Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Recommended Posts

yasko    0

Użyłem szukajki i na forum też jest duża rozbieżność na różnych stronach podają

74750

60540

72680

Jaki dokładnie ma być do 1.9 dci 2002r silnik F9Q800

[ Dodano: 2010-12-30, 21:17 ]

a w aucie teraz mam 62540

zawisza1980    24

Ja do 1,9 DTI F9Q założyłem 72Ah 680 A (Centra Plus) już 2 lata i super się sprawuje.

robpab    15

ja do 1,9 dTi założyłem Centrę Futurę 60Ah/600A (670 zmierzone) i jak na razie (odpukać puk, puk) działa

zawisza1980    24

Futura jest lepsza od Plusa ale moim zdaniem 60Ah to trochę za mało. Alternator może powodować uszkodzenie akumulatora jeżeli ma za mało amper.

aston76    135
Alternator może powodować uszkodzenie akumulatora jeżeli ma za mało amper.

A co powiesz na akumulator 44Ah w Megance II 1,6 16V :-) Kupiłem z taki (akumulator zakupiony w ASO) i jest Ok nic się z nim nie dzieje. A alternator posiadam 110A.

Osobiście do diesla szukałbym akumulatora z jak największym prądem rozruchu, a nie Ah. Bo prąd rozruchu ma większe znaczenie podczas odpalania niż pojemność.

zawisza1980    24

Jak można porównać aku od benzyny do diesla. Silnik diesla potrzebuje dużego prądu rozruchu to prawda ale wielkość Ah też ma znaczenie.

yasko    0

Zadnych konkretów nadal. Oddzywają się osoby które mają benzyne a pytanie jest o 1.9dci. A odpowiedzi typu ja mam 72 i jest ok podziękujemy, bo ja teraz mam 62 i tez jezdzi. Chcem wiedzieć jaki zaleca producent z góry dziękuje. Pozdrawiam

aston76    135

Przecież napisałem abyś szukał akumulatora z jak największym prądem rozruchu, bo to jest ważniejszy parametr akumulatora niż jego pojemność. Wystarczy że np weźmiesz i skorzystasz z wyszukiwarki varty http://www.varta-automotive.pl/index.php?i...g=pl&range= ewentualnie centry http://outcat-cs.tecdoc.net/ows/pl/BE9C2C8...ndexFramesetJsp i będziesz wiedział co i jak.

yasko    0

No i według warty są te trzy rodzaje

zawisza1980    24
Zadnych konkretów nadal. Oddzywają się osoby które mają benzyne a pytanie jest o 1.9dci.

Przecież pisałem, że ma 1,9 DTI a nie benzynę. Wg Centry dobierałem i kupiłem 72Ah i 680 A i jest :)

lukilodz83    0

Przeglądałem długo forum i inne strony i wybór akumulatora nie jest taką oczywistą sprawą, dlatego proponuję założyć oddzielny wątek gdzie każdy kto chce będzie wpisywał jaki ma model auta do tego może jeszcze wersja wyposażenia (bogatsze znaczy więcej prądu zazwyczaj) i oczywiście rocznik i silnik oraz jaki akumulator i ewentualny krótki komentarz. Pomysł zrodził się jak zadzwoniłem do serwisu Renault, do dystrybutora Centry i przejrzałem wyszukiwarki www i okazało się, że do mojego 1,5 dci proponują:

Centra Futura 60 Ah / 600 A

Centra Plus 54 Ah / 520 A

Varta Silver dynam 74 Ah / 750 A

Varta Blue dynam 60 Ah / 540 A

Varta Blue dynam 72 Ah / 680 A

Bosch S4 60 Ah / 540 A

Bosch S5 74 Ah / 750 A

itd.

Rozbieżność duża więc może warto aby ktoś znający się na temacie elektryki opisał jak to jest i czym się sugerować?

Pozdrawiam

aston76    135

Prądem rozruchowym trzeba się sugerować przy zakupie. ;-)

damianpop    2

Ja miałem w scenicu I phII 1.9 dci (automatyczna klima) akumulator Varty 55ah. padł po 3 latach jak kupowałem nowy okazało się że był za mały. I tak dobrze, że tyle wytrzymał. Teraz mam Centra Futura 60 Ah / 600 A. Na razie rok i spisuje się dobrze.

robercik    0

Ja miałem w Scenicu 1.9 dTi aku z prądem rozruchu 540A. Drugiej zimy nie wytrzymał. Teraz założyłem aku z prądem rozruchu 680A i jest miodzio.

Rms    1

Odświeżam wątek bo może od tego czasu są już jakieś nowe wieści / konkrety. Mam 1,9 dCi grand scenic 2004 rok. Akumulator słabnie ale jeszcze odpala. Jedziemy w góry i wolę profilaktycznie go wymienić. W instrukcji nie ma informacji co zaleca producent a na wyszukiwarkach rozbieżności są spore bo: od 53 do 74 Ah i od 470 do 750 (A).

Czy ktoś ma dojście jaki aku zaleca producent? Głównie jeżdżę po mieście - praca dom 6 km w jedną stronę. Trasy rzadko - wakacje i ferie zimowe.