Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.4 TCE tuning


sartek

Rekomendowane odpowiedzi

jednak były inne skrzynie. Był nawet gdzieś wątek na ten temat swojego czasu. W pewnym momencie Renault wprowadził zmiany. Zresztą kwestia wagi może tylko skutkować gorszym przyspieszeniem ale ten sam silnik powinien kręcić się na 2 biegu tak samo u Ciebie jak i u mnie a jak wspomniałem odcięcie mam na dwójce przy około 86 km/h a Ty trochę później. Dla porównania przesyłam link z sieci. Tam zobaczysz mniej więcej w czym różnica.

 

 

widać wyraźnie, że przy 6000 obr. ma 79 km/h a u ciebie jest 92 km/h.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie czekam do marca tego roku (kończy mi się wtedy gwarancja) i robię to samo ze swoją Meganką. Zazdroszczę wam bo na pewno radość z jazdy jest o wiele większa :D. Coś w okolicy Szczecina możecie polecić? Bo aż do Krakowa to mam jednak trochę daleko ;D.

 

Dodano: 24 sty 2015 - 15:36

Firmę już znalazłem (też v-tech :D). Ale mam inne pytanie, mianowicie dałoby radę zmierzyć czas do od 0 do 100km/h po modyfikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie około 8,6 s do 100 km/h, ale to Scenic to wiadomo, że i cięższy i grubszy :D

Ale nie ma się co jarać czasem do 100. Większa frajda jest z elastyczności a ta jest już zacna po modzie.

Przykład: taki częsty manewr podawany w gazetach motoryzacyjnych (można sprawdzić kilka przypadkowych testów) a mianowicie od 60 do 100 km/h na 4 biegu. U mnie jest 6 sek (na trójce 4,5 sek). Od 80 do 120 na 6 biegu - 11sek.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie około 8,6 s do 100 km/h, ale to Scenic

to vectrą z 400NM nie miałbym podejścia, jak ten scenic tak chodzi, czas jak w lekkim megane 2.0T w słabszej odmianie :lol: gdzie taki program można zrobić, żeby o 3s poprawił czas? :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na przejażdżkę a nie na pogawędki o co by było gdyby. Pozdrawiam. Dla usprawiedliwienia dodam tylko, że czasy mierzone stoperem a nie profesjonalnym GPS ale liczniki w Renaultach pokazują jedynie 3 km mniej także bez przesady. Poza tym w danych katalogowych jest chyba 10,5 sek do 100 ? W megane chyba 9 z kawałkiem w serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj nie ma co jeździć :mrgreen:. Nie ma takiej możliwości, NIE ZEJDZIESZ PONIŻEJ 9,5s I JESTEM TEGO PEWNY. Zobacz scenica kolegi z Bielska 200KM i 420NM prawie 2x więcej i jest 8,5.. Można się nieźle pośmiać w tym temacie, z tym 8,5 tooo przeszedłeś samego siebie :lol:

 

https://driiive.com/PRZEMO/RenaultScenicIIPhaseIIPRZEMO/#!/info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błąd takiego pomiaru jest bardzo duży, (błąd odczytu, reakcja, przekłamanie licznika, wiatr, pochylenie nawierzchni którego może być nawet nie widać na oko), już lepiej zmierzyć przy pomocy aplikacji na androida np. measurement of acceleration, odpadają trzy pierwsze przekłamania, no i do poruwnania porównania lepiej brać pomiar do większej prędkości np. od 0 do 160 km/h, do 140km/h jak się zmieścisz w 20s to będzie dobrze :D

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz scenica kolegi z Bielska 200KM i 420NM

 

noo właśnie ... tyle kucy mnustwo mnóstwo Niutów i kupa :applause: Sama moc to nie wszystko. Kolega ma Alfę 159 JTDm po chipie i też nie może zejść po niżej 8 s bo trakcji nie ma , moment zrywa stale przyczepność i para idzie w gwizdek.

 

Poza tym teoria i pierzenie z laboratoryjną dokładnością pozostawmy specjalistom. Panowie, jadę sobie spokojnie 50 - 60 km/h na trójce, potrzebuję nagle wyprzedzić to wciskam gaz i po 4 - 5 sek mam 100. I odczucia i czas (mierzony choćby zegarkiem dziadka) są fajne także czego tu szukać i dopatrywać się. To, że koleś we wspomnianej Alfie ma 380 Nm a ja 250 Nm i idziemy na 3 i 4 łeb w łeb to chyba świadczy tylko o tym, że nie porównuje się momentu obrotowego diesla z benzyną bo w grę wchodzą inne przełożenia główne oraz w skrzyni biegów. W benzynie mamy zazwyczaj wyższe obroty. Nie zapominajmy waszk, że to właśnie skrzynia biegów była kiedyś nazywana zmiennikiem momentu obrotowego płynącego z silnika do kół napędzanych.

