Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

kolektor wydechowy


oki.tychy

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczow

wlasnie stalem sie posiadaczem samochodziku mehane 1.6 8v

ale kurcze juz po kilku dniach wyszlo na jaw iz mam pekniety kolektor

a co za tym idzie musze go wymienic a nie jest to tania operacja

i wlasnie tu pytanie do was!!

czy lepiej zaspawac pekniety czy moze kupic uzywany taki jak tu

http://www.allegro.pl/item216612143_kolekt...ie_spawany.html powiecie ze temat byl juz poruszany nie raz

ale czekam na minusy i plusy danej operacji a mze wypowie sie ktos kto juz mail taki problem i podjal spawania i poda cene jaka zaplacil i wogole sczegoly jakie napotkal podczas naprawy

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam meganke z `96 i również miałem problme z pękniętym kolektorem. samochód więcej spalał, głośno chodził itp. po wizytach u różnych "szpeców" i wysłuchaniu x opinii za i przeciw wymieniłem kolektor na nowy za 500 zł + robota. z tego co wiem spawane też potrafią pękać, oczywiście nie wszystkie, jeśli się ktoś zna na spawaniu żeliwa. pękający kolktor to wada fabryczna tego modelu dlatego też wolałem kupić nowy i mieć spokój na dłuższy czas. wymiana trwała ok 1,5 godziny. minusem jest oczywiście cena i chyba nic poza tym. plusy natomiast to; część jest nowa, jest gwarancja, dużo cichsza praca, mniejsze spalanie, ogólnie żwawszy silnik.

decyzja oczywiście należy do Ciebie.

 

Pozdrawiam[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżam temat co do kolektora wdechowego, z tego co wiem do MI 8V są 2 rodzaje z miejscem na sondę i bez (przynajmniej ja są na allegro wystawione to można znaleść takie info) jak to jest w rzeczywistości i jak są różne do 8V to jaki do jakich roczników/pojemności itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, ja miałem dokładnie taki problem po kupnie Meganki. Mechanik powiedział, że mam pęknięty kolektor. Spawanie, bo na to się zdecydowałem, kosztowało mnie 60zł - pół roku temu. Mechanik powiedział, że gwarancji na to nie dają, bo spaw moze wytrzymać dzień a i może trzymać lata - wiadomo, duże różnice temperatur (zima, zaraz potem nagrzanie silnika) powodują że spaw może nie wytrzymać. Narazie mam z tym spokój, ale jakby co to mechanik mi mówił, że kupuję kolektor na szrocie, i wówczas to może być koszt około 200zł.+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

kokoko81, poniekąd jest to możliwe. Sonda lambda, która jest za kolektorem, może podawać z tego powodu błędne dane do kompa, co do składu mieszanki. W związku z tym komputer inaczej, błędnie steruje wtryskiem, co przekłada się na wzrost emisji. Jednak patrząc z drugiej strony, to pomiar diagnostyczny jest robiony na wylocie ostatniego tłumika i było nie było, te spaliny, z podwyższoną zawartością tlenków, muszą miejsce z tą sondą przebyć. A to ona już powinna też wykryć. Reasumując- to bardziej sonda jest winna, chociaż kolektor także należało by naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam!

Dziś zauważyłem ukryty pod aluminiową obudową spawany kolektor wydechowy. Akurat mam problemy z samochodem. Spaw wygląda tak jakby odstawał. Czy dostawanie się powietrze przez kolektor ma wpływ na obroty lub jakieś ciśnienie silnika?

 

Dziękuję

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pęknięty kolektor ma wpływ napewno na halas i spalanie,wiem bo u siebie to mam.Zamówiłem kolektor od kolegi tu z forum...narazie czekam na niego cierpliwie 8-) bo wymiana konieczna.Co do spawania,u mnie się nie opylało bo i tak dalej pękł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie sonda jest zaraz przed katem na takiej rurze,na kolektorze niema,wymieniłem dziś kolektor,jednak bede musiał chyba uszczelnić układ bo buczy jak rasowe auto :D zapewne uszczelkę nową pod kolektor bede musiał dać.Niewiem czy powinna być jakaś uszczelka na połaczeniu kolektora z rurą katalizatora,w sumie połączenie jest na stożku,więc chyba nie powinno tam być uszczelki.W każdym razie po wymianie kolektora mam głośniej jak na tym popękanym.No nic powalczę z tym jak dokupie uszczelkę...teraz przynajmniej bedzie łatwiej wszystkie nakrętki odkręcić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również mam popękany kolektor w megance 1.6 8v Coupe.

U mnie sonda nie jest na kolektorze, lecz na tej rurze pod kolektorem, czy mogę zamontować u mnie kolektor z sondą w kolektorze(nie podłączać ją)?

Z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś wymieniłem uszczelkę pod kolektorem,no i autko odrazu ciszej chodzi,spaliny wcześniej zwiewały przez uszczelkę oraz pęknięty kolektor,oraz przez nie zaślepiony otwór po szpilce służącej do przykręcenia tej aluminiowe osłony :D ,teraz jest ok....no niestety kolejna walka teraz trzeba przewody zapłonowe wymienić,bo mają przebicie :evil: dodam,że nieźle mnie ''kopnęło'' :D

61dee2151de63414m.jpg73cdae0f9f069d57m.jpg041b9dd961b6315cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!