Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

kolego co to znaczy padł filtr? masz 10 tys km przebiegu jakim cudem padł Ci filtr? poza tym filtr może się chyba co najwyżej zabrudzić...

 

o co chodzi z tym parowaniem szyb? włącz klimatyzacje... niech odparują. jeśli to nie pomaga proponuje skoczyć do ASO mimo wszystko. kupiłeś nowe auto a teraz kombinujesz?

 

dmuchawa działa normalnie? jak zwiększysz moc to słyszysz że silniczki szybciej pracują? moze w czym innym tkwi jednak problem...

 

P.S. w ogóle zdefiniuj jeszcze 'zaczęły parować' przecież to normalne przy takiej pogodzie że szyby parują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod pojęciem "padł" miałem właśnie na myśli jego zabrudzenie, zapchanie - jak wolisz.

 

Nie dziw się że po 10 tys może być zabrudzony, jak widzisz z mojego opisu mieszkam na śląsku, w okolicach same kopalnie, koksownie itp. W poprzednim samochodzie także po podobnym przebiegu musiałem zmieniać filtr.

 

Klima oczywiście pomaga w szybki odparowaniu - jednak szyby bez niej parują dużo szybciej niż kiedyś (biorę pod uwagę panujące warunki atmosferyczne). Sam nadmuch (wentylator) są raczej OK.

 

A co do jak to nazwałeś "kombinowania" - prawie 200 stówy różnicy pomiędzy wymianą w ASO a samemu to trochę dużo jak na czynność która trwa kilkanaście minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr p.pyłkowy i jeżeli nie trzeba wyciągać silnika ze skrzynią biegów to nie ma mowy o utracie gwarancji. To jest jak najbardziej część eksploatacyjna, ba jeżeli jest jak wyżej to użytkownik jak najbardziej może to sobie wymienić sam, jak choćby przepaloną żarówkę. Inna sprawa, czy jest dostępny odpowiedni filtr poza ASO :) Wtedy nie ma rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Astrze II wymieniałem sam... schowany był za schowkiem, rzeczywiście przebitka na samym filtrze, nie mówiąc już o kwocie jaką wołają za samą wymianę w ASO jest wielka.

 

Jeśli wiesz gdzie jest filtr, masz oryginał :) i to rzeczywiście w tym problem to wymieniaj i nie pytaj :) byle żebyś nic nie popsuł przy okazji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

Przedzwonię jutro do ASO i dowiem się ile w rzeczywistości kosztuje sam filtr i ewentualna robocizna.

Inna sprawa to jak go znaleźć :-? - oczywiście w samochodzie (w clio nie było problemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze w MII znajdowal sie gdzies z lewej strony pod schowkiem pasazera, tam w przestrzeni na nogi. Z tego co widzialem trzeba go stamtad wyszarpac ale nie wiem dokladnie jaka jest procedura montazu.

W MII zalozenie takiego filtra trwa mniej niz minute :)

Mam nadzieje ze w MIII bedzie podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się zastanów, bo naszła mnie taka myśl czy nie zostawisz śladów na torxach. Bo jak wcześniej nie był wymieniany filtr to śruby są całe, nie pokancerowane. A każde odkręcanie zostawia ślad. Więc podczas naprawy związanej z ogrzewaniem i klimatyzacją mogą robić problemy. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z doświadczenia powiem, że mi parowały szyby w Meg II a wina leżała po stronie letnich dywaników. Zmiana na gumowe pomogła. To tak gwoli uzupełnienia tematu. Niekoniecznie musi wszystkim pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!