Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tempomat


luxbart

Rekomendowane odpowiedzi

Szykuję sie to zakupu MeganeII CC i wśród nielicznych pojazdów tego typu poszukuję konkretnych wersji (z 1.9 bo podobno jedyny silnik który daje rade tej masie i pewne udogonienia elektryczne) interesuje mnie tempomat w tych autkach.

Wiem że jeżeli na kieronicy sa guziki to temapomat istnieje aczkolwiek spotkałem sie z tym że w opisie jest temapomat w kierownica normalna

Czy może ktoś mi wytłumaczyć jak rozpoznac (po zdjęciach środka) kiedy temapomat istnieje (jakiego rodzaju) i jakie sa róznice w funkcjach tego użądzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luxbart, Nie ma przełączników na kierownicy = nie ma tempomatu. Poza tym w panelu, w którym masz sterowanie natężeniem oświetlenia deski, regulację pochylenia przednich świateł i jeśli występuje ASR/ESP jest włącznik( panel po lewej stronie kierownicy, poniżej. Urządzenie zarówno dba o utrzymanie prędkości( tempomat ), jak i o ograniczenie max prędkości( limiter). Włącznik na tym panelu włącza albo jedno albo drugie. Na kierownicy sterujesz prędkością, jest też funkcja uruchomienia temponatu, zapamiętania prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Żeby nie mnożyć tematów; podpinam się tutaj. Posiadam megane II 1.9dci rok 2003. Bez tempomatu, a chciałbym. Czy tempomat w tym aucie to jest tylko kwestia kierownicy+włącznika? Tzn czy wystarczy że zakupię kierownice z przyciskami+ włącznik tempomatu - i da się to wtedy podłączyć i uruchomić? Czy tez moze nie ma takiej możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podepne sie do tematu. W zasadzie moja Megi (1.9 CDI) jezdzi wylacznie na autostradzie, i tempomat bylby wskazany. Jaki bylby kompletny koszt wymiany kierownicy, poduszki i tasmy (tez?). Kierownice mam osrupana i juz wczesniej myslalem o jej wymianie...

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Silnik 1,9 CDI nie występuje w renówkach, no chyba,że DCI. A może czegoś nie wiem. :huh:

Jeśli chodzi o tempomat, to jest spory temat do poczytania:

http://megane.com.pl/topic/9473-montujemy-tempomat-w-mii/page__hl__montujemy+tempomat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!