Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujnik cofania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam takie pytanie bo zauważyłem, iż sporo osób posiada sporo różnych czujników. Jakie mam zamontować z biperem czy raczej z wyświetlaczem ???? Może jakaś sugestia co do zestawów na alledrogo ????

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzecz gustu czy chcesz mieć wyświetlacz. W starszym sceniolu miałem taki ale byl zawieszony z tyłu pod podsufitka bo mam przyzwyczajenie odwracać się przy cofaniu.

Jakby był z przodu to bym go nie widział.

thumb_hosting_zdjec_1392745978__ssa41665_800x600.jpg

Podwieszenie takie było także pomocne dla kierowców, którzy cofają na lusterka, bo wyświetlacz był widoczny w lusterku wstecznym środkowym.

Obecnie mam czujniki fabryczne, tylko z buzerem i w zupełności mi to wystarcza.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć .Gojgien miałeś rację, jeśli chodzi o podłączenie tego lusterka,(ekranu cofania).Zrobiło się ciepło więc zabrałem się do założenia zestawu czujników cofania na stałe.Po zdjęciu zderzaka i zamontowaniu czujników, podłączyłem do kostki,którą sobie wcześniej przygotowałem z przewodami wpiętymi do masy i światła cofania,następnie przymocowałem centralkę na stałe za lewym tylnym głośnikiem,jest tam akurat tyle miejsca że pasowało,kombinowałem najpierw że podłączę zasilanie lusterka pod bezpiecznik,ale tu zmyłka,po włączeniu kluczyka na bezpieczniku jest zaraz zasilanie,więc nie kombinowałem już więcej ,tylko tak jak mi Gojgien :) podpowiedział, podłączyłem dodatkowy przewód i załączyłem do lusterka.Wszystko działa jak należy czujniki wyłapują z dokładnością +/- 5cm. Jestem zadowolony z tego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przeryłem cały wątek i widzę, że w MIph1 montaż odbywał się pod czarną listwą ozdobną zderzaka. Mam pytanie- czy w tej listwie mogę zrobić otwory pod czujki? Ładnie by się ukryły.

 

Dodano: 23 lis 2015 - 20:04

Odpowiem sobie sam- można zamontować. :P

Wiercąc w "listwie" nie trzeba zdejmować zderzaka, gdyż pod nią nie ma wzmocnień. Następnie przeciągamy przewody przez kratki wentylacyjne na środku tylnego pasa. Gotowe. Aaa, czarnych czujników nie trzeba lakierować.

 

thumb_hosting_zdjec_1448305419__2015-11-23_105329.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!