Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak wymienic cewki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chce nie dac zarobic mechanikowi i samemu wymienic cewki i przy okazji swiece, swiece mam nowe, a cewki dostalem dobre beru z demontazu z rozbitego auta, ale kurcze nie wiem jak sie za to zabrac i gdzie to wszystko siedzi, moze jakies zdjecia jak to rozontowac silnik to 1.6 16v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz klucza TORX, chyba 20 i klucza do świec 16 z długą przedłużką.

Przy cewkach masz śruby TORX odkręcasz, wyjmujesz cewkę i dziurę wkładasz klucz do świec i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjalem obudowe i co zobaczylem chyba ktos juz wymienil jedna cewke 3 sa innego koloru niz jedna, sorry za glupie pytanie ale chodzi o ta srube ktora widac na zdjeciu ? Bo z tego co mi wiadomo to tak torx nie wyglada :roll:

 

scenic.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie o nią chodzi. Widocznie przy odkręcaniu oryginalna została uszkodzona i została wymieniona. Tez tak mam na 1-szym cylindrze i zupełnie się tym nie przejmuję. A nawet jestem zadowolony. Taką śrubkę lepiej się odkręca niż oryginalnego TORX-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakis sposob aby miernikiem zmierzyc taka cewke ? bo kurcze mam slaby akumulator a ciezko mi tutaj o prostownik :/ wiec odlaczanie kabli na zapalonym silniku ciezko zrobic, z reszta auto bardzo czesto i tak gasnie do tego czuc mocno benzyna w srodku jak wlaczy sie nawiew, cewki jakie siedza to 1 Valeo i 3 Sagem

 

Na forum piszemy stosując pl-literki :!: Nie zapominaj o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cewka będzie miała przebicie do masy na wysokim to pomiary omomierzem nic nie dadzą, trzeba by mieć induktor, a tak najczęściej się uszkadzają sagemy. Innym uszkodzeniem cewki może być przerwa w uzwojeniach lub zwarcie zwojowe takie uszkodzenia można wybadać omomierzem. Jeśli jakiś czas silnik pracował z uszkodzoną cewką to będzie widać która cewka jest uszkodzona po wyglądzie świecy świeca będzie ciemniejsza od innych i tak jakby wilgotna. Ja tak wyczaiłem która jest uszkodzona. Cewki w naszych autkach pracują parami 1 i 4 oraz 2 i 3 więc jak będzie przerwa w uzwojeniu pierwotnym czyli niskiego napięcia to nie będą pracować dwie cewki ale uszkodzona może być tylko jedna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, cewka wymiona metoda prób i błędów gdyż przebywam po za miejscem zamieszkania i niestety nie posiadalem klucza do świec tylko podstawowy zestaw kluczy, auto jeździ już normalnie. Wymienić do tego wszystkie świece, bo z tego co wiem to raczej długo nie były wymieniane ? Martwi mnie jedna rzecz, przejechałem się kawałek autem i po wyjsciu z samochodu czuć jakimś zgniłym jajkiem, mam nadzieje że nie uszkodziłem katalizatora ?

 

[ Dodano: 2010-12-07, 10:55 ]

Ehh poczytałem trochę o numerze VIN zadzwoniłem do serwisu w Grudziądzu podali mi informacje na telefon i okazuje się że scenic którym obecnie jeżdżę mial w 2008r. 160tys km stan obecny jaki ja mam na liczniku to 141 tys. km w tym ja przejechałem nim 40 tys km. własnie ta jedna cewka była wymieniona w 2008r., martwi mnie ze auto chodzi bardzo głośno już przy obrotach 2tys co może być przyczyną ??

 

Może jest jakiś posiadacz scenica 1.6 16v z Wrocławia i chciałby się przejechać autem i powiedzieć czy jego tez pracuje tak głośno?

 

Podczas pisania postów/tematów używa się polskiej czcionki tzw. klawisz "alt"-popraw ten post--> regulamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!