Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

znowu pasek


roboski

Rekomendowane odpowiedzi

Sory że znowu podaje ten temat ale chyba mnie trafi. Niecały m-c temu wymieniłem pasek wieloklinowy ponieważ się postrzepił. Dzisiaj (przygotowuję się do wyjazdu nad morze) przeglądałem silnik i osprzęt i co zauważyłem???? Na brzegu paska odstaje biała nić (czyli zaczyna się strzępić) Kuna co to jest. Wszystko jest nowe, napinacz rolka, pasek (firmy Bosch). Co jest kurde - poradźcie bo mnie trafi. No strach normalnie jeździć tymi Megankami (piszę tak ponieważ strzępienie się paska to częsty temat na forum).

Może ktoś z Was znalazł przyczynę tego strzępienia się (chyba że te typy tak mają).

Przepraszam że tak się rozpisałem. Poradźcie coś :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj wszystkie kółka dokładnie jeszcze raz nawet pod lupą. Ja w peugeocie zanim zobaczyłem pęknięcie na tulei cylindrowej zmarnowałem parę uszczelek pod gławicę. Paski są przeważnie o jeden rowek węższe. Może przestaw go na drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ilu rowkowy masz pasek?

Bo są 5- lub 6-ciorowkowe.

5-ciorowkowy zakład się tak żeby od strony silnika był jeden rowek wolny.

 

Policz też rowki na kółkach, bo może coś tu jest pomylone.

Zastrzegam, że mogę się mylić, ale może w renufkach zakładają kółka 5- lub 6-ciorowkowe.

 

Jak zmieniałem pasek pan w sklepie zapytał się ilu rowkowy? Bo były oba rodzaje, kupiłem taki jaki miałem poprzednio, czyli 6-ciorowkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio tez poszedl pasek, chyba po 1,5 miesiaca, ale to bylo przez kolko pasowe na alternatorze, po powrocie z bialegostoku do domu uslyszalem przy odpalaniu dziwne brzazgi spod maski, peklo mi kolko pasowe i rwalo pasek, mialo mala ryse no i po pewnym czasie poszlo calkowicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszlo kolo pasowe alternatora i na 100% masz to samo.

u nas był to jedyny powód wzywania assistance na drodze, poszło jakies nie długo po przeglądzie. Do wymiany koło, nastepny pasek założony w ASO wytrzymał do końca posiadania auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem autorem podobnego tematu - poradźcie - po czym rozpoznać, że to koło na alternatorze jest walniente. Luzów żadnych nie ma podobnie jak pozostałe koła. Gościu w serwisie Renault mowił mi, że zastosowane u mnie kosztuje około 700 zł (podobno sa dwa rodzaje tych kół - JA OCZYWICIE MUSZE MNIEC TO DROŻSZE :-x !!! Nie chciałbym niepotrzebnie wywalac takiej kasy. Na razie wymienilem rolke prowadzącą bo miała luz, ale to nic nie zmieniło. Pasek dalej przeskakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to wygladalo tak ze nie mialem prawie polowy tej biezni na kółku pasowym przy alternatorze, zostały chyba tylko 2 bieznie no i jak po pewnym czasie cos zaczelo mi dzwonic, reszta kolka wypadla spod paska i zaczela pilowac mi alternator, po mojemu to zdejmij pasek i zobacz w jakim stanie masz to kolko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja wczoraj wymieniałem to kółeczko na alternatorze, koszt 280 zł z robocizna, objaw taki ze coś strasznie zaczęło trzaskać , taki klekoczący dźwięk, a napinacz paska podskakiwał, niczym na dyskotece heheh, mechanik tylko zerknął i zaraz stwierdził ze padło sprzęgiełko, dodając ze to normalny objaw w dislach. Po wymianie jak ręka odjął, nastała błoga cisza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!