Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z odpalaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

już drugi czy trzeci raz zdarzyło się mojej małżonce, która głównie jeździ megi, że ma problemy z odpalaniem. Wg informacji jakie mam od niej kontrolki są ok, rozrusznik kręci a samochód nie pali.

Dzisiaj było najgorzej , bo nie palił przez 5-6 kręceń

Problemem są zawsze awarie, które wystepują tymczasowo bo są trudne do zdiagnozowania. Od czego zacząć ? To może deszcz jest sprawcą, cewki, akumulator raczej nie

 

Pozdrawiam i dziękuję za ew. porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz zagazowany model ??

 

Ja mam podobny problem, i co jakiś czas wpadam na adaptacje ustawień silnika i pomaga. Problem związany raczej od instalacji LPG, ale mój zaprzyjaźniony mechanik na 10% tego nie potwierdza. Już 2 miesiąc ma się tym zająć tylko po znajomości nigdy nie ma czasu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, na szczęście nie :)

kein gas !!!

 

Sprawdzę jeszcze woltomierzem potem w garażu napięcie spoczynkowe i ładowania

O dziwo żadna kontrolka od łądowania nie mryga, jakby coś z tym było nie tak. Może gdzieś cholender woda podcieka ? Ale gdzie ?

 

[ Dodano: 2007-07-25, 08:09 ]

Witam

wczoraj wieczorem zszedłem do garażu i było wszystko ok. Dzisiaj rano żonka dzwoni, żebym przyszedł bo nie pali

Kręciłem go ze 6 razy i w końcu zaskoczył. Co to może być ? Może paliwo lewe (wg komputera 9 litrów w zbiorniku) ? Albo się jakoś cofa do baku ?

Doradźcie proszę :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak w temacie mam problem z paleniem mojego autka (Renault megane Sport/Coupe RT 1,6e silnik w benzynie rok. 1998). Opisze teraz na czym problem polega: jak przekrecam kluczyk to czasem pali za pierwszym razem, ale czasem musze krecic i 15 razy zanim zapali :/. Jesli ktos wie czym moze to byc spowodowane prosze o jakas odpowiedz.

 

ps. nie wiedzialem do jakiego dzialu wrzucic ten temat to napisalem tutaj. Jesli Administrator lub Moderator forum uzna ze źle zamieściłem temat proszę o nie kasowanie tylko przeniesienie go w odpowiedni dział.

 

Pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakiegoś czasu mam problemy z odpaleniem mojej kochanej megagnki, nie ma w sumie na to zasady, czy zimno, czy wilgotno, czy upały... Po przekręceniu stacyjki wszystko kręci ale nie chce zapalic. Czasami od razu, np rano, a czasami nawet po rozgrzaniu silnika i krótkim postoju pare minut musze kręcic i się męczyć. Wymieniłem niedawno wszsytkie świece i był spokój na kilka dni. Zastanawiam się czy ma to może związek z poziomem oleju bo jest b. niski, pomimo iż wskaźniki wskazują OK. Na bagnecie sprawdzałem i nie jest za dobrze. Czytałem że niektóre auta tak maja, że przy niskim poziomie oleju odcina zapłon. Może w megankach jest tak samo? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jedna rzecz. 2 razy zdarzylo mi sie ze samochod nie chcial mi odpalic w lutym i tydzien temu. Krecil krecil i nie odpalal. Poczekalem az silnik wystygnie (w zimie 25 min, ale ostatnio 1,5h bo w sloncu stalem, sic!) i odpalil od strzalu tak jak zawsze.

 

Czy to tez moze byc w/w czujnik, ktory powoli sie konczy czy raczej szukac przyczyn gdzie indziej? Dodam ze jestem po wymianie kabli, swiec i wszystkich cewek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!