Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic 1.6 16V -na co zwrócicć uwagę?


Tigretka82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie jeżdżę Clio I i w związku z tym że pozostaję wierna marce przymierzam się do zakupy Renault Scenic II, wybór padł na silnik 1.6 16V + LPG. Rocznik 2003-2004.

Mam prośbę o informację na temat tego modelu w tym roczniku, na co zwrócić uwagę, co lubi się psuć? Jakieś wady tych roczników? Czy wogóle ten silnik daje rady? (Potrzebuję w miarę oszczędnego auta).

 

Co sądzicie np o tym:

http://otomoto.pl/renault-scenic-C16440340.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1,6 16V daje radę, ale pamiętaj że to nie będzie jakaś oszałamiająca rakieta. Wymaga trzymania na obrotach a co za tym idzie częstej zmiany biegów. Ogólnie warto się zastanowić. Z przypadłości mogą wystąpić:

-uszkodzenia górnych łożysk macphersonów-objawiają się "stękaniem" przy szybkich skrętach kierownicą przy małej prędkości;

-opisywane tutaj problemy z wyświetlaczem-sam nie miałem więc posprawdzaj jeszcze;

-problemy z cewkami-też sam nie miałem bo mam samochód po lifcie, poszukaj więcej;

-zużycie łączników stabilizatora;

 

Mój 1,6 16V spala średnio 9,2-9,6l/100km (benzyny), przy czym nie uznaję jazdy emeryckiej, tylko utrzymywanie rozsądnych obrotów żeby miał dynamikę.

 

Pokazywany egzemplarz wygląda całkiem dobrze, ale sprawdź najpierw w serwisie po VIN. Sprzedawca trochę poszalał z Plakiem, szczególnie konsola środkowa i w okolicach dźwigni zmiany biegów. Koniecznie sprawdź jak wyglądają fotele pod pokrowcami. Kołpaki chyba są od Renault, ale nie od Scenika II jezeli już to Scenic I czy Kangoo. Jedyna wątpliwość to brak naklejek na pasie przednim, powinna być taka mała obok zamka klapy (sprawdź w opisie mojego SII "nieJaśniepana' są zdjęcia, porównaj sobie, mojego mam od nowości i żadnego dzwonu przodem nie miał). Przebieg może być rzeczywisty, jeżeli kraowy z historią to bym się zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pizza za wypowiedź;-)

 

Rozumiem że ta naklejka to taka czarna z żółtym? Bo tak przeglądam ogłoszenia i mało Sceniców ją ma... A co na niej jest?

 

Jutro pojadę na giełdę i pooglądam autka z bliska:) Bo szczerze mówiąc nawet jeszcze nie siedziałam w Scenicu ale jakoś tak wybór padł na ten model:) Ranault musi być bo tak jak napisałam jeżdżę już 7 lat Clio I i jestem baaardzo zadowolona, ale Clio II niestety za małe dla 2 dorosłych i dziecka (na razie 1:)) i tony zabawek :-?.

 

A były jakieś trefne modele? Jakaś wadliwa seria w rocznikach 2003-2004?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tigretka82, poszukaj czegoś z mocniejszym silnikiem, będziesz miała większą frajdę, a co do tego, którego rzuciłaś:

radio nie jest fabryczne, możliwe, że pilot pod kierownicą nie jest z nim kompatybilny / konsola środkowa to tak jak napisał pizza, albo gość przesadził z plakiem albo sam sobie wypolerował, fabrycznie tak raczej nie jest / kierownica wygląda na wytartą, ale to może być fałszywy refleks zdjęcia / tak bez powodu nikt nie montuje haka holowniczego, silnik do przyczepki dość slaby, mógł się zmęczyć i czeka go remont.

No i moje odczucie; ogólnie auto wygląda ładnie, szkoda że sprzedający nie dal centralnych zdjęć przodu i tyłu aby porównać ewentualne różnice szczelin, brak także zdjęcia bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bez powodu nikt nie montuje haka holowniczego

Z tym stwierdzeniem pozwolę sobie nie zgodzić się.

Właśnie tak zrobiłem jak kilka lat temu sceniola kupowałem, już w przed rejestracyjnym przeglądzie poprosiłem by mi hak wpisano (by bez dopisywania w DR się znalazł) a montowałem go już po kilku dniach. I to nie po to że był mi niezbędny, (nawet przyczepy nie posiadam) ale z racji, że: "lepiej nosić jak się prosić" W sumie przydał się może ze 3 razy po kilka godzin, gdy wypożyczona przyczepa była mi potrzebna. Tak więc stwierdzenie z cytatu nie jest regułą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!