FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Jak wymienic cewki - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Scenic I phII
Jak wymienic cewki

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   woser 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Scenic
  • Silnik:1.6 16v
  • Przebieg (tys.km):140

Napisano 05 grudzień 2010 - 20:42

Witam serdecznie, chce nie dac zarobic mechanikowi i samemu wymienic cewki i przy okazji swiece, swiece mam nowe, a cewki dostalem dobre beru z demontazu z rozbitego auta, ale kurcze nie wiem jak sie za to zabrac i gdzie to wszystko siedzi, moze jakies zdjecia jak to rozontowac silnik to 1.6 16v
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   P_r_z_e_m_o 

• Wyświetl galerię
  • Grupa: Mod Team
  • Auto:Scenic Kaleido / Vectra C
  • Silnik:1,6/16V K4M7 / 2,0 TDi
  • Przebieg (tys.km):~200

Napisano 05 grudzień 2010 - 22:41

Potrzebujesz klucza TORX, chyba 20 i klucza do świec 16 z długą przedłużką.
Przy cewkach masz śruby TORX odkręcasz, wyjmujesz cewkę i dziurę wkładasz klucz do świec i tyle.
Pozdrawiam - P_r_z_e_m_o
Dołączona grafika
Zaglądnij TU - hasło: renault
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   woser 

Napisano 05 grudzień 2010 - 23:06

zdjalem obudowe i co zobaczylem chyba ktos juz wymienil jedna cewke 3 sa innego koloru niz jedna, sorry za glupie pytanie ale chodzi o ta srube ktora widac na zdjeciu ? Bo z tego co mi wiadomo to tak torx nie wyglada :roll:

Dołączona grafika
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   P_r_z_e_m_o 

• Wyświetl galerię

Napisano 06 grudzień 2010 - 09:00

Tak, dokładnie o nią chodzi. Widocznie przy odkręcaniu oryginalna została uszkodzona i została wymieniona. Tez tak mam na 1-szym cylindrze i zupełnie się tym nie przejmuję. A nawet jestem zadowolony. Taką śrubkę lepiej się odkręca niż oryginalnego TORX-a.
Pozdrawiam - P_r_z_e_m_o
Dołączona grafika
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   woser 

Napisano 06 grudzień 2010 - 10:11

jest jakis sposob aby miernikiem zmierzyc taka cewke ? bo kurcze mam slaby akumulator a ciezko mi tutaj o prostownik :/ wiec odlaczanie kabli na zapalonym silniku ciezko zrobic, z reszta auto bardzo czesto i tak gasnie do tego czuc mocno benzyna w srodku jak wlaczy sie nawiew, cewki jakie siedza to 1 Valeo i 3 Sagem

Na forum piszemy stosując pl-literki :!: Nie zapominaj o tym.
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   P_r_z_e_m_o 

• Wyświetl galerię

Napisano 06 grudzień 2010 - 13:33

Masz dokument na ten temat.

Załączone pliki

Pozdrawiam - P_r_z_e_m_o
Dołączona grafika
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   j3ryw 

• Auto:Megane 1ph2 Clasic AIR
  • Silnik:1,4 16v
  • Przebieg (tys.km):146

Napisano 07 grudzień 2010 - 02:16

Jak cewka będzie miała przebicie do masy na wysokim to pomiary omomierzem nic nie dadzą, trzeba by mieć induktor, a tak najczęściej się uszkadzają sagemy. Innym uszkodzeniem cewki może być przerwa w uzwojeniach lub zwarcie zwojowe takie uszkodzenia można wybadać omomierzem. Jeśli jakiś czas silnik pracował z uszkodzoną cewką to będzie widać która cewka jest uszkodzona po wyglądzie świecy świeca będzie ciemniejsza od innych i tak jakby wilgotna. Ja tak wyczaiłem która jest uszkodzona. Cewki w naszych autkach pracują parami 1 i 4 oraz 2 i 3 więc jak będzie przerwa w uzwojeniu pierwotnym czyli niskiego napięcia to nie będą pracować dwie cewki ale uszkodzona może być tylko jedna.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   woser 

Napisano 07 grudzień 2010 - 11:00

Dzieki za pomoc, cewka wymiona metoda prób i błędów gdyż przebywam po za miejscem zamieszkania i niestety nie posiadalem klucza do świec tylko podstawowy zestaw kluczy, auto jeździ już normalnie. Wymienić do tego wszystkie świece, bo z tego co wiem to raczej długo nie były wymieniane ? Martwi mnie jedna rzecz, przejechałem się kawałek autem i po wyjsciu z samochodu czuć jakimś zgniłym jajkiem, mam nadzieje że nie uszkodziłem katalizatora ?

[ Dodano: 2010-12-07, 10:55 ]
Ehh poczytałem trochę o numerze VIN zadzwoniłem do serwisu w Grudziądzu podali mi informacje na telefon i okazuje się że scenic którym obecnie jeżdżę mial w 2008r. 160tys km stan obecny jaki ja mam na liczniku to 141 tys. km w tym ja przejechałem nim 40 tys km. własnie ta jedna cewka była wymieniona w 2008r., martwi mnie ze auto chodzi bardzo głośno już przy obrotach 2tys co może być przyczyną ??

Może jest jakiś posiadacz scenica 1.6 16v z Wrocławia i chciałby się przejechać autem i powiedzieć czy jego tez pracuje tak głośno?

Podczas pisania postów/tematów używa się polskiej czcionki tzw. klawisz "alt"-popraw ten post--> regulamin
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1