Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kompatybilność lamp tylnich w Megane II phas


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Przymierzam się do wymiany lamp tylnich w mojej Megi. Nurtuje mnie jednak pytanie czy będą pasowały lampy po liftingu z 2005 r. do auta sprzed liftingu. Tak jak patrzyłem na zdjęciach w ogłoszeniach na allegro kształt lamp wydaję się pozostawionym bez zmian. Głównym powodem zmiany lamp jest to że te po liftingu mają zdecydowanie lepiej widoczne światła stopów oraz kierunkowskazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem twoim tropem no i znalazłem w necie 2 zdjęcia mocowania lamp sprzed i po liftingu wyglądają dosyć podobnie moim zdaniem niemal identycznie co o tym myślicie?

http://www.autogaleria.pl/fotografie/renau...ess_2006_13.jpg

http://www.motoforum.pl/344/megane12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renault zazwyczaj robi tak, że albo zmienia kształt kostki albo kostke zostawiają tą samą, ale zmieniają kolejność pinów. Efekt jest taki, że zapalasz migacz, a zapala się stop. Trzeba wtedy poukładać od nowa piny. Także nie ma czym się martwić, gorzej jak zmienili kształt kostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kerbok, orientowałeś się może po ile u ciebie są te lampy.

Ja dziś dzwoniłem do kolegi, który pracuje w sklepie z częściami do francuzów i powiedział mi cene 310zł za sztuke. Cena wydaje mi atrakcyjna, biorąc pod uwagę to, że na Allegro ktoś wystawił taka lampe używaną za 300zł :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam podobny problem co kerbok, z tym tylko, że nie wiem czy tuningowe lampy tylne od megany z 96 r. będą pasowały do tej z 95r. wizualnie wyglądają identycznie. Po stłuczce nadarza się okazja aby je wymienić jednak we wszystkich sklepach informują o posiadaniu lamp tylko od 96r wzwyż .Nikt nie jest w stanie udzielić wiążącej odpowiedzi.Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guliwer14, poproś sprzedawce by ci zrobił zdjęcie tyłu lampy z widoczną kostką. Jak kostki będą takie same, to każdy elektryk pozamienia ci piny w kostce. Poniżej fotka z instrukcją jak wyjąć piny na podstawie świateł z Clio

wiatang4.jpg

i o co dokładnie chodzi z tymi kolorami kabelków, również na podstawie Clio

33806292up5.jpg

Naprawde nic trudnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do ASO w sprawie wymiany lampy pozwolę sobie zacytować odpowiedz jaką otrzymałem od pani tam pracującej, jednocześnie ogłaszam konkurs na interpretacje jej słów.

 

Dziękuje Panu za kontakt z nami.

Nazywam się Joanna P., pełnię funkcję koordynatora

ds. kontaktów i pozwolę sobie odpowiedzieć na Pana

zgłoszenie. Zmiany i modyfikacje wyposażenia samochodu nie

pozwalają jednoznacznie potwierdzić czy można zamontować

nową lampę i podłączyć do złącza elektrycznego. Potwierdzenie

jest możliwe tylko przez porównanie tych zespołów, jednakże

producent nie zaleca takiej zamiany w związku z powyższym nie

jesteśmy w stanie określić nawet przybliżonego kosztu montaż

lamp o które Pan pyta, jednocześnie informuję Pana iż cena

jednej lampy wynosi 336,73 PLN ( brutto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt lamp znasz więc pora zabawić się w Adama Słodowego: "Zrób to sam". Umówić się z posiadaczem meganki po liftingu i zabawić w Gustlikowe "machnium" ?

Toż to odkręcić trza tylko 2 śrubki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!