Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwny dźwięk ze skrzynki z bezpiecznikami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w nowym roku,

Mam taki problem, otóż zapewne padł mi totalnie akumulator co ma związek z niejeżdżeniem w zimę. Poszedł pod prostownik i wieczorem sprawdzę ale jak będzie kaplica to jaki aku polecacie do 1,5 dci? Wiem jaka moc i pojemność ale czy warto kupować firmowe, a jak tak to może ktoś z Łodzi wie gdzie są w rozsądnych cenach?

 

Druga sprawa to zauważyłem dziwny PSTRYK ze strony bezpieczników. Otóż podczas jazdy w zimie słychać takie załączenie jak przy przerywaczu od tylnej wycieraczki ale wycieraczka jest wyłączona (a jak jest włączona to swoją drogą pstryka), do tego sporadycznie wyłącza się radio (mam od innej Renówki więc bez "ekranu") i samo się włącza od razu (taki reset ale stacje są zapisane). To w sumie dwa takie objawy jakie zauważyłem przed padnięciem baterii. Czy ktoś ma jakiś pomysł co to może oznaczać?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukilodz83, To cykanie w zimie w czasie jazdy jest spowodowane włączaniem i wyłączaniem elektrycznych grzałek w układzie nawiewu. Dzieję się tak do momentu osiągnięcia przez silnik odpowiedniej temperatury.

Zauważyłeś zapewne, że za moment po odpaleniu zimnego silnika, z nawiewu już leci ciepłe powietrze, pomimo, że na wskaźniku temperatury silnika jest zaledwie jedna kreska. To właśnie te grzałki pracują, a związane jest z tym to cykanie. (przełączanie)

Co do radia niestety nie mam pojęcia jak jest przyczyna. Choć wygląda mi to na zły styk "plusa" po zapłonie. Ten stały z podtrzymania jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ile to się człowiek nauczy.

Trochę OT ale nie chce zakładać oddzielnego - pewnie nie ma rady na to "niepasujące" radio, żeby wyświetlacz działał? W serwisie powiedzieli, że ten typ firmowego radia jest montowany w innych modelach i dlatego nie widzi się z wyświetlaczem.

 

A o akumulatorach może ktoś jeszcze parę słów powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!