FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Rzucił palenie - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Zasady nazewnictwa tematów

[Model faza] Tytuł tematu, przykład: [Megane I phI] Gdzie znajdę numer VIN?
Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane I phII
Rzucił palenie

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   kamilmb 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Meredes E200 + Megane
  • Silnik:1,4
  • Przebieg (tys.km):190

Napisano 08 styczeń 2011 - 06:02

Witam! Kupiłem Megane 1,4 16V 2000r. ze słabym akumulatorem. Po dojechaniu do domu (ok. 50km z dwoma krótkimi postojami ) wszystko było cacy. Po ok. 5 min odpaliłem samochód i po chwili zaczęły się palić kontrolki stop, oleju i serv. Zgasiłem, odpaliłem i kontrolki dalej się paliły, silnik chodził normalnie. Pomyślałem że może być mało oleju więc zgasiłem autko na ok. 5 min (sprawdzenie oleju) zostawiłem włączone światła i akumulator się rozładował. Przełożyłem aku z innego samochodu i zonk - kręci ale nie odpala. pompka podaje paliwo. Kontrolka od immo po przekręceniu kluczyka miga tak samo jak przy wyjętym kluczyku-żadnej reakcji. Mam tylko jeden kluczyk bez pilota. Po ok. 20 próbach uruchomienia autka załapało 2 razy na ok sekundę i od tamtej pory dalej kręci ale nie odpala. Na początku byłem pewny że to immo ale poprzedni właściciel odpalał auto z kabli i za każdym razem zegarek był wyzerowany i radio zakodowane. Przed zgaszeniem wszystko było OK żadnych dziwnych rzeczy nie zauważyłem. Auto ma przejechane ok. 190 tys. km. rozrząd zrobiony 16tys. temu. Jak spotkaliście się z czymś takim lub macie sugestie/porady co to może być byłbym wdzięczny bo w weekend mechola żadnego nie znajdę. Z góry dzięki!
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Rolandzikl 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:megane IIPhI 2005 sedan sport way, clio III 1.2 2012 r.
  • Silnik:1,6;
  • Przebieg (tys.km):103

Napisano 08 styczeń 2011 - 09:04

Jeżeli miga Ci kontrolka od immobilajzera to znaczy,że nie został on rozbrojony i wtedy nie da się odpalić auta.
nie ważny znaczek tylko liczba wizyt w warsztacie
http://megane.com.pl...__1#entry240115
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Megan92 

• Auto:Scenic I PhI
  • Silnik:1,6 8V
  • Przebieg (tys.km):300

Napisano 08 styczeń 2011 - 09:27

Czy jak przekręcisz kluczyk to czerwona dioda miga? Jeśli tak to ci immo się zablokowało,tak jak kolega nade mną napisał.
Jeśli wierzysz,że pomiędzy autem a człowiekiem jest przyjaźń, to szanuj ją.
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   kamilmb 

Napisano 08 styczeń 2011 - 10:46

Kontrolki się świecą i dioda miga problem w tym że nie mam kluczyka z pilotem. :-|
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Megan92 

• Auto:Scenic I PhI
  • Silnik:1,6 8V
  • Przebieg (tys.km):300

Napisano 08 styczeń 2011 - 11:02

to jak go otwierales?
Jeśli wierzysz,że pomiędzy autem a człowiekiem jest przyjaźń, to szanuj ją.
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   kamilmb 

Napisano 08 styczeń 2011 - 11:17

Kluczykiem manualnie. Centralny działa.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   RACHE 

• Auto:Renault Megane Classic RXE '99
  • Silnik:1.6 16V - K4M700 - 79kW + LPG STAG4
  • Przebieg (tys.km):150k

Napisano 08 styczeń 2011 - 21:33

kamilmb napisał:

