Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Usunięcie rysy z lakieru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ktoś chyba stracił kontrolę nad wózkiem na parkingu pod supermarketem, wjechał mi w drzwi pasażera i efekt jak na zdjęciach:

p7280014iv5.th.jpg

p7280016hm1.th.jpg

 

Czy da się to jakoś domowym sposobem wypolerować/zapastować? Nigdy tego nie robiłem, więc prosiłbym tłumaczyć, jak dziecku :) Niestety na forum nie doszukałem się nazwy żadnego środka, którego bym mógł użyć. Jeśli się nie da bez lakierowania, to trudno - jak widać na drugim zdjęciu, rysa nie jest jakaś wielka, ale na granatowym lakierze mocno ją widać :/

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chyba stracił kontrolę nad wózkiem na parkingu pod supermarketem

 

Może trochę zbaczam z tematu ale myślę że to nie jest zarysowane wózkiem. Rysy po wózkach zazwyczaj są w poziomie na jednakowej wysokości. Ta jest zakrzywiona. Prawdopodobnie zrobiona celowo przez gnojka, któremu nie pozwoliłeś umyć szyb.

W formie zemsty, stosują jeszcze oblanie (ze strzykawki) karoseri, płynem hamulcowym lub innym środkiem o podobnym działaniu na lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam kilka rys takich do podkładu i mam taki plan:

 

1. Lakier do zaprawek (powinni mieć w ASO w takich buteleczkach jak lakier do paznokci)

2. Zamaluję te głębokie rysy

3. Jak dobrze lakier wyschnie to papier wodny np. 2000 i zeszlifuję na gładko.

4. Pasta woskowa np. TEMPO lub jakiś wosk koloryzujący w zależności od koloru nadwozia i wypoleruję do połysku.

 

Powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% to nie jest wózek z marketu. Jak to dobrze wspomniał "gojgen" to pewnie jakiś gnojek bo rysa zaczyna się od dołu i idzie ku górze (ruch wachadłowy reką np. gwóźdź najperw sunie po lakierze jak już sie zaczepi rwie lakier aż do blachy). Tu Tempo nie pomoże, Tempo ściera ryski zrobione pod klamkami od paznokci a w tym wypadku to za głeboka rysa, ale możesz spróbowac takimi kredkami woskowymi do lakieru bo szkoda malować.

 

Ps: Pastą Tempo mozesz usunać ta ryske przez którą przechodzi ta duża, chyba że to tylko włos ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!