Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem szybko zrobić,więc najpierw próbowałem go założyć a dopiero jak nie pasował to zacząłem się zastanawiać co jest nie tak. Filtr jest trochę pognieciony i zabrudzony, więc o zwrocie nie ma mowy, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Co za łby z tych konstruktorów. W megane 1 wymiana filtra kabinowego to dwie minuty. Tutaj.... no właśnie. Jak to wymienić bez ściągania schowka? Wiadomo, odkręcić dwie śruby. Problem w tym, że nawet nie ma jak się ułożyć by móc swobodnie je odkręcić. Jak wy odkręcacie te śrubki?

zaraz mnie coś strzeli. Rozumiem, że w środku itp, ale samo odkręcenie jest mega przerypane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w MII z tego co pamiętam trzeba było demontować schowek. Konstruktorzy robią wszystko co mogą żeby utrudnić życie użytkownikom samochodów. Wszystko po to żeby się nie chciało bawić i pojechać dać zarobić ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest za pierwszym razem.

Jak już wiesz jak się ułożyć na plecach  (fotel na max w tył, plecy na progu) to 3 min roboty. Mi np. (jak w ASO wymieniali to już śrubek nie przykręcili - trzyma się na zatrzask, ale to zobaczyłem dopiero gdy sam się za to wziąłem).

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no i ja jestem już po. Chyba z godzinę mi to zajęło bo też odkurzałem w środku, głupio by było założyć filtr nie czyszcząc nic. Szkoda, że to nie pod szybą jak w megane 1. Sądząc po "czystości" filtra uważam, że powinny być dwa. Rzadziej ten w środku by się zmieniało. Nie wiem gdzie ma wejście powietrze ale zastanawiam się skąd zaciąga ten syf. Jeszcze nigdy filtra nie zmieniałem który byłby tak zasyfiony. No i oczywiście pogięty a po włożeniu trochę się wyprostował. To kto to wymyślił to powinno się go chyba powiesić. Ok, miejsce trudno dostępne ale mogli coś zrobić by tego nie zgnieść trochę. Przecież takie aso i serwis muszą schowek i tak rozbierać. Dla nich to pewnie żadna przyjemność.

 

A gdyby założyć jakiś filtr przy wejściu powietrza do kabiny? (wlot jest pewnie gdzieś pod maską). Aha i wydaje mi się, że łatwiej by filtr wchodził gdyby nie ostatni kawałek plastiku przy tunelu (mniej byłby zgięty filtr). Mój z kolei mimo pionowych żeberek jakoś wlazł.

 

 

20180203_142532.jpg

20180203_144940.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, dreq02 napisał:

A gdyby założyć jakiś filtr przy wejściu powietrza do kabiny? (wlot jest pewnie gdzieś pod maską). Aha i wydaje mi się, że łatwiej by filtr wchodził gdyby nie ostatni kawałek plastiku przy tunelu (mniej byłby zgięty filtr). Mój z kolei mimo pionowych żeberek jakoś wlazł.

 

Zawsze możesz wymieniać filtr częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Renault chwali się, że mają antyalergiczny filtr kabinowy. Nie piszą jednak do jakiego/jakich modeli. Wie ktoś może czy takowy jest dostępny do naszych trójek albo w jakich modelach można takowy zastosować?

https://www.renault.pl/strefa-klienta/przeglad-i-obsluga-serwisowa/klimatyzacja-i-widocznosc.html

Leaflet_Renault_Cabine_filter_A5_A4_PL_prev.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wszystkich z jakimi się spotkałem najmasywniejszy i najsolidniej wykonany jest ten oryginalny, czyli ten: https://allegro.pl/oryginal-filtr-kabinowy-renault-megane-iii-k1300a-i7307972232.html  jest on firmy VALEO i idzie na pierwszy montaż.

Kiedyś kupiłem innej firmy, bodajże Filtrona i normalnie żenada, o połowę lekki i w dodatku taki plastikowy się wydawał, nie polecam.

Tylko ten co wysłałem linka, żadnych innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!