Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dystans do przeglądu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko. Przy uruchamianiu silnika w megane II komputer podaje ile zostało do przeglądu. Jak ta wartość zejdzie do zera to po zrobionym przeglądzie jak przywrócić ten dystans od nowa?

Czy da się to zrobić tylko przez komputer serwisowy, czy można jakoś z poziomu użytkownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja podłącze się do tego wątku z 2 dodatkowymi pytaniami,

 

1/ Ile km wcześniej mogę wykonać przegląd serwisowy? Powinienem to robić co 30 tys a niebawem wybieram się na urlop a komp pokazuje mi jeszcze 3 tys do przegladu - nie wiem jak duzo bede jezdzil.

 

2/ Jaką odległość mogę przejechać po przekroczeniu limitu km, przy którym przegląd powinien zostac wykonany?

 

dzięki

maC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ Ile km wcześniej mogę wykonać przegląd serwisowy? Powinienem to robić co 30 tys a niebawem wybieram się na urlop a komp pokazuje mi jeszcze 3 tys do przegladu - nie wiem jak duzo bede jezdzil.

 

2/ Jaką odległość mogę przejechać po przekroczeniu limitu km, przy którym przegląd powinien zostac wykonany?

 

1 przeglad mozesz robic co tydzien :) na 3tys przed "terminem" mozesz spokojnie jechac

2 az szlag nie trafi samochodu :) mozesz jezdzic ile wlezie, nikt nie kaze ci robic przegladow wg komputera

 

 

a da się ten limit przestawić na 15 tysi ??

nie,kasuj na 30 000 i zmieniaj olej jak dojdzie od 15 000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

myślałem, że jest jakieś elektroniczne ograniczenie ilości km przejechanych po tym jak przegląd powinien zostać wykonany.

 

Czy konieczny w moim przypadku jest zakład, który posiada wejście do kompa? Może wystarczy dorby sprawny mechanik bez podpinania elektroniki, wymieni (i zrobi to na 100% a nie jak w serwisach autoryzowanych) poszczególne niezbędne podzespoły. Tylko czy bez podłączenia można wykasować ilość km do kolejnego przeglądu?

 

maC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany oleju nie trzeba - ale pytanie czy nie jest dobrą praktyką żeby raz na 30tys podłączyć auto pod kompa czy wszytko gra i trąbi? Nie wiem co pokazuje ten komputer ale może są jakieś ustawienia, które dobrze jest skontrolować - jak wiecie to podzielcie się wiedzą z laikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!