Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z immo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z immo. Mianowicie sytuacja jak u większości dioda od immo po włączeniu zapłonu miga szybko. Drzwi z centralnego otwierają się normalnie.

Próbowałem wprowadzić kod awaryjny, który wcześniej wygenerowałem, ale niestety opis podany na forum u mnie nie działa. Gdy włączę zapłon i nacisnę przycisk od centralnego dioda dalej miga jak migała i nic się nie dzieje. Może jest jakiś inny sposób na wprowadzenie kodu. Wklejam też zdjęcie pilota, bo od kogoś kiedyś słyszałem że pilotem można w niektórych przypadkach wprowadzić kod. Proszę o wyrozumiałość i pomoc, przeczytałem już dużo tematów ale nie znalazłem odpowiedzi

p14011113100001.jpg

 

-------------------------

Witam dzisiaj próbując rozwiązać ten problem samodzielnie udało mi się wejść w tryb awaryjny tzn. dioda immo wolno miga, zrobiłem to naciskając szybko na przemian otw/zamk centralnego zamka, tylko teraz niewiem jak wprowadzić kod

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Włączyć zapłon druga pozycja kluczyka w stacyjce i nie wyłączać.(dioda miga jak szalona)

A - nacisnąć przycisk zamykania drzwi i trzymać wciśnięty przycisk. Lampka kontrolna (ta migająca na desce - czerwona) gaśnie, po czym zaczyna migać(miga już powoli);

B - odliczyć ilość mignięć lampki odpowiadającą pierwszej cyfrze kodu i puścić przycisk, przy właściwej liczbie.

Zwolnienie przycisku jest potwierdzeniem pierwszej cyfry kodu. Powtórzyć czynności A i B w celu wprowadzenia kolejnych cyfr kodu.

Po zakończeniu wprowadzania ostatniej cyfry, jeśli kod jest rozpoznawalny, możliwe jest uruchomienie silnika (przy uruchamianiu silnika w ciągu 10 minut od ostatniego wyłączenia zapłonu, lampka kontrolna (ta na desce) zaświeci się na kilka sekund, następnie zgaśnie, po czym zaświeci się ponownie na około 30 sekund - są to sygnały przypominające użytkownikowi o działaniu systemu w trybie awaryjnym).

Jeśli kod nie zostanie rozpoznany, lampka kontrolna (ta na desce) ponownie zacznie migać i niemożliwe jest uruchomienie silnika.

Po 3 błędnych wprowadzonych kodach imo blokuje się na 15 minut

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala procedura:

 

Zalozmy ze Twoj kod odblokowujacy immo to 1234.

 

1. Przekrecasz kluczyk w stacyjce (lampa immo mruga szybko)

2. Naciskasz klawisz centralnego i trzymasz (lampka immo gasnie i zaczyna mrugac w tych samych odstepach czasu - kazde mrugniecie to kolejna liczba - czyli czekasz az mrugnie 1 raz i puszczasz klawisz.

3. Naciskasz klawisz centr. ponownie i czekasz az mrugnie 2 razy, puszczasz klawisz.

4. Naciskasz klaw. centr. i czekasz az mrugnie 3 razy, puszczasz.

5. Naciskasz klaw. centr. i czekasz az mrugnie 4 razy, puszczasz.

6. Wyciagasz kluczyk ze stacyjki, naciskasz klawisz centr., czekasz az zamek centr. otworzy sie i zamknie (jedno po drugim) i wtedy przy odbiorniku szybko naciskasz 4 razy kluczykiem (uslyszysz takie pikniecie no i zadzialanie w koncu pilota) a nastepnie drugi kluczyk i tak samo: 4 razy przy odbiorniku (skierowany kluczyk wprost na niego) az uslyszysz pikniecie - oczywiscie przycisk centr. trzymasz caly czas. Po drugim kluczyku puszczasz przycisk centr. i sprawdzasz czy dzialaja oba kluczyki

 

[ Dodano: 2011-01-16, 18:11 ]

aha zapomniał bym jeszcze ty masz immo oryginalne od producenta renault czy samemu dokupione i założone u mechanika ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić, trzeba tylko dojść do ładu z elektryką.

Napisz, czy masz kluczyk na podczerwień, czy jednolity z przyciskiem lub bez.

Bo możliwe, że u Ciebie nie da się odblokować immobilisera kodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam z kolei inny problem... mianowicie kluczyk działa bez problemu otwiera samochod, wylącza immo ale pod odpaleniu samochodu tak jak by włączala się odcinka... mechanik stwierdzil iż trzeba rozkodować i wyłączyć immo... jak sądzicie czy to jest problemem czy inna usterka... wspomne jeszcze ze po odłączeniu sterownika (simmens) w wtyczce była woda... renault megane 96r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!