Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Takie samo zaskoczenie miałem jesienią. Wydaje mi się, że mimo trudności w z włożeniem, w wersji z pionowymi lamelkami krawędzie lepiej przylegają do obudowy. Szczególnie górna, która jest wykonana z elastycznego tworzywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dokładnie to samo. Pionowe użebrowanie, mimo iż jak zamawiałem w moto-dynamics (renault-czesci.pl) na zdjęciu były poziome żeberka.

Jedyne co, to boki filtra jakby plastikowe - dosyć gruby plastik - mam nadzieję nie pozagniatać.

post-75111-0-33306400-1487769498_thumb.jpg

post-75111-0-93470700-1487769506_thumb.jpg

post-75111-0-60183100-1487769521_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie czytałem na bieżąco tematu i podobnie jak wyżej piszący też zostałem zaskoczony, bo zamówiłem w Moto Dynamic filtr będąc pewien, że będzie to Mann z poziomymi żebrami tak jak na zdjęciach firmowych, a tymczasem przysłali filtr Valeo z pionowymi żebrami. Mam zamiar odesłać ten filtr, bo już raz "przerabiałem" te pionowe żeberka i nie byłem zadowolony. Ale może mimo trudniejszego wkładania faktycznie lepiej on przylega? Przyznaję, że choć filtr Mann z podłużnym użebrowaniem lepiej się wkłada to jednak musiałem go po włożeniu nieco "podciągać" do góry, bo nie chciał się "wyprężyć" do pierwotnej powierzchni. A może ten Valeo ma jednak swoje plusy,które przysłonią drobne minusy Manna? Może i ja się do niego przekonam? Wydaje mi się, że żeby go dobrze włożyć trzeba by go tak uformować, aby zrobił się z niego równoległobok; wtedy dostatecznie się zmniejszy, aby przejść przez otwór puszki, a jednocześnie pionowa harmonijka nie wygnie się w banana i nie będzie ryzyka, że nie zakryje całego parownika. Jak wam poszło z tym Valeo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem już 2 razy ( 2 sztuki kupiłem za jednym razem) filtr z pionowymi żeberkami, akurat Maxgear. Cena była dobra, to jedyna zaleta.

Ogólnie to nie polecam, nie jestem w stanie go dobrze włożyć w szczelinę, zacina się podczas instalacji , po wyjęciu po roku okazało się że nie pracował na całej swojej powierzchni, szczególnie na końcu wnęki filtra nie był dobrze założony, wiec leciało powietrze nie filtrowane.

post-195-0-59238300-1489181144_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakupić do mojej megany 1.5 dci 110KM 2012r, filtr powietrza firmy Filtron z poziomymi żeberkami (podobno są lepsze bo składają się ładnie w harmonijkę) czy to będzie dobry wybór ??

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako że był weekend i pogoda dopisała to w dwóch samochodach wyczyściłem parowniki i założyłem nowe filtry kabinowe. Co się okazało - ten z pionowymi żeberkami nie jest zły, wg. mnie jest lepszy od tego z poziomymi. W jednym samochodzie założyłem harta z poziomymi i nie dolegał idealnie na brzegach - trzeba było włożyć rękę i poprawić żeby się rozprostował (na szczęście mam małe dłonie i przy takich "robotach" nie mam problemów ale po zakładaniu filtrów mam je tak zdrapane jakby mnie pies napadł... osoba odpowiedzialna za projekt puszki filtra będzie smażyć się w piekle i to długo... ). Drugi filtr niby oryginalne (sygnowany przez Renault i Valeo) ale z pionowymi żeberkami (wcześniej miałem oryginalne z poziomymi) - nie dość że wszedł łatwiej niż hart to sam się rozprostował i dolegał ładnie z każdej strony. Przy jego zakładaniu trzeba mieć "knif" - nie ściskamy go tylko robimy z prostokąta równoległobok i po problemie (zero pchania na siłę czy zahaczania). Żałuję ale zapomniałem zrobić zdjęcia endoskopem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j/w w weekend wymieniałem filtr (poprzedni miał 8 miesięcy) i odgrzybiałem parownik pianką (juz nie śmierdzi). Wymieniałem go bo dość mocno mi parowało po deszczu + wydajność nawiewu była tragiczna. Przy 22*C nie umiałem wychłodzić wnętrza - ledwo dmuchało. Moje zaskoczenie było duże jak wyciągnąłem stary filtr. Był tak zapchany ze szok (rozumiem że mieszkam na śląsku ale bez przesady :D). Pod słońce nie było nic widać a ciężki był... Nowy (oczywiście pionowe użebrowanie) z fram'a wszedł bez problemu (odziwo). Koszt filtr 54 zł, pianka 30 zł. Teraz na połowie mocy nawiewu dmucha że ma łeb urwać a klima wychładza środek w momencie. Pierwsze auto w którym tak się filtr zawalił O_o w fabii wymieniałem raz do roku "pro forma" bo zawsze dmuchało dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez nowy, dobry filtr kabinowy, też pod słońce nic nie widać! Bibuła z węglem, lub coraz częściej dodatkowo inne środki antyalergiczne, też skutecznie tłumią światło. Jedynie filtr z samej bibuły puszcza światło.

Oczywiście absolutnie nie twierdzę, że Twój filtr nie był zapchany. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!