Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa podgrzewanie tylnej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...

Połączono z już istniejącym tematem.

Witam,

Nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby. Sprawdziłem bezpieczniki i wszystkie są sprawne . Zajrzałem więc pod fotel kierowcy i zobaczyłem leżący kabel - złącze . W załączeniu foto. Szukałem miejsca gdzie to wpiąć ale się nie doszukałem . Czy jest ktoś w stanie mi pomóc ? :)

Zapomniałem dodać że jak włączę ogrzewanie to lusterka grzeją :)

Z góry dziękuję

renault Megane II 1.9 dci 2004 grand tour .

post-73236-0-46076000-1413137916_thumb.jpg

post-73236-0-88052200-1413137939_thumb.jpg

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest od poduszki powietrznej kierowcy. Służy do ustalenia w jakiej pozycji znajduje się fotel kierowcy od kierownicy. I montuje się go na prowadnicy fotela. Co do ogrzewania to proponuję przyjrzeć się gumowemu peszlowi i instalacji tam idącej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, podłącze się pod temat.

U mnie również nie działa podgrzewanie tylnej szyby. Problem polega na tym, że nie mogę zlokalizować gdzie jest podłączony kabel do szyby. Zlokalizowałem białe przewody połączone na wsuwki, które dalej wchodzą w górną część klapy bagażnika. Prąd na tych kablach jest. Dodam również, że szyba w mojej megance jest otwierana, tzn powinna być otwierana, ale niestety prąd do wtyczki od zamka szyby nie dochodzi, ale na przycisku do otwierania szyby prąd jest. Pomóżcie Proszę zlokalizować miejsce podpięcia kabli do szyby, pod plastikowymi boczkami nic nie ma. Podgrzewanie lusterek działa więc wykluczam bezpiecznik.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Też podłączę się pod temat. Nie działa podgrzewanie tylnej szyby, dioda się zapala szyba nie grzeje. Zanim zacznę się dobierać do bezpieczników pod maską a potem do przewodów w klapie bagażnika, chciałbym w pierwszej kolejności zobaczyć czy prąd dochodzi do szyby tzn czy wychodzi prąd z przewodu który się wpina w szybę.

Mam miernik i teraz prosiłbym mi podpowiedzieć jak ustawić miernik, gdzie o co wetknąć :) i jakie napięcie powinno płynąć. Dziękuje.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szyba nie grzeje to nie masz co woltomierzem tam szukać. Ale twoja wola Panie. Ustawiasz na V DC. Zakres 20V w górę. Przykładasz jeden przewód od woltomierza do masy, a drugim do końcówki i szukasz. Ale jak jest przerwa w gumowym peszlu to woltomierz nic nie wskaże, tylko 0V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No być może w gumowym peszlu jest przerwa przynajmniej chciałbym żeby tak było (już raz naprawiałem przewód od zamka klapy) bo gdyby to był bezpiecznik raczej dioda my się nie świeciła. Ale chce zacząć od tego czy jest napięcię bo jak będzie to znaczy chyba, że jest jakaś przerwa w przewodach które są wtopione w szybie. Dzięki za szybką odpowiedź. Jak tylko mróz trochę zelży zabiorę się za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ścieżki ogrzewania są na szybie i jest to specjalna przewodząca farba.

Przy jej uszkodzeniu nie grzeje dana uszkodzona ścieżka a skoro nie grzeją wszystkie, to albo ogólny brak zasilania, abo brak styku pod którymś zaciskiem na szybie.

To naprawiają u "szybiarzy" klejąc zacisk odpowiednim klejem przewodzącym prąd. Same pojedyncze ścieżki też można u nich naprawić odpowiednią farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaraz dostanę zawału. W gumowym peszlu dopatrzyłem się 3 cienkich przewodów przerwanych 2 czarne i jeden brązowy. Ładnie polutowałem i.....

Zamek bagażnika działa, ale już tylna wycieraczka nie. Mało tego jak otwieram bagażnik włączą się na ułamek sekundy właśnie tylna wycieraczka. A jak z kolei włączę tylną wycieraczkę potrafi się bagażnik otworzyć to samo jak zgaszę samochód też czasami się otworzy.

Ogrzewanie szyby nadal nie działa, styki przy szybie są ok wiec może przewód? ale oprócz tych cienkich przewodów wszystkie wydawały się całe ale od ogrzewania szyby chyba powinien być grubszy ?

 

Brakuje mi sił i pomysłów.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ponownie się zabrałem się za naprawę ale już na powietrzu w mrozie. I okazuje się jak zacząłem mocno ciągnąć to przerwane są przewody :

2 cienkie szare, 1 cienki niebieski, 1 cienki żółty jeśli nie mylę i 2 przewody te najgrubsze.

 

Jutro kupię przewody i cała praca zaczyna się od nowa. Pytanie co by było jakbym połączył te grube przewody cienkimi? Czy muszą być takiej samej średnicy ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekrój przewodów jest dobierany w zależności od prądu jaki przez nie przepływa.

Zwróć uwagę, że taka ogrzewana szyba ma około 250W czyli w przybliżeniu tyle co 5 żarówek z reflektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!