Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Łożysko czy klocki - huczy przy większych pr


Rekomendowane odpowiedzi

Mojego Scenica znowu coś boli (coś pechowy chyba ten mój egzemplarz) przy wyjeździe na święta "coś" zaczęło mi huczeć przy lewym kole. Po lekturze forum i pytaniach wśród znajomych obstawiam dwie możliwości

1. Łożysko (tylko nie wiem które)

2. Klocki, które mogły się skończyć

Objawy są następujące - po przekroczeniu ok 40-50 km/h pojawia się wyraźne huczenie z lewego przedniego koła, które nasila wraz ze wzrostem prędkości, apogeum przy ok 80 km/h a tak już ok 100km/h mniej jest to słychać.

Co koledzy by obstawiali, bo znowu przyjdzie mi to pewnie robić w Wawie a tu z tego co zauważyłem lubią niestety "przycinać" na kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem takie huczenie... obserwacje moje były identyczne z Twoimi... słyszałem, że to lewy przód huczy przy takich prędkościach jak opisujesz... okazało się, że padły tylne łożyska... niestety tylne łożyska są razem z tylnymi tarczami, oddzielnie ich w zasadzie nie kupisz... ale mnie się udało dostać same łożyska... 5,5 tys. km już najechały zobaczymy ile jeszcze dadzą radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Łożyska już zamówione, w sumie doszedłem do wniosku, że wymienię również tarcze i hamulce (na przeglądzie zasugerowano mi ostatnio że się już kończą). Po lekturze tematów związanych z ich doborem zdecydowałem się na tarcze Brembo i klocki TRW, tylko chcę się upewnić co do tarczy, a dokładnie ilości śrub mocujących - kupiłem takie jak poniżej, mam nadzieję że będą pasowały (1,9dCi 2001).

reno.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z moją Renią. Przy jeździe przy małych prędkościach dochodzi dźwięk cyklicznego "szurania", niestety nie potrafię ocenić z którego to koła. Przy zwiększaniu prędkości bądź hamowaniu dźwięk nasila się. Klocki z przodu i szczęki z tyłu były niedawno sprawdzane i są jeszcze dobrze. Co to może być według was:

- skrzywione tarcze hamulcowe bądź bębny

-zużyte łożysko

- wilgoć bądź zabrudzone hamulce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

niestety tylne łożyska są razem z tylnymi tarczami, oddzielnie ich w zasadzie nie kupisz...

Witam serdecznie :unsure: Przepraszam na wstępie, za odkop :P

Mam takowy dylemat: scenic I ph II 1,9 dci, padło tylne łożysko (heble tarczowe). Jak to w końcu jest? Da się bezproblemowo wymienić samo łożysko, czy całe tarcze? W miejscowym sklepie mają w ofercie zarówno same łożyska jak i kompletne tarcze. Jeśli chodzi o wsadzenie łożyska w tarcze, to da rade zrobić to np. na imadle? :D

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wsadzenie łożyska w tarcze, to da rade zrobić to np. na imadle?

Wszystko się da, nawet młotkiem, tylko nie wiadomo po jakim czasie łożysko się rozsypie. Najlepiej jednak nabić łożysko na prasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, wiem że post trochę stary ale lepiej dopisać kilka zdań niż zakładać nowy.

Otóż mam problem ze swoim Scenic'iem II 1.9 dCi. Jakiś czas temu zaczęło mi szumieć huczeć w tylnym lewym (tak mi się wydawało) kole. Stwierdziłem, że to łożysko i je wymieniłem. Ale niestety dalej huczało i teraz się to nasila. Dzisiaj podniosłem go żeby stwierdzić czy to czasami nie prawe. Ale... co się okazało... bardzo ciężko kręciło mi się kołem prawym tylnym. Hamulec oczywiście zwolniony i mimo to bardzo ciężko się kręciło. Po prostu wyraźnie było czuć, że hamulce do końca nie odpuściły. Z lewy było podobnie chociaż już lżej się kręciło. Ale ani jedno ani drugie nie kręciło się swobodnie. Czy huczenie może być spowodowane tym, że hamulce do końca nie odpuszczają? Czy może one odpuszczają w pełni dopiero jak się ruszy pojazdem? Jeżeli to hamulce to czym może być spowodowane to, że nie odpuszczają?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie będzie jutro robione. Dzisiaj mechanik zajrzał i odrazu stwierdził że tarcza prawa to szmelc a kolca już praktycznie nie ma. Samo koło obraca się ciężko (prawe) ponieważ zacisk już nie odpuszcza tak jak powinien. Czy to możliwe, że huczenie było od nieodpuszczającego zacisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione tarcze i klocki. Oczywiście tarcze w zestawie z łożyskami. Huczenie ustało. Teraz tak patrze i widzę, że klocek nie dolega w całości do tarczy tylko jakby pod delikatnym kątem. Czy to normalne? Czy klocki muszą się ułożyć do tarcz? Mechanika nie podejrzewam o błąd i przegapienie czegoś bo jestem co do niego 1000 % pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!