Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator 1.9 DCI


Rekomendowane odpowiedzi

Załóż taki jaki masz. Chyba, że wolisz coś mocniejszego. Ja wymieniłem w Meganie 1,9 dCi 2005 fabryczne aku po 8 latach i też tylko "dla spokoju sumienia". Założyłem taki jaki był w aucie.

Edytowane przez makuli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam założony aku od Renault Boutiqe 65 Ah 720A, który ma niecałe 6 lat i chyba taki sam lub podobny kupię jeśli się zdecyduję na wymianę.

 

Z drugiej strony jedziemy na 3 auta i gdyby aku już "siadł" to zawsze mamy kable i od innego auta odpalę. Ktoś pisał, że dCi na kable nie zapali a w instrukcji jest info jak podpinać kable... . Więc jak...?

A przy okazji zapytam czy na lince albo pchając można zapalać takie auto?

 

Dodano: 16 sty 2016 - 18:17

Informacja dla innych osób szukających nadal odpowiedzi na pytanie jaki akumulator do silnika 1,9 dCi. Więc tak - podjechałem dziś do ASO Renault i sprawdziłem. Zgodnie z numerem VIN do Grand Scenica II 2004 rok 1,9 dCi producent zaleca akumulator 65Ah i 720 A. Czyli akurat taki jaki mam u siebie założony.

 

Dodano: 16 sty 2016 - 18:18

Dodam jeszcze, że silnik o mocy 120 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z numerem VIN do Grand Scenica II 2004 rok 1,9 dCi producent zaleca akumulator 65Ah i 720 A.

Proponuję coś pokroju min. 70 Ah i ok. 750A.

Próbowałem kiedyś z mojej Meganki odpalić Scenica w dCi z kabli. Bez szans pomimo dodawania gazu.

Da się, ale trzeba mieć bardzo dobre kable.

Moja dCi odpaliła od benzyniaka, ale na dwóch zestawach (kiepskich) kabli :)

Przy użyczaniu prądu proponuję to robić na zgaszonym silniku.

Kolega już przerabiał spalenie diod w alternatorze (odpalający silnik stanowił zbyt duże obciążenie i układ prostowniczy się skopcił).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jedziemy na 3 auta i gdyby aku już "siadł" to zawsze mamy kable i od innego auta odpalę.

Nie koniecznie. Jeżeli będzie przerwa na celi, to na kable nie odpalisz. Przerobione osobiście w aucie teścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 11 miesięcy temu...

Witam, odgrzeje trochę, czy akumulator 620A 70 Ah o wymiarach 278x175x175 będzie odpowiedni do 1,9 dci?

teraz mam 680A 75 Ah 278x175x190mm który padł, na teście pokazuje 308A zamiast 680A. ciężko było nawet odpalić po kablach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam podobne pytanie, teraz mam 70Ah, 720A, w sklepie proponują 74Ah, 680 Ah.

Czy te 40A ma jakieś praktyczne znaczenie?

Ile maksymalnie potrafi wziąć rozrusznik?

 

edit:

Bosch na swojej stronie podaje

Do wybranego pojazdu możesz zastosować poniższe akumulatory:

 

Akumulator Bosch S5

Nr zamówieniowy 0092S50070

Wymiary DxSxW 278x175x175

Parametry 74Ah, 750A, L-

 

Akumulator Bosch S4

Nr zamówieniowy 0092S40040

Wymiary DxSxW 242x175x175

Parametry 60Ah, 540A, L-

 

Centra podaje 720A lub 670A.

Widzę że nie ma się co doktoryzować w tej kwestii.

Edytowane przez mkonst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz śmiało nie będziesz czuł różnicy, akumulator nówka, będzie palił na strzała, sam kupiłem do 1.5 o troszkę mniejszym prądzie rozruchowym i jest OK, jeśli akumulator jest nowy to ma palić i służyć. Te 40A to raczej drobnostka. Jeżeli masz możliwość to oczywiście lepszym wyborem będzie większy prąd rozruchowy (no i bez przesady też), ale jak wiemy, będzie drożej :)

 

Dodano: 09 maj 2017 - 00:12

Powiem Ci tak, nie patrz na żadne strony, wyjmij akumulator z samochodu, wsiądź w inny i udaj się do jakiegoś lepszego sklepu motoryzacyjnego w swojej okolicy.

Powiedz o co chodzi gościowi, powiesz jaki motor/pojemność i pokażesz aktualne parametry fabrycznego (o ile to fabryczny) no i coś dobierzecie i na wymiar i pod prąd.

Zostawiasz stary akumulator i płacisz tyle, ile piszę na naklejce za nowy, jak nie oddasz starego dopłacasz coś 30 zł (jeśli się nie mylę).

Ja osobiście wydałem 400 zł i kupiłem firmy VARTA-(polecam) jestem zadowolony, pali na strzała, nie raz się bawię cały dzień przy samochodzie (sub+muza, sprzątanie itd itd) nie pojawiła się nawet kontrolka, że akumulator pada.

Edytowane przez blake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!