Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa podgrzewanie tylnej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Podłącze się pod temat ogrzewania tylnej szyby. Aniewa napisał:Po drodze jest też złącze 52-pinowe pod fotelem kierowcy. Mam takie pytanie.czy mogę te złacze rozpiąć bez wyłączenia akumulatora?? mam podobną sytuację.tylna szyba niegrzeje,lusterka podgrzewają się. Chce najpierw te złacze sprawdzić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz hamulec ręczny automatyczny to odłącz akumulator lub wyciągnij bezpiecznik od hamulca pod fotelem kierowcy, bo inaczej wywali Ci błąd hamulca ręcznego (serwis i trójkącik z literką P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Aniewa,dzięki za odpowiedz. Mam meganke2 hamulec manualny. Pod fotelem kierowcy znalazłem złącze,ale mniejsze niż 52 pinowe.

Usterkę u mnie zlokalizowałem w łączniku gumowym w którym lecą kable do tylnej klapy.Wspomnę ,że mam megankę kombi,i prawie dziennie od szesciu lat klapę tylną bagaznika otwieram i od tego otwierania przewód koloru białego się przerwał właśnie w tej osłonie gumowej. Podam jeszcze wszystkim taką uwagę odnosnie podgrzewania tylnej szyby: Szyba tylna podgrzewana zostaje tylko gdy silnik pracuje i włączony jest włącznik podgrzewania. Jezeli wyłączę silnik, włączę zapłon,przycisnę włącznik podrzewania szyby,kontrolka się oswieci,ale zasilanie nie jest podawane do szyby .

Myslę,że ta uwaga jest bardzo ważna,bo niejednego z nas napewno w błąd wprowadza zaswiecenie się kontrolki i niby ma informowac że jest podawane napięcie do tylnej szyby.

Sprawdzałem jeszcze tą sytuację po przycisnięciu przycisku zapłon na biegu i hamulcu nożnym. (mysle że znawcy tej pozycji ją znają) Kontrolki się włączają,mozna kierownicą bez oporu kręcic,kontrolka się świeci ogrzewania szyby,ale zasilanie niedochodzi do styków tylnej szyby. Silnik jednak musi byc włączony. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

U mnie tez nie dziala podgrzewanie tylnej szyby,ale dzialaja lusterka,do tego jeszcze tylna wycieraczka dziala jak jej sie podoba,najczesciej chodzi jak wlacze zaplon,dodam ze nie ma napiecia na grzanie w klapie(kombiak) a nie wiem ktory pin mam sprawdzic pod siedziskiem

Dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W downloadzie masz schematy, a problem zazwyczaj jest w przewodach jakie biegną pomiędzy karoseria i klapą w gumowej osłonie. Przewody zazwyczaj wyglądają na całe jednak często się zdarza, że cała jest tylko izolacja zewnętrzna, same przewody są złamane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

W mojej MII kombi jest tak, że zapala się lampka grzania, prąd jest w kablach (jak je odepnę od szyby), ale jak kable podepnę do szyby to prądu już nie ma. Blaszki trzymają się szyby. Próbowałem też mierzyć na drucikach w szybie i na blaszkach, ale tam też nie ma pradu.

 

Ma ktoś pomysł co jest grane? Do niedawna wszystko działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie też zlamany przewód w przejściu pomiędzy klapą a karoserią. Jak mierzysz bez podłączenia do blaszek, to może być przejście, bo pobór prądu do pomiaru jest znikomy. Jak przewody obciążysz grzałkami to to miejsce przerwy w przewodzie się nagrzewa pod obciążeniem, izolacja się naciąga, tworząc większą przerwę i prąd nie płynie.

To oczywiście jedna z możliwych hipotez ale warto to sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!