Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

pierwsze kroki w ddt2000


Rekomendowane odpowiedzi

witam zainstalowałem na laptopie ddt2000 z cała baza danych i poszedłem do auta( megane 96r 1.6e coupe) podpiąłem się i to na tyle bo nic więcej nie byłem w stanie zrobić a i jeszcze wybrałem model i na tym się skończyło co zrobić żeby to wszystko ze sobą zagrało?? jak połączyć się z autem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle tez wiem ze trzeba przekręcić zapłon ale i tak nic z tego nie ma żadnego połączenia?? ile pini mam mieć kabel?? mam wejście obd2 a w kablu jest jakieś 5-6 pini w 100% pasuje do vw ale nie wiem ile i jak mają być rozmieszczone piny do renault??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze udało mi sie połączyć z autem w oknie głównym wybrałem konfiguracje wybrałem port i wszystko niby gra ale kiedy przechodzę do kolejnego okna i naciskam przycisk ALL to komp niby coś robi skanuje jakby te wszystkie bajery które są po lewej stronie (fot) i po tym wszystkim pokazuje mi w rubryce "NAME" komunikat "NONE" i to na tyle nic więcej się nie dzieje...co z tym fantem zrobić?? zuważyłem ze na większości screenów jest wersja ddt2000 light version jak do niej wejść?? albo gdzie ją można pobrać?? moja różni się od tych które widzę na screenach z różnych for..??

post-27434-1290969900_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą instrukcję ale jeszcze nieukończoną i nie sprawdzoną merytorycznie więc pewnie jakieś błędy w niej są.

Ja spędziłem w sobotę prawie godzinę w aucie.

Zrób tak wsadź wtyczkę do złącza diagnostycznego, a USB/RS do laptopa. Odpal laptopa i poczekaj jak się wszystko załaduje. Teraz uruchom DDT jak się załaduje włącz zapłon, ale nie zapalaj silnika, w głównym oknie DDT wybierz przycisk "VEHICLES", wybierz auto, w Twoim przypadku Megane & Scenic.

Pojawi się to okno co powyżej. Kliknij przycisk lornetki z napisem ALL i czekaj. W tym momencie adapter wykrywa moduły elektroniczne zainstalowane w samochodzie. Po zakończeniu skanowania w prawym oknie pojawią się wykryte moduły.

Dalej nie powiem co i jak bo odstawiałem kilkologię. W każdym bądź razie po zapaleniu silnika doszedłem do informacji o temp. silnika, sygnałach podciśnienia, sond lambda, obrotach dawce paliwa, ciśnieniu atm i podciśnieniu.

I jeszcze kliku ale ze względu na kłopoty z francuskim nie udało mi się tego bardziej rozgryźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też już robiłem że zapłon dałem po odpaleniu programu ale to nic nie zmienia nadal w rubryce "name" pojawia się "none" a przechodząc do zakładki "UP" kolejnie do działu "failures" --> "ECU Failures" pojawia sie NP: ABS-VDC - com error(no keywords) a niżej

no device definition in database unable to detect failures...co to oznacza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no device definition in database unable to detect failures...

brak definicji urządzenia w bazie danych, nie można wykryć usterek.

 

Zobacz jaką masz bazę danych powinieneś mieć ok 400MB, jeżeli masz mniejszą musisz poszukać. W tej chwili nie pamiętam skąd ja ściągnąłem swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal mam problem żeby połączyć się z moją meganką dostałem bazę błędów o wielkość 320 mb ale to nic nie zmienia ( była uszkodzona wg winrara) nadal czegoś tam szuka po naciśnięciu ALL ale nadal pokazuje się none po czym znajduje ECM po przejściu do zakładki ECU Failures pojawia się komunikat który pisałem już wcześniej...nadal czekam na waszą pomoc...

post-27434-1291484264_thumb.jpg

post-1-1291484264_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!