Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Błąd OBD P0711 i B0500


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zaczęło się wczoraj.

po odpaleniu migał napis OIl na wyświetlaczu oraz zapaliła się kontrolka SERV.

Po drugim odpaleniu samochodu po około godziny kontrolki zgasły.

Pozostały tylko w/w błędy

 

Ktoś wie co to znaczy??

 

Skaner przy pierwszym wskazał czujnik temperatury oleju przekładniowego - co chyba nie do końca jest prawdą bo chyba w scenicu 1.4 manualnej skrzyni nie ma takiego czujnika.

 

Przy drugim pisze że zgłosić się do serwisu.

 

Niestety nie mogę znaleźć dokładnych informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź poziom oleju. Jak stanąłeś lewą stroną auta wyżej, to pojawi się ten błąd (niski poziom oleju). Jak masz komputer pokładowy to wejdź w tryb serwisowy, skasuj błąd i w drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej był sprawdzony zanim podłączyłem skaner ob2 to nie to.

Teraz wskaźnik pokazuje prawidłowy poziom oleju.

Błędów skasować nie mogę :-(

 

Problem jest taki że to kody typowe dla Renault - normalnie oznaczają co innego

Co do B0500 znalazłem w OBD że to błąd kierunkowskazu - czyli nie pasuje mi to do tego co się u mnie dzieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam to co mam - Skaner się zwie Dominator - mam to co mam i nie o to tu chodzi co mam podpinać ale o kod błędu - wszystko pokaże ten sam błąd tylko opisy błędu będą się różnić

 

Jak nie chcesz pomagać to może lepiej daruj sobie zbędne wypowiedzi do niczego to nie prowadzi a zaśmieca forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się domyśliłem że skaner pokazuje bzdury, badam tym co mam dostępne.

Jak chcesz pomóc to mogłeś napisać te błędy to:. ...

A porządny skaner to.... i tyle, podziękował bym za pomoc i może byś też pomógł innym,

 

Wydaję mi się że kod błędu pozostaje ten sam a inny jest tylko opis w skanerze.

Jeśli się mylę mogłeś to napisać mniej ironicznym tonem i tyle ale i tak dzięki że pochwaliłeś się drogim sprzętem i udzielasz rzeczowych rad :-/ :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nipo80, Ty się nie przejmuj, wsiadaj i jeździj. Błąd będzie zapamiętany w pamięci komputera jako tymczasowy, ale poza tym nic się dziać nie będzie.

Szerokości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!