałbym któregoś dnia zobaczyć, że napis Renault/Megane mi odpadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie zgłosić tego jako reklamacji do wykonanej naprawy. Przyznam, że nie jestem do końca zadowolony z naprawy. Niby na pierwszy rzut oka wszystko ładnie wygląda, ale nie są np. zamocowane zaślepki od świateł cofania (są, ale nie do końca - odstają), do tego mam uwalony fotel kierowcy (został jakby żółty pył - ponoć dawali na niego pokrowiec, ale syf został). No i do tego te znaczki. Mówisz, że one są na zaczepy - szczerze mówiąc to mi się nie wydaje, ale poczekam na głosy innych.

 

Hmmm, aczkolwiek chyba masz rację:

http://czesci.amauto.pl/renault.html

Przy napisach są uwagi typu "brak kołka mocującego"... Domyślam się więc, że podczas zdejmowania napisów owe kołki zostały zerwane i teraz całość trzyma się na iluś tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem podejrzeć przy dziennym świetle jak to wygląda i chyba dali mi jakąś taśmę bo widzę coś pomiędzy napisem, a blachą. W sumie podsunąłeś mi ten pomysł z silikonem. Zastanawiałem się jak to we własnym zakresie podkleić i chyba silikon będzie najlepszym rozwiązaniem. Tylko powiedz mi czy przyciskałeś to jakimś zaciskiem? Silikon nie łapie od razu, powierzchnia nie jest płaska tylko idzie po łuku, a nie chcę jak głupek trzymać tego powiedzmy pól godziny.

 

PS: Nie ma to jak Zagłębie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. W dniu wczorajszym zdjęto mi te napisy i z całą pewnością potwierdzam: są mocowane za pomocą 3 bolców. Niestety przy każdym napisie 2 bolce były ułamane. Powiedziano mi, że taśma, którą je podklejono nie zwulkanizowała się. Na chwilę obecną jeżdżę bez napisów i mam pytanie: czym usunąć pozostałości po taśmie? Nie chciałbym uszkodzić sobie lakieru więc wolę wcześniej zapytać :) Ręczne "skrobanie" średnio idzie, może użyć benzyny ekstrakcyjnej? Czy może czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!