Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujnik cofania


Rekomendowane odpowiedzi

zaciekawił mnie taki produkt:

http://www.allegro.pl/item218504457__easyp..._4_sensory.html

i tu moje pytania:

-czy ktoś to juz montował

-czy naprawdę to takie czułe jak w opisie

-czy warto kupić albo to tylko zabawka

wszelkie opinie mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego samochodu dołożyłem czujniki cofania, montaż wymaga staranności i parę godzin czasu. Ważne aby biper umieścić w miejscu gdzie będzie dobrze słyszalny, tak aby nie trzeba było wyłączać radia. Ja mam pod kolumną kierownicy, tak jak kończy się plastik deski, ale od strony pedałów. Ważne są również miejsca na zderzaku tak aby kąt "wiedzenia" dobrze wykorzystać. Zrezygnowałem z wersji z wyświetlaczem bo patrze do tyłu lub w lustera a nie na wyświetlacz. Przydatny dodatek. Nie pamiętam jakiej firmy mam założony system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

też się nad tym zastanawiam, bo jak jest bardzo ciasno to ciężko mi wyczuć koniec naszego wystającego tyłeczka :-) ciekawi mnie kilka rzeczy:

1. czy warto kupować te tańsze zestawy tak do 100 zł, czy już zainwestować więcej?

2. jak trudny jest montaż? - mam śrubokręt, wiertartę, młotek, poziomice i troche innych narzędzi i umiem np. zamocować wyrwane gniazdko, czy dam sobie radę?

3. czy kolega koszałek opałek mógłby dać fotkę gdzie w tylnim zderzaku zamontował sensory i napisać jak to montował i ewentualnie na co zwrócić uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda auto kupiłem już zamontowanymi czujnikami parkowania, ale muszę przyznać ze poprzedni właściciel zrobił to "z głową". Zamiast wyświetlacza są cztery diody, które świecą w trzech kolorach. Daleko od przeszkody są zgaszone im bliżej zapalają się na zielono, pomarańczowo i czerwono. Dodatkowo emitowany jest sygnał dźwiękowy i bliżej tym częściej pika. Po włączeniu wstecznego piknie 2 razy informując ze system działa i jest w sprawny.

 

Diody i buzzer zamontowane są za tylnymi siedzeniami. Najczęściej cofając kierowca obraca się lub cofa na lusterka - w obu przypadkach diody są w polu widzenia.

 

Jeżeli miałbym montować to szukałbym czegoś podobnego LINK ALLEGRO. Niekonicznie pasek ale czujniki bez wiercenia pod zderzak. Montaż buzzera i diód w tym samym miejscu.

post-794-1194387664_thumb.jpg

post-1-1194387664_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mi zostanie kaska na koniec miesiąca to coś kupie napewno :-) tylko jeszcze się zastanowię czy z sensorami czy z taśmą

domin_g dzięki za zdjęcie to miejsce montażu jest orginalne i bardzo mi się podoba :-) , myślałem o czujniku bez wyświetlacza z samym buzzerem, ale teraz to już sam nie wiem, troche mi kłopotu zrobiłeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh ciesze się, że trochę Ci namieszałem i może namieszam bardziej. Osobiście bardzo podoba mi się zestaw Parktronic klep.parktronic.pl/product_info.php?cPath=21&products_id=29"]LINK i gdybym miał zkaładac to bym się nad nim zastanowił (mimo ze cena jest dość wysoka).

 

Czy robic otwory w zderzaku? Trzeba się zastanowić - w sumie widoczne czujki też jakoś informują otoczenie ze ma się PDC :-) (PARK DISTANCE CONTROL) jak to ładnie niektórzy mówią w skrócie.

 

48B03.jpg

disbelka2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly1984, Pomimo iz zagaiłem ten temat, jeszcze urządzenia nie zakupiłem. Miałem zmiar (po ewentualnym kupnie) wyswietlacz zabudować na podsufitce, z tyłu, przed klapą.(scenic) Wyświetlacz jednak byłby do góry nogami i lewa strona odpowiadała by prawym sensorom. Chciałem to obejść przez odwrotne połączenie czujników do centralki. Myslę, że powinno to działać prawidłowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak z przydatnością tego gadżetu? zacząłem się nad tym zastanawiać po 1.XI gdy "wklejałem" się kopertą między dwa samochody dosłownie na centymetry i wtedy zapragnąłem mieć piszczałkę w aucie żeby na przyszłość się tak nie pocić przy ciasnym parkowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pomyslalem o jego montazu po przyciemnieniu szyb :-)

jak wyjezdzam z garazu w nocy to nawet nie patrze w lusterko i zawsze staje jakies 20cm przed drzewem 8-)

przyznam ze I X tez prawie sie przykleilem ale do 30cm slupka, nie bylo opcji zeby go zobaczyc :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!