Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki wysokotonowe


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli w wiązce są konektory to wyglądają tak jak na załączonym obrazku.

Zdjęcia przedstawiają wiązkę (strona pasażera) oraz to jak konektor jest umieszczony pod maskownicą głośniczka wysokotonwego.

Kabelki te są wpięte równolegle do głośników w drzwiach wiec nie widzę żadnego problemu aby samemu sobie podpiąć takowe. Najszybciej i najprościej jest chyba dociągnąć brakujące przewody do kostki ISO FAKRA przy radiu.

 

Osobiście zostawił bym oryginalne miejsce montażu "wysokotonówek". Dźwięk o wysokiej częstotliwości jest kierunkowy i wrażenia odsłuchowe z głośników zainstalowanych na wysokości kolan mogą być co najmniej średnie.

 

meganeiiiwialfl.jpg

 

meganeiiikonolo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne sprawy z tymi głośniczkami wysokotonowymi. Mam MIII TECH-RUN, z bardzo przeciętnym zestawem audio i głośniczki w podszybiu siedzą (widząc perypetie przedmówców, z ciekawości zdjąłem maskownice i sprawdziłem głośniczki - są i są podłączone). Przykładając ucho do maskownic gwizdków w tylnych drzwiach, mam wrażenie, że tam także są, chociaż nie mogę ich zobaczyć bo trzeba by zdjąć obicie drzwi. Jaka jest więc reguła, że jedne mają a drugie nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normalnym wyposażeniu nawet Dynamique nie ma (są konektory). Tech-Run jest wyposażeniem specjalnym, w którym pododawane są różne dodatki.

Przypuszczam, że wersje Generation nawet złączek nie maja. Redukcja kosztów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając to co napisaliście nasuwa mi się jedna myśl odnośnie instalacji w megance III. Skąd w fabryce będą wiedzieli jaką mają wiązkę włożyć do danego egzemplarza. I jakie będzie jego wyposażenie. Podejrzewam że wiązki elektryczne są jednakowe dla wszystkich wersji, bo np ktoś sobie dobierze wyposażenie dodatkowe do skromnej wersji i co wtedy? Tak na marginesie to nawet kaszlaki w wersji standard miały pełną opcję w okablowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liso Tak, to taka kostka, zwana Fakrą (quadlock). Pamiętać należy, że każdy model auta może mieć inne wyprowadzenia. Jedynie wyjścia na głośniki "trzymają" jako taki standard. Reszta czyli zasilanie, CAN, dodatkowe sygnały są rożnie prowadzone. To samo tyczy się złącz B i C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Obejrzałem dzisiaj u siebie miejsce pod gwizdki - wygląda na to że wtyczek brak - czy jest możliwe że gdzieś te kable są i trzeba je "wydostać" ? Bo wszystko jest możliwe jak widzę - reguły brak co do tego czy są gwizdki czy są kable/ wtyczki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj zdjęcie, które zamieścił kilka postów wyżej Robgold. Jak pod sitkiem masz widczne konektory w takiej jakby obudowie to masz instalację. Trzeba wtedy przeciąć miejsca, w których ta obudowa trzyma się reszty (takie trzy, albo cztery wąsy). Wtedy wyciagasz tę obudowę i konektor wyjmuje się od tyłu zwalniając ząbek tak jak wyjmuje się z głośnika. A jak tego nie masz (nie wiem czy wtedy jest tylko dziura, czy sama obudowa pod konektor) to tak pisali inni pewnie nie ma kabelków. U mnie w wersji privilege nie było głośników, ale były konektory. Dziwne, bo w megane II privilege te głośniczki miałem. Do megane III są te same co do megane II. Mi zostały z megane II, bo tam wymieniałem na pioneery (specjalnie dedykowane) i spokojnie je zamontowałem.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

Mam Megane III Dynamique i mam konektory w desce rozdzielczej. Czy wystarczy, że dokupię głośniki i jest podłączę czy muszę podłączyć kable z drugiej strony do sprzętu?

Dziękuję i pozdrawiam, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej problemu sprawiło mi wyjęcie/oderwanie wtyczek do głośników. Cała operacja nie zajęła nawet 20 minut. Przy pierwszym głośniku chciałem być ostrożny i niczego nie rozwalić, drugi poszedł od razu i w 2,3 minuty działał wysokotonowy. Jest duża różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mireczek01 zmienił(a) tytuł na Gwizdki głośniki

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!