Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujnik cofania


Rekomendowane odpowiedzi

u mnie jest podobnie jak u maly1984, troche nisko ale bede próbował je troche podgiąc co by brały bardziej w poziomie , a teraz inne pytanie czy ma ktos z was zamontowane czyjniki z przodu ?? ja do siebie kupiłęm 4 na tył i 2 na przód tylko niewiem pod co podłączyc zasilenie przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko niewiem pod co podłączyc zasilenie przodu

Różnie to w instrukcjach piszą, czytałem że należy podłączyć przednie na stałe, w innym modelu znowu, że pod światło stopu. Sam nie wiem które rozwiązanie lepsze i bardziej sensowne.

dudu ja mam zamontowane tak jak na fotkach: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=2545 ostatnie od dołu w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednie na stałe, w innym modelu znowu, że pod światło stopu. Sam nie wiem które rozwiązanie lepsze i bardziej ..

U szwagra w C-maxie jest po prostu przycisk PARK który daje zasilanie na przednie i tylne czujniki (tylne dodatkowo zasilane wstecznym) dzieki temu na światłach przed przejściem dla pieszych nie piszczą <ok>.

W megance kiedy chciałem założyć przednie myślełem o włożeniu przycisku zasilania w miejscu podgrzewania przedniej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal na pasach miałbyś dźwięki od przechodniów - chyba że praktykowałbyś stanie na luzie.

Mi idea zrobiona w fordzie o tyle sie spodobała że kiedy robisz manewr na spadku nie musisz wrzucać odpowiedniego biegu żeby czujnik zadziałał - ale każdy może zrobić po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujników z przodu to widziałem na allegro chyba zestaw w którym było to rozwiązane w taki sposób iż załączały się one po wyłączeniu biegu wstecznego i działały jakieś 20sek.

 

gojgien a mógłbyś zmierzyć ile cm. masz od ziemi te sensory? Masz z nimi jakiś problem? I gdzie ten zestaw kupowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal na pasach miałbyś dźwięki od przechodniów - chyba że praktykowałbyś stanie na luzie.

przy wyświetlaczu mam mozliwosc wyłączenia sygnału dziwiekowego pozostanie tylko wyswietlacz mysle o podłączeniu pod światła dzienne ale taki przełącznik parkowania tez fajny pomysł ( tylko gdzie kolejny przycisk wsadzic :-/ )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinimod, jeśli zależy Ci na dokładnej odległości to może lepiej założyć kamerę cofania - jest ich dużo na allegro a niektóre mają też dodatkowo czujnik cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudu, odpowiadając na Twoje pytania:

1) wysokość sensorów od podłoża to 46-47 cm czyli maksymalnie wysoko na ile to było możliwe.(ta tolerancja jest spowodowana lekką nierównością podłoża) Rozstaw to:

O<-- 36 -->O<---- 48 ---->O<-- 36 -->O <ok>

2) Problemów w zasadzie nie mam, czasami tylko się niepotrzebnie odzywa sygnał podczas cofania ale to oznacza, że czas skosić trawnik pomiędzy pasami na wjeździe do garażu. (zazwyczaj utrzymuję jego wysokość na 4- 5cm)

3) Kupowany na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, czy u ciebie tez sa skierowane troche do dołu ?? bo u mnie cos wydaje mi sie ze łapie pod kontem i dlatego oszukuja np przy trawie , kolega zamontował w passacie identyczny zestaw i u niego zupełnie inaczej pokazuje dzis zabieram sie za montowanie przednich sensorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!