Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Barwa wyświetlacza radia


Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę, czy ktoś mogłby mi powiedzieć jaka opcja MIII posiada podświetlany na niebiesko wyświetlacz radia i climatronic? W ASO trochę bładzą z wyjaśnieniami. I czy można taką opcję uzupełnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się zorientowałem to występują dwa panele radia :-)

mam wersję expression z normalnym radiem Radiosat Classic 4x15W z Bluetooth`em, na panelu radia są gumowe wystające guziki (pokrętła) od głośności i funkcji gdzie wyświetlacz jest niebieski i po otworzeniu drzwi wita mnie napisem RENAULT, jak się zorientowałem to jest jeszcze inny panel radia taki cały jakby płaski (nie ma w nim gumowych wystających pokręteł) i tam wyświetlacz jest czarny, co do panelu klimy auto nie zwracałem na to uwagi ale u mnie jest on o ton ciemniejszy niż wyświetlacz radia i chyba występuje tylko jeden,

jeszcze jeden mały szkopuł jak jest ten niebieski wyświetlacz to nie ma na nim przycisków od ustawień godziny, godzinę ustawia się w funkcjach radia :-)

 

z załączonych zdjęć widać, że model radia i wyświetlacza nie ma nic wspólnego z wersją wyposażenia obydwie jak widać są dynamique

 

jak zrobię zdjęcie z mojego to wstawię

post-12768-1293653423_thumb.jpg

post-1-1293653423_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to że kolor wyświetlacza radia jest zależny poprostu od jego modelu - ja mam podstawowe radio (bez bluetooth'a) i wyświetlacz jest czarny. Wyswietlacz do klimy jest rowneiż czarny a natężenie jego świecenia jest takie same jak i panelu od radia - regulaju się tym samym pokrętłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie można by zgodzić się z obydwoma opiniami. Podświetlanie jest biało niebieskie (widziałem kilka meganek i wszędzie było takie samo, wersje expresion i dymamiq). Jeśli chodzi o radio i klimę (mam radio z BT i dwustrefową klimę) to jest też bardzo ciemny granat/fiolet, ale to nie jest kwestia podświetlania tylko zaciemnienia, jest odwrotne niż zwykle czyli znaki są wyświetlane na biało, a reszta ekranu jest zaciemniona. Ponieważ wyświetlacze są podświetlane od tyłu (dokładniej krawędziowo, ale mniejsza o to) to zaciemnienie daje efekt częściowy czyli światło trochę przebija co daje efekt wspomniany wcześniej. Wyświetlacz nie jest czarny tylko ciemny niebieski/fiolet.

 

PS. ostatnio jak odpaliłem samochód na mrozie to przed jakieś 3min. wyświetlacz mi lekko pulsował (przyciemniał się i rozjaśniał minimalnie). Po rozgrzaniu wnętrza wszystko wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to, że w ASO zapewniali mnie, że niebieskiej barwy podświetlenia wogóle nie ma. Wygląda na to, że zależy to od typu zamontowanego radia. Poza tym w katalogach prezentujacych zamochód taki rodzaj wyświetlacza wystepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie, w moim aucie jest podobnie jak u kolegi rolkos. Podświetlenie oscyluje w kierunku niebieskiego - fioletowego. A propos szkoda tylko, że na wyłączonym silniku bije w oczy podświetlenie prędkościomierza! - niestety można go przyciemnić tylko przy włączonym. Chyba że u kogoś jest inaczej? Pozdrawiam all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko to białe podświetlenie. Niestety LED'y białe mają to do siebie, ze wpadają w barwę niebieską-fioletową szczególnie jeśli rozmiar LED'a i jego moc są niewielkie. Wszystko wtedy zależy od tzw binu (tonacji barwnej w uproszczeniu) jaki dostawca dostarczy. Być może Renault ma multisourcing i każdy z dostawców wyświetlaczy używa innego binu LED'ów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podświetlenie rzeczywiście regulowane jest tylko i wyłącznie przy włączonych Światłach Mijania. Przy światłach dziennych nie ma możliwości regulacji...

 

jeśli chodzi o kolor. panowie :) zwróćcie proszę uwagę na coś takiego jak balans bieli, temperatura barwowa. Jeśli bawiliście się kiedyś w zmienianie balansu bieli w aparacie wiecie o co mi chodzi. Zróbcie zdjęcie cyfrówką kogoś w okolicznościach śnieżnych, z ustawionym balansem bieli na słońce - zdjęcia będą mieli niebieskie zabarwienie.

 

Podobnie jest z naszymi wyświetlaczami przy obecnej pogodzie - na około jest pełno śniegu który jest rzeczywiście biały, diody - nie są idealnie białe. Jak jedziesz autem patrzysz się ciągle na otoczenie rzeczywiście białe. Wtedy wyświetlacze wyglądają na mające zabarwienie niebieskie, czy fioletowe (mi się wydaje że takie zabarwienie ma mój wyświetlacz).

pozdrówka :)

soko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogoda nie ma tu nic do znaczenia ja nawet w upale w pełnym słońcu gdy na zewnątrz jest zielono, a w samochodzie jest ze 60 gradusów mam niebieski wyświetlacz :-P porównajcie załączone przeze mnie zdjęcia wnętrz, wyświetlacze różnią się nie tylko kolorem ale i sposobem wyświetlania napisów :) w ciemniejszym jest inne rozmieszczenie i pokazuje on jak w normalnym wyświetlaczu ciekłokrystalicznym, w niebieskim wskazania układają się nie z kresek ale z kwadracików jak w LCD :shock:

post-12768-1294837894_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba trochę nieprzytomny byłem, cały czas myślałem o wyświetlaczu (prędkościomierzu)...

 

sok2368.jpg

 

Nie mam wiele fot, jedyne co zrobiłem (ale było wyłączone radio) jest powyżej... to z mojego auta. przyjrzę się później jak to jest dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn, że te wersje radia z ciemnym wyświetlaczem czyli panel radia płaski bez gumowych pokręteł nie ma mp3? ja myślałem, że wszystkie mają :)

 

ja mam niebieski wyświetlacz czyli ten nazwany "pełny LCD" z panelem radia z gumowymi pokrętłami i mam mp3 :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry pomyliłem się (dobrze myślałem - źle napisałem). zamiast MP3 powinno być BT :) Poprawiam się więc: to zależy od rodzaju radia - jest BT jest "pelne LCD"

 

nawiązując do Twojej wypowiedzi - płaskie radio = brak BT = "kreskowe LCD"

post-6565-1294913259_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!