Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rada w sprawie kupna renault scenic 1 1.6 90 KM


slawek3178

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar kupić reno scenic z 99 roku 1.6 90 konny według gościa który sprowadził to auto cały czas servisowany do końca przebieg 150 tys km, i mam do was jako użytkowników pytanie ,czy mogę w polskim servisie najlepiej telefonicznie sprawdzić czy te wpisy w książce są autentyczne ?, na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach ? czy na taki przebieg mogą być wytarte części typu kierownica czy pedały itp ?

Jak blacha trzyma w takim roczniku ? No i na co zwrócić uwagę przy silniku ?

Proszę o jak najwięcej rad , bo jutro jestem umówiony z gościem na oględziny i wolałbym coś mniej więcej wiedzieć.

 

A z renówką mam kontakt po raz pierwszy

 

Pozdrawiam wszystkich Sławek

 

Panowie przecież jeżdzicie swoimi reniami to wiecie co i gdzie wychdzi czy wycieka ,napiszcie co i jak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mogę w polskim servisie najlepiej telefonicznie sprawdzić czy te wpisy w książce są autentyczne ?

Tak, ale nie każdy serwis podaje takie informacje. Jedni karzą sobie za to płacić, inni dają za free, ale musisz być z właścicielem/autem.

na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach ?

Elektryka, czy wszystko działa. Silnik 1.6 może delikatnie klekotać - tak już ma.

Jak blacha trzyma w takim roczniku ?

Jak nie ma rdzy, to dobrze :mrgreen: Zwróć uwagę na tylne nadkola i progi.

Jak masz link do aukcji to podaj tu, może ktoś coś zobaczy, czy z autem jest wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety linka nie podam bo auto nie jest wystawione w żadnym ogłoszeniu , ale dzięki za rady .

A jeszcze jak byście mogli się odnieść do mojego pytania ,co do zużycia kierownicy czy pedałów sprzęgło gaz, czy na te niby 150 tys mogą być zużyte czy są trwałe i nie będzie śladu .

Jak to u was jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zużycia kierownicy

Jak nie jest skórzana, to może być zniszczona. Materiał, z którego jest wykonana niszczy się choćby na słońcu, w związku z czym górna część koła kierownicy jest mocniej zużyta niż reszta.

 

co do zużycia [...] pedałów sprzęgło gaz

to nie powinno być mocno zniszczone, u mnie przy przebiegu trochę ponad 150tys km te elementy są w dość niezłej kondycji. - Mam dwa auta z bardzo zbliżonym przebiegiem (153 i 154 tys km) i nakładki sa takie same. W Clio mam ponad 220tys km i są niezłe, a auto ma już 18 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!