Nieśmiało chciałbym zadeklarować ,iż ze skromnych doświadczeń i prób drogowych stwierdziłem , że moment w benzynie na poziomie 250 Nm odpowiada zazwyczaj 320- 340 Nm w dieslu (oczywiście wiele zależy od skrzyni danego modelu oraz ogólnej charakterystyki danego auta , np: czy bardziej sportowy diesel jak BMW czy może wygodny diesel na trasy jak Citroen C5 czy Peugeot lub Laguna).

 

Może w najbliższych dniach zrobię faktycznie test do 140 lub 160 km/h i zbadam jak to wygląda czasowo :?:

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Alfę 159 JTDm po chipie i też nie może zejść po niżej 8 s

8s? On będzie miał ciężko ty powinieneś zejśc poniżej tych 8s

To, że koleś we wspomnianej Alfie ma 380 Nm a ja 250 Nm i idziemy na 3 i 4 łeb w łeb to chyba świadczy tylko o tym, że nie porównuje się momentu obrotowego diesla z benzyną bo w grę wchodzą inne przełożenia główne oraz w skrzyni biegów.

przed chwilą pisaleś coś o 8s? i ty vanem 1,4 idziesz z nim równo? :lol: co jeszcze powiesz? że na 3 i 4 szuka trakcji :lol:

Nieśmiało chciałbym zadeklarować ,iż ze skromnych doświadczeń i prób drogowych stwierdziłem , że moment w benzynie na poziomie 250 Nm odpowiada zazwyczaj 320- 340 Nm

myślę, że nie traktują Cie poważnie, szkoda paliwa. Popadłeś w samo zachwyt, już od dłuższego czasu czytam twoje posty z uśmiechem na twarzy. Na prawdę nie jest ci wstyd pisać jak to van z 1.4 zwija asfalt? Czym ty wcześniej jeździłeś?

Może w najbliższych dniach zrobię faktycznie test do 140 lub 160 km/h i zbadam jak to wygląda czasowo

Skończy się na tym, że zajedziesz sobie tą kosiarke, ale jeżeli chcesz to koniecznie na pasie startowym

do 140km/h jak się zmieścisz w 20s to będzie dobrze

chyba na zakopiance ze sporej górki :lol:

 

Z Bogusiem się tam w Warszawie poganiaj, GTR-a będzie musiał wziąć :mrgreen:. Nie obrażaj się na prawdę się ciesze, że scenic sprawia Ci tyle frajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już od dłuższego czasu czytam twoje posty

no to widać przy okazji kto leczy kompleksy <ok> Tylko nie wpadnij w obsesję z tym śledzeniem moich postów.

Nie rozumiem tylko dlaczego tak usilnie próbujesz udowodnić swoją rację skoro tak Cię to śmieszy? Odpuść sobie w końcu , szkoda Twojego cennego czasu no chyba , że straciłeś sens życia i otuchy dodaje Ci tylko wytykanie palcem innych. To żałosne.

Ja natomiast niczego nie muszę nikomu udowadniać i jest mi z tym dobrze. Przypomnę tylko , że nie masz obowiązku i nie musisz czytać wszystkich moich postów ( miałbym wyrzuty sumienia). Pozdrawiam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to widać przy okazji kto leczy kompleksy

powiadasz że ja leczę? Nie ja jestem w posiadaniu vana 1.4 z 8.5s do 100 :D

 

Dodano: 01 lut 2015 - 22:32

Mam nadziej że przewieziesz mnie tą bestią:D jakies specjalne badania trzeba żeby się nim przejechać?

Edytowane przez Rxe.Megane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie podoba mi się Wasza dyskusja i mocno odbiegacie od sensu tego wątku. Co prawda to Scenic, a ja mam Meganke, ale silnik ten sam. Ze swojego ogródka dorzucam link, który już wcześniej zamieściłem na tym forum:

Od 0 do 140km/h to około 16,5 sek. Proszę zwrócić uwagę na sekundy upływającego filmu.

Prosiłbym o zaprzestanie waśni i okazanie sobie więcej szacunku.

Uwierzcie, że w zgodzie ludziom żyje się lepiej ;)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Prettymind
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem niezmiernie wdzięczny Profitowi, w końcu nie od dziś wiadomo, że śmiech to zdrowie, pozostaje mi jedynie mieć nadzieje, że na tym nie poprzestanie i równie często będzie pisał kolejne relację z jazdy vanem, z mojej strony wszystko B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!