Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie w trakcie jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

U mnie problem z gaśnięciem silnika jest trochę inny. Odpala bez najmniejszych kłopotów, silnik chodzi jak zegarek (równiutko, nie faluje - wręcz idealnie). Gaśnie natomiast jeśli gwałtowanie przyśpieszam a zwłaszcza gdy wciskam gaz w podłogę. Przejechałem już tym autkiem ponad 43 tyś. km, na samym początku gdy je kupiłem działo się tak tylko czasami