Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie ten na górze, moim zdaniem najlpiej pasują filtry Filtrona, ostatnio zamontawłem Boscha (powietrza) to nie pasował tak dobrze jak uprzedni Filtron, to samo z kabinówką.

Edytowane przez Tytan555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

to który z tych filtrów jest łatwiejszy w montażu?

post-57338-0-05855000-1420219526_thumb.jpg

post-57338-0-92232400-1420219530_thumb.jpg

 

ten na górze, czy ten na dole?

Jak ten głupi dałem się podpuścić i kupiłem Purfluxa, takiego jak na dolnym zdjęciu. Wkładanie go do gniazda to po prostu masakra. Wchodzi 4-5cm i się zacina. Powoduje to wygięcie filtra w czym wydatnie pomaga układ harmonijek wzdłuż krótkiego boku. Po wepchnięciu na siłę całego filtra do końca nie mamy pewności czy wyprostował się i zasłania cały wlot powietrza. Zlecenie tej czynności warsztatowi może skończyć się tym, że mechanikowi nie będzie zależało na dokładnym wprowadzeniu filtra do gniazda i pozostawi go w stanie sciśniętym, o czym już ktoś wcześniej pisał.

Krótko mówiąc następnym razem wybiorę filtr z harmonijką wzdłuż długiego boku i maksymalnie sztywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

miła niespodzianka :) zakupiłem filtr PURFLUX-a i zmienili użebrowanie lamelek teraz jest takie jak w oryginale czyli poziome aby łatwiej było go zgnieść przy wkładaniu na swoje miejsce :)

post-12768-0-19130400-1472043740_thumb.jpg

Edytowane przez Barnaba27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś z was posiada zaślepkę na filtr powietrza w kształcie prostokąta? Czy tylko w mojej Megane taka jest? Zauważyłem że taka sama zaślepka występuje w Renault Fluence. Mam też teraz problem z filtrem kabinowym. Kupiłem dedykowany do mojego auta i ma 250mm długości,jest troszkę jakby za szeroki no i jest za długi....

Spojrzałem szybko na wymiary filtra w Fluence z silnikiem 1.6 i tam długość 238, szerokość 3 mm mniej.

Czy jest możliwe abym do mojego auta wsadzili układ nawiewu z fluence?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Przed pierwszą wymianą czytając ten wątek byłem pełen obaw czy dam radę bez urwania czegokolwiek :lol: . Kupiłem filtr Filtrona, wziąłem do ręki torx i... mogę potwierdzić wszystko co powiedział i pokazał kolega na filmie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem jak zawsze oryginalny filtr 272778970R (Made in France, naklejka jak na zdjęciu kolegi "cinas" tylko tam jest Made in Germany) i jakie niemiłe rozczarowanie, lamelki są pionowe :angry:

Rok temu zamówiony dokładnie ten sam i miał lamelki poziomo.

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!