Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

sportowy filtr powietrza K&N


bojanjjj

Rekomendowane odpowiedzi

Nie - swiece takie jak orginalnie. Tyle ze nowe.

 

Tak jak mowie nie wierze w tysiace koni i niewiadomo jakie momenty dzieki takim zabiegom. Ale z filtra jestem zadowolony i spokojnie moge polecic. Chociaz z drugiej strony na angielskich forach wychwalany jest filtr firmy Green Cotton. Niestety w Polsce dosc drogi :-(

 

Filtr kupilem u tego goscia, tylko do mojego 1.6 - wyglada na to, ze jest inny:

http://www.allegro.pl/item251610957_k_n_sportowy_filtr_powietrza_clio_megane_lagun.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis własnie coś takiego założylem jak na zdjeciu powyżej, troche inny filtr ale efekt miazga !!

 

krótki przepis jak pozbyć sie orginalnego filtra (obudowa)

 

1. wyciagamy akumlator

2.odkrecamy podstawkę pod akumlator (odchodzi wtedy ten radiator za akumlatorem)

3.odpinamy zapinki zaciskowe i ściagamy całą giętka rure z kolektora też żeby nie przeszkadzała

4. Wypinamy obudowe filtra z gumowych zaczepów, jeden po prawej drugi od spodu ale tym z dołu nie musimy sie przejmować bo sam zejdzie.

5.Następnie wypinamy plastikowe rury dolotu

- pierwsza rura dolotowa idąca z atrapy do kolanka, wypinamy

- nastepnie z tego kolanka idzie rura na dół, wypinamy

- nastepnie rura biegnąca pod podstawką akumlatora, cofamy na maxa (wypiete wczesniej dwie rurki nam to umożliwią) do zderzaka a osłone filtra mocno pchamy do przodu tak aby rury się mineły

6.Ściagamy filtr, jest trochę przy tym zabawy bo wszystko jest bardzo dokładnie spasowane i jest mało miejsca (rozwaliłem przy tej akcji palec i mam ziazio ;) )

7. Składamy podstawkę, wkładamy aku, zakładamy filtr i gazujemy ;)))))))

 

Jesli ktos sie boi tego robić albo wacha się przed założeniem filtra bo nie wie jaki bedzie efekt to juz piszę co zrobić by szybko sprawdzic jak nasza fura bedzie chodzić po założeniu stożka.

 

Odpinamy gietką gumową rure z filtra (jedna zapinka zaciskowa) zakładamy szmatke na rurę po czym nakładamy obejmę zaciskową i robimy jazdę próbną. Ja tak zrobiłem i szczerze nie widze różnicy czy jest filtr czy go nie ma z filtrem jest trochę cichszy. Oczywiście nie można jeździć na szmatcce bo chodzi tu o zanieczyszczenia pyłki itp, ale chwile tylko dla sprawdzenia to nic nie powinno się stać. Przy normalnej jeździe nie słychać różnicy ale jak tylko depniesz..... Ohhhh naprawdę robi wrażenie !!! na mnie zrobiło. Kocham filtry :DDDDDDDD

 

Jutro dam foty bo teraz juz jest ciemno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odrazu poczułem "moc" ;) prawie jak mussle car, tak go wkręcałem na obroty że prawie sie zabiłem na zakrecie a nastepnie po ostrym chamowaniu dstałem szoka bo awaryjki mi sie same właczaja podczas takiego manewru ;)))) Z podniety aż zalałem auto V power cos tam tą ze 100 oktanami 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozylem wkladke K&N E91 30 jakis rok temu....i wiem jedno :-> pierwszy i ostatni raz. Moze do wyczynowej jazdy to sie nadaje, ale seryjny silnik nawet nie poczuł zmiany. Lepiej czesciej zmieniac serie niz kombinowac...a te wszystkie przyrosty mocy to super urojone bajki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę założyc stozek do mojej megi 96. Mysle nad K&N. Jest tego troche na allegro a ja nie wiem ktory wziac zeby pasowal :-/ Mozecie mi powiedziec ktory bedzie dobry? Jeszcze jedna sprawa... Mam zalozony gaz stag300. Czy stozek nie bedzie powodowal jakis problemow? No i powiedzcie jeszcze gdzie go zamontowac, bo slyszalem ze niektorzy montuja do tej samej obudowy co jest obecny filtr. Ja wolalbym normalnie. Czy moge wywalic cala ta puszke i zamontowac stozek bezposrednio do tej rury ktory dochodzi do puszki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a instalacja pewnie zwykła , to po co ci stożek dla dżwięku tylko chyba

masz redukcje przed przepustnicą nic ci stożek nie pomoże

 

a zamontować to możesz sobie i na przepustnicy

 

jaki ???

kup K&N a na fotkach co dałem to chyba widać , że to nie są jakieś kobyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mój stożek wyglądał tak

stozekjn6.th.jpg

 

i powiem wam ze stozek mi bardziej zamulał zamochód niż cos dawał

 

teraz wywaliłem całkiem stozek wlożyłem wkładke k&N, rure czerwoną poprowadziłem w miejsce gdzie mają byc halogeny oczywiscie wczesniej robiąc otwory w zaslepce i na rure zalozylem rajstope.

Naprawde odmuliło mi samochod, powietrze teraz przez duza dziure duzą rura wpada mi do silnika a nie tak jak wczesniej gubiło sie po silniku jeszcze filtr mialem cały zachlapany

 

naprawde wszystkim polecam bo warto :-)

ps. oczywiscie jezeli chce sie komus w to bawic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!