Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator 1.9 DCI


Rekomendowane odpowiedzi

Użyłem szukajki i na forum też jest duża rozbieżność na różnych stronach podają

74750

60540

72680

Jaki dokładnie ma być do 1.9 dci 2002r silnik F9Q800

 

[ Dodano: 2010-12-30, 21:17 ]

a w aucie teraz mam 62540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator może powodować uszkodzenie akumulatora jeżeli ma za mało amper.

 

A co powiesz na akumulator 44Ah w Megance II 1,6 16V :-) Kupiłem z taki (akumulator zakupiony w ASO) i jest Ok nic się z nim nie dzieje. A alternator posiadam 110A.

 

Osobiście do diesla szukałbym akumulatora z jak największym prądem rozruchu, a nie Ah. Bo prąd rozruchu ma większe znaczenie podczas odpalania niż pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnych konkretów nadal. Oddzywają się osoby które mają benzyne a pytanie jest o 1.9dci. A odpowiedzi typu ja mam 72 i jest ok podziękujemy, bo ja teraz mam 62 i tez jezdzi. Chcem wiedzieć jaki zaleca producent z góry dziękuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem abyś szukał akumulatora z jak największym prądem rozruchu, bo to jest ważniejszy parametr akumulatora niż jego pojemność. Wystarczy że np weźmiesz i skorzystasz z wyszukiwarki varty http://www.varta-automotive.pl/index.php?i...g=pl&range= ewentualnie centry http://outcat-cs.tecdoc.net/ows/pl/BE9C2C8...ndexFramesetJsp i będziesz wiedział co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnych konkretów nadal. Oddzywają się osoby które mają benzyne a pytanie jest o 1.9dci.

Przecież pisałem, że ma 1,9 DTI a nie benzynę. Wg Centry dobierałem i kupiłem 72Ah i 680 A i jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeglądałem długo forum i inne strony i wybór akumulatora nie jest taką oczywistą sprawą, dlatego proponuję założyć oddzielny wątek gdzie każdy kto chce będzie wpisywał jaki ma model auta do tego może jeszcze wersja wyposażenia (bogatsze znaczy więcej prądu zazwyczaj) i oczywiście rocznik i silnik oraz jaki akumulator i ewentualny krótki komentarz. Pomysł zrodził się jak zadzwoniłem do serwisu Renault, do dystrybutora Centry i przejrzałem wyszukiwarki www i okazało się, że do mojego 1,5 dci proponują:

Centra Futura 60 Ah / 600 A

Centra Plus 54 Ah / 520 A

Varta Silver dynam 74 Ah / 750 A

Varta Blue dynam 60 Ah / 540 A

Varta Blue dynam 72 Ah / 680 A

Bosch S4 60 Ah / 540 A

Bosch S5 74 Ah / 750 A

itd.

 

Rozbieżność duża więc może warto aby ktoś znający się na temacie elektryki opisał jak to jest i czym się sugerować?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w scenicu I phII 1.9 dci (automatyczna klima) akumulator Varty 55ah. padł po 3 latach jak kupowałem nowy okazało się że był za mały. I tak dobrze, że tyle wytrzymał. Teraz mam Centra Futura 60 Ah / 600 A. Na razie rok i spisuje się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Odświeżam wątek bo może od tego czasu są już jakieś nowe wieści / konkrety. Mam 1,9 dCi grand scenic 2004 rok. Akumulator słabnie ale jeszcze odpala. Jedziemy w góry i wolę profilaktycznie go wymienić. W instrukcji nie ma informacji co zaleca producent a na wyszukiwarkach rozbieżności są spore bo: od 53 do 74 Ah i od 470 do 750 (A).

Czy ktoś ma dojście jaki aku zaleca producent? Głównie jeżdżę po mieście - praca dom 6 km w jedną stronę. Trasy rzadko - wakacje i ferie zimowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!