Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 TCE tuning


sartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niechcący znalazłem taką oto ciekawostkę:

http://vtechtuning.pl/store/pl/renault-meg...4tce-130hp.html

Ciekawe, jak to się będzie sprawdzać w praktyce. Na 1.6 TCE na razie się chyba nie doczekamy, więc przynajmniej jest jakaś alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

no , no <szukaj> Z ciekawością wszedłem na stronkę V-tech no i się trochę podpaliłem.

160 kucy w moim nie lekkim (1500 kg) scenicu to by trochę pomogło. Ogólnie te 130 km w serii to dobre do jazdy po mieście ale na trasie , na V lub VI biegu to po wyżej 120- 130 km/h to już nie ma kopa. W sumie to już bym działał ale ciąży mi widmo utraty gwarancji jak by coś się działo. Czy ktoś już poważnie myślał o wzmocnieniu 1,4 TCE?

 

[ Dodano: 2011-02-24, 21:59 ]

Acha , a co do serii to jesli to fakt to wykres z hamowni pokazuje nam , że mamy mały bonus od producenta : + 10 KM i Nm. Ciekawe czy to w kazdym modelu podobnie , czy aż takie rozbieżności po między modelami? Ogólnie to dobrze , że na plus a nie na minus <ok> Ale słyszałem już opinie , że w TDi też bywały zwyżki mocy w porównaniu do serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dlaczego? Czyżby jakieś przykre doświadczenia. W sumie to myślałem jeszcze o Jetronic we Wrocławiu. Ponoć wiedzą co robią. Ale wszystko zależy od kompa w aucie. Bo jak nie da rady przez złącze diagnostyczne to chyba odpuszczają bo boxów nie robią tylko swoje mapy i to dostrajają indywidualnie do każdego auta osobno. 1800 PLN mi powiedzieli do 1,4 TCe. Czy ktoś wie jakie kompy są w scenicu / Megane III? ( bosch , siemens, inne?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie fał teku to mam doświadczenia z ww. Panami i są co najmniej śmieszni. Parę lat wstecz ładowali klientów w butelkę (w tym mnie, a robiłem u nich 4 sterowniki do Clio RS Niestety dałem się nabrać bo know-how odnośnie remapów siriusa 32 był w polsce praktycznie zerowy. A ich hamownia pokazuje tyle ile oni chcą żeby pokazała <szukaj>

 

Odnośnie ECU w 1.4 TCe to o ile dobrze pamiętam to siedzi tam zimenz SIM32.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie są kompy, ale podobno nie ma do nich dostępów przez OBD i żeby zmieniać w nich program trzeba je rozbierać, co przy gwarancji odpada - bo widać, że coś było robione.

Więc pewnie pozostają box'y, które się podobno i tak stroi pod samochód - przynajmniej ja tak usłyszałem od jednego gościa który się tym zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem ze da się podłączyć do kompa :P a podobno z tym jest problem w MIII - przez OBD nie ma dostępu do programu sterującego silnikiem - tak przynajmniej usłyszałem w firmie zajmującej się chiptuningiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o wkładanie, tylko o to że nie są one super, extra, mega. Jak pewnie wiecie większość z nich to gotowce, a nie indywidualne programy pod dany silnik. Chodziło mi o to :P IMHO lepiej zrobić program u kogoś kto ogarnia niż wkładać box nawet z najlepszej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valeczek, dokładnie...święte słowa ;-)

 

W 2003 roku jak nabyłem megi2 19dCi 120ps to też nie było u polskich "tunerów "opcji dostania sie do kompa po OBD a rozbierać kompa nikt sie nie chcial podjąć.

Znalazłem magika w Austrii,który rozebrał kompa i zrobił mi program na 148ps plus odpowiednia wzwyżka Nm.Tak wszystko poskładal,że nikt nie mial prawa się zorientować.

Wydaje mi się,że w M3 tez byłaby taka opcja tylko panom nie chce sie bawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!