Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

podłączenie zmieniarki fabrycznej


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy ktoś podłączał zmieniarkę fabryczną do radia tuner list ?

Czy są kable w wiązce czy trzeba dokupić ? Proszę o rady i uwagi. Pod względem technicznym włożenia nie będę miał problemu. Interesują mnie uwagi co do podłączenia elektryki i sterowania.

Nie znalazłem tematu, więc zakładam nowy, możliwe że sprawa jest na tyle banalna, ze nikt nie poruszał tego tematu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc NIMROD32,

 

Tak ja u siebie podlaczylem oryginalna zmieniarke do tuner list(a). W komplecie nie ma jedynie kabla laczacego radio z zmieniarka. Koszt takiego kabla w serwisie to okolo 150 zl brutto. Majac ten kabel masz wszystko. Kabel podlaczasz na zasadzie plug&play. Max 5 minut roboty i gotowe.

 

Pozdrawiam,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skomplikowalnośc podłączenia zmieniarki do radia jest porównywalna z włożeniem zwykłej wtyczki od prądu do gniazdka. Oryginalny kabel zakończony jest kostkami i nie ma możliwości ich pomylenia podczas montażu. W ASO niestety większość akcesoriów powala ceną. Poszukaj na allegro, sporadycznie pojawiają się na aukcjach, chyba, że pojedziesz do elektryka i może on Ci taki kabel dorobi.

 

Pozdrawiam,

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

przerabiałem temat kodu. fabryczne zmieniarki wymagają kodu. Pomoc znajdziesz na tym forum http://www.forum.kody-radio.pl/

Dla mnie problemem był kabel łączący radio ze zmieniarką. Udało mi się go kupić chyba za 60 zł. Później było prawie z górki. Po podłączeniu i wpisaniu kodu zmieniarka podawała błąd error cd. sądziłem, ze kod jest nieprawidłowy. Okazało się, że jeden talerz zmieniarki zawiesił się. Mała interwencja śrubokrętem załatwiła sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

To ja także się podłącze. Mam Megane II z 2005 (przed liftingiem) i kupiłem dziś zmieniarkę fabryczną, która nie ma kabla łączącego ją z radiem. Znalazłem taki kabel w Internecie za ok. 100 zł. Problem polega na tym, że zmieniarka ma jeszcze jedno mniejsze wejście (czarna kostka), ale ani w wiązce fabrycznej, ani w tym kablu łączącym ona nie występuje :/ czy zmieniarka będzie działać, jeśli podłącze ją tylko pod tą zieloną kostkę? Bo nie wiem czy jest sens zamawiania w ogóle tego kabla łączącego, czy lepiej próbować zwrócić zmieniarkę. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zaryzykowałem i kupiłem kabel. Mała czarna kostka obsługuje podświetlenie zmieniarki. W niektórych modelach znajduje się w wiązce w fabrycznej, w niektórych nie (u mnie nie było). Zostawiłem ją bez podłączania. Wszystko działa, radio obsługuje bezproblemowa zmieniarkę, tyle że nie ma podświetlenia klawiszy. Natomiast po załadowaniu 6 CD pali się 6 diodek. Można pociągnąć kabelek od podświetlenia radia i podpiąć go prawdopodobnie w środkowy pin, ale na razie nie mam czasu tego sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Czy ktos wie, którymi guzikami wpisac kod do radio-zmieniarki cabasse w megane II phI? Wyswietla sie 0000, pierwsze zero miga, ale nie wiem jak wpisać kod.

POMOCY!

 

Dodano: 08 paź 2011 - 10:08

juz wiem. już nie trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może ma ktoś z was schemat kabla do zmieniarki

chodzi mi o taki który z jednej strony ma wtyk zielony (do zmieniarki) a z drugiej niebieski (do radia)

 

Udało mi się załatwić kabel, ale zmieniarkę musiałem oddać.

ze względu że kabel był przecięty w połowie przed podaniem jego schematu musiałbym go sprawdzić, czy na 100% działa.

Jeśli ktoś z Was ma zmieniarkę bez kabla i chęć do jego sprawdzenia to zapraszam na priv.

Jestem ze Zgierza. najlepiej jakbyś się do mnie pofatygował sprawdzimy podamy schemat i wszyscy będą zadowoleni.

Edytowane przez wasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

trochę odgrzebię temat bo sam mocno myślę nad zamontowaniem zmieniarki do siebie.

Moje pytanie brzmi czy są w ogóle zmieniarki z beżowym podświetleniem do II po fl. Narazie wszystkie na które się natknąłem a było ich z 5 miały bursztynowe podświetlenie. I czy do radia po 2008 roku bez problemów podłączę zmieniarkę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, mam pytanko. Zakupiłem do mojej megane radio wraz ze zmieniarką. Problem jest taki, że podłączając radio ze zmieniarką, radio woła tylko jeden kod. Natomiast potem nie moge wbić kodu do zmieniarki. Z wyczytanych postów sądzę, że radio powinno zawołać kod od zmieniarki. W moim przypadku tak nie jest. Po włączeniu zmieniarki wyskakuje napis Err CD, po czym zmienia się na No CD a następnie włącza się radio. Co może być tego przyczyną? Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie podpowiedzcie.

Udało mi się nabyć zmieniarkę z uciętym w połowie przewodem z zieloną wtyczką.

Kupiłem niebieską kostkę mini ISO z przewodami i teraz chciałbym prosić o pomoc w podłączeniu.

Mam rozpiskę przewodów zarówno ze zmieniarki jak i z gniazda:

ZMIENIARKA:

1. BUS-GND

2. RxD

3. TxD

4. RADIO

5. POWER

6. ACC

7. IR-OUT

8. IG-GND

9. D-GND

10. D-OUT

11. D-GND

12. GND

13. GND

14. N.O.

15. BATT

 

mini ISO

13. Tx

14. Rx

15. GND

16. 12V(constant)

17. HU ON

18. SPDIF IN ->AUDIO GND

19. SPDIF GND -> AUDIO LEFT

20. SPDIF GND -> AUDIO RIGHT

 

Przewodów we wtyczce jest 10 więc jak mi to Ktoś wytłumaczy albo pokarze zdjęcie kostki mini ISO z fabrycznego przewodu będę wdzięczny.

O ile z podstawowymi przewodami(plus, masa itp.) nie ma problemów to z resztą już leżę.

Zdjęcie wtyczki zmieniarki w załączniku. Drugie pytanie dotyczy wtyczki czarnej w zmieniarce.

Czytałem, ze wystarczy doprowadzić zasilanie do do środkowego pinu i jest to odpowiedzialne za podświetlenie.

W mojej wtyczce są 3 piny a do dwóch zewnętrznych są doprowadzone przewody(różowy i różowo czerwony), środkowy jest wolny.

Jakieś sugestie?

Dzięki za każda pomoc.

 

PS. Jak rozszyfrować kod do tej zmieniarki?

post-19188-0-84173900-1463518978_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się, zakupiłem zmieniarkę w komplecie z radiem TUNER List, moje megane jest z 2007, ten po liftingu z soczewkami. Radio mam, podobne do TUNER List ale bez tego napisu, wiec tego od zmieniarki nie potrzebuję. Na zmieniarce pisze ze pasuje do roczników 2002-2005. Czy będzie pasować do mojej meganki ? Druga sprawa to kabel, nie ma go w komplecie. Macie może numer cześć abym mógł iść do ASO i zapytać ile za niego wołają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!