Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z Silnikem 2.0 16V benzyna 102 KW 19


qba_bzyku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was.Wiem że temat na forum był już poruszany ale ja nadal nie wiem co jest grane że mój silnik 16V benzynka 2.0 99rok chodzi jak diesel od paru dni i to coraz głośniej go słychac w kabinie :(Byłem u paru mechaników i twierdza że to wtryski albo wałek zmiennych faz albo rozrząd sie przestawił,albo świece.Nie chce dać sie oszukać i chciał bym dobrej rady fachowej Ludzi na forum.Auto ma przebieg 195 000km i jeszcze nie wymieniałem rozrzadu bo nie mam kiedy tak naprawde :/ Ale czy to napewno jest jego wina??? Nie wiem czy teraz go wymieniać a jak terkotanie nie ustanie to znowu bede musiał wymieniać jak okaże sie ze to koło zmiennych faz. Prosze was o pomoc bo juz nie wiem co mam z tym robić. Auto smiga normalnie przy tym nic nie pali wiecej i nie straciło na mocy co słyszalem ze tak w podobnych przypadkach się działo.Obawiam sie tylko o silik i nie chce za dużych wydatków i dlatego narazie autkiem nie smigam.Musze poznać przyczyne i jakie koszty tego poniose.Mechanicy wiadome nie zawsze prawde powiedzą i tylko chodzi im o kase.Olej mam ok tylko na mrozie strasznie kopci ale to chyba normalne przy tak niskich temperaturach.Prosze was o pomoc i fachowe rady.Pozdrawiam :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd wymieniamy co 100 000km,lub co 5 lat zależy co szybciej nastąpi .Gratuluję odwagi ,żeby przez 195000km nie wymienić rozrządu . Każdy serwis nawet na zapytanie telefoniczne poda Ci kiedy należy wymienić rozrząd ,ale decyzja i tak należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko mam 2 miesiace dopiero i nie mam do niego ksiażki serwisowej tak wiec nie wiem kiedy była wymiana ostatnia rozrządu ale na dniach chciałem go już wymienić i nagle mam zamiast benzyny terkoczaceg diesla :-( Rozrząd juz zakupiłem 2 tygodnie temu i teraz nie wiem czy warto go wymieniac skoro nie wiem czy to coś da :-( Od 3 dni silnik chodzi mi jak Traktor :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadaj się z jakimś mechanikiem z aso, żeby Ci to obejrzał po godzinach.

Może to wariator (cokolwiek to jest :-) - tak kiedyś słyszałem w serwisie jak benzyna głośno pracowała).

 

P.S. Na forum używamy polskiej czcionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ten wariator :-/

Jak będziesz "po" to napisz jakie były koszty i jakie części były potrzebne do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem ciekaw kosztów, kupując swojego, handlarz twierdził że rozrząd razem z KZFR był wymieniany jakieś 2000km temu, (obecnie wychodzi 5 tyś.km.), jednak kiedy zdejmę nogę z gazu to i mój dieseluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarze zawsze wymieniają rozrząd, oleje, paski. Polska to piękny kraj każdy przed zakupem wkłada w auto aby nowy właściciel miał mnie wydatków. Gratuluję wiary w ludzi i odwagi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

KZFR kosztowało mnie 600zł orginalne bo zamiennika nie ma do tego 500zł koszt naprawy ale mam jeszcze popychacze do wymiany tak wiec 5 szt jedna po 30zł. Ostatni raz kupiłem francuza!!!Na wiosne chce znowu BMW :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!