Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa podgrzewanie tylnej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem odpowiednie przewody i wszystko połączyłem jak trzeba ale na razie troszkę prowizorycznie bo nie mam dostępu do prądu żeby zlutować, ale myślę, że za 2-3 miesiące wymienię całą wiązkę i zrobię to tak żeby starczyło na wieki. Ale patrząc jak zgina się ten cały peszel przy zamykaniu klapy to nie wiem czy kiedyś znowu nie przyjdzie do mnie ten sam problem. Bagażnik działa, wycieraczka i grzanie szyby również. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi.

Edytowane przez gokart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sorry za odkop ale nie chcę zakładać nowego tematu. Mój problem z ogrzewaniem szyby polega na tym, że działa tylko jak uruchomi się je razem z odmrażaniem przedniej, przyciskając sam przycisk ogrzewania szyby nie zapala się kontrolka i nie grzeje. Nie wiem czy coś źle robię czy coś jest zepsute, ale nie potrafię włączyć samego ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze robisz. Jak naciśnie się przycisk ogrzewania tylnej szyby (dolny na panelu), to powinno włączyć się ogrzewanie tylnej szyby i lusterek bocznych (jak jest w twojej wersji, a raczej powinna). Prawdopodobnie masz uszkodzony moduł sterowania klimatronikiem.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namęczyłem się okrutnie, ale sprawdziłem bezpieczniki

Niepotrzebnie, jak działa Ci z górnego przycisku to bezpiecznik jest dobry. Tak jak pisałem najprawdopodobniej masz uszkodzony moduł sterowania klimatronikiem.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W takim razie kupuje panel, nie jest drogi więc mogę spróbować. Dzięki za podpowiedzi.

 

Dodano: 18 maj 2017 - 14:53

Zrobiło się ciepło i muszę odkopać temat. Wymiana panelu nic nie pomogła, ale pojawiło się więcej problemów. Nie działa klima, nie włącza się kompresor, dodatkowo nie działa też ogrzewanie tylnej szyby, gdzieś wyczytałem że te objawy czyli brak klimy i ogrzewania występują razem ale niestety nie dowiedziałem się co jest ich przyczyną. Ktoś pomoże w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa klima, nie włącza się kompresor,

Czy uzupełniałeś klimatyzacje? Może nie działać z prostej przyczyny, że nie ma czynnika.

Ale, jak połączy się objawy to mogą one być powodem uszkodzenie modułu UCH (oczywiście pisałeś, że bezpieczniki są OK). Musisz najpierw wykluczyć uszkodzenie klimy (np. brak czynnika, uszkodzony czujnik itd...).

Najlepszą radą uważam, że jest taka abyś podłączył samochód pod CLIPA i sprawdził instalację. Inaczej to jest trochę błądzenie po ciemku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

przestala dzialac mi ogrzewanie tylnej szyby :

-bezpiecznik w komorze silnika jest OK-pojawia sie tam plus

-na stykach przy szybie plusa brak, masa jest

 

1)czy do tego nie powinno byc dodatkowego przekaznika?

2)czy ktos kojarzy ktore konkretnie piny pod fotelem sa odpowiedzialne za zasilanie ogrzewania tylnej szyby

3)ewentaulnie jaki kolor przewodu od ogrzewania tylnej szyby

4)czy ktos moze potwierdzic ze na zaplonie nie grzeje szyba tylna? potrzebuje potwierdzic to info do testów (wczesniej ludzie pisali ze nie dziala ale mi sie wydaje z przeszlosci ze dziala).Fajnie jakby ktos mogl potwierdzic na 100%

REGULAMIN

pkt. 5.6 literki PL - mireczek01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale pliki masz schematy elektryczne. W nich są dokładne opisy wszystkich kostek i kolorów przewodów.

9 godzin temu, Tommi3737 napisał:

4)czy ktos moze potwierdzic ze na zaplonie nie grzeje szyba tylna?

Możesz sprecyzować. Szyba tylna grzeje tylko jak jest włączony zapłon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli chodziło o to, czy grzeje po naciśnięciu START bez uruchamiania. Dla mnie oczywiste było, że zapłon równoważy się z odpaleniem silnika. Niezrozumienie przez to, że de fakto przy dzisiejszej elektronice po włączeniu START (bez uruchamiania) nie włącza się jak kiedyś "zapłon" tzn, tak jak kiedyś nie idzie prąd na cewki, rozdzielaczy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1- nie ma dedykowanego przekaźnika, jeżeli jest to wlutowany do modułu UPC.

ad2- schemat pokazuje pin 35 w złączu pod fotelem kierowcy. Pin ten jest w bocznej części wtyki.

ad3- biały

ad4- sprawdź napięcie na bezpieczniku od ogrzewania szyby najpierw bez zapłonu, następnie z włączonym zapłonem i na koniec z uruchomionym silnikiem. Sam sobie odpowiesz na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!