Kontrolki się świecą i dioda miga

Jeśli miga jak szalona to IMMO ma wtedy blokadę wtedy to tylko podłączenie pod CLIP'a pomoże. No chyba że ktoś potrafi bez CLIP'a.
Jeśli po prostu miga to może klucz się rozkodował. Może wymienić bateryjkę trzeba ? Albo można pokusić się o porzyczenie innego akumulatora, rzecz jasna naładowanego.
Dołączona grafika
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   _Big_Mac_ 

• Auto:Laguna II ph I kombi
  • Silnik:2.0 16v
  • Przebieg (tys.km):212

Napisano 09 styczeń 2011 - 00:58

W normalnej sytuacji, po przekręceniu stacyjki czerwona dioda powinna zaświecić się stale przez ok. 3 sekundy i zgasnąć, razem z pozostałymi kontrolkami. To oznacza, że immobilizer rozpoznał kluczyk. Jeśli mruga tak samo, jak na wyłączonym silniku, znaczy że kod kluczyka nie został rozpoznany. Rozrusznik będzie kręcił, ale silnik nie odpali.

Pierwszy krok, sprawdź bezpieczniki. Padnięty bezpiecznik od immobilizera objawia się w podobny sposób. Przerabiałem wczoraj :)

Według instrukcji, za system blokady zapłonu odpowiadają bezpieczniki opisane jako ALIM UCH i MEMO INJECT. Klapka pod kierownicą, z lewej strony.
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   kamilmb 

Napisano 09 styczeń 2011 - 10:06

Dzięki chłopaki, mieliście racje. Udało się wczoraj podłączyć do kompa i okazało się że kluczyk jest rozprogramowany. Jutro jadę do ASO zobaczymy czy coś wskóram bo nie mam jeszcze dowodu od niego :-/

[ Dodano: 2011-01-17, 20:44 ]
Właśnie dzisiaj odebrałem autko z ASO, okazało się że to jednak nie immo. Silnik tylnej wycieraczki robił zwarcie (i robi dalej) w ASO odłączyli silnik, ale teraz pali bezpiecznik od przednich wycieraczek i kierunki zniknęły. Po przekręceniu kluczyka automatycznie włącza się silnik wycieraczek, także rozruch = wymiana bezpiecznika od wycieraczek.
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   RobercikN 

• Auto:Megane Scenic
  • Silnik:1,9
  • Przebieg (tys.km):250

Napisano 03 luty 2012 - 20:27

Odświeżam.

Prośba o pilną pomoc. Otóż moja Renata nie chce zapalić. Rozrusznik cały czas kręci i nic :)

Lampka od immo przy przekręceniu kluczyka świeci się około 2 sek i puzniej szybko miga.
po przeczytaniu tego posta wziąlem z domu zapasowy kluczyk i to samo tzn. kontrolka immo swieci sie 2 sek i zaczyna szybko migać. W środę jeszcze odpalała :)

Akku ma 1 miesiąc, bezpieczniki ALIM UCH i MEMO INJECT sa OK

Użytkownik P_r_z_e_m_o edytował ten post 03 luty 2012 - 21:55

0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   0cool 

• PoGromca
  • Grupa: Zasłużeni dla forum
  • Auto:SAAB 900NG
  • Silnik:B204L
  • Przebieg (tys.km):rośnie

Napisano 04 luty 2012 - 09:01

Wyświetl postUżytkownik RobercikN dnia 03 luty 2012 - 20:27 napisał

(...) Rozrusznik cały czas kręci i nic :) Lampka od immo (...) szybko miga.

Daruj sobie kręcenie bo padnie Ci aku i tyle z tego będzie. Wystarczy tylko :) i znajdziesz odpowiedź na swój problem. Np. :) http://megane.com.pl...problem-z-immo/
Dołączona grafika
Od 10.03.2013 tylko e-papieros :)
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   maro0660 

• Auto:Megane I phII kombi
  • Silnik:1,6 16v

Napisano 06 luty 2012 - 15:02

Witam
Miałem ten sam problem odłączyłem tylną wycieraczkę,klemę minusową i wtyczkę kompa na chwilę. Od trzech tygodni wszystko OK odpala za każdym razem. Wycieraczka cały czas odłączona.
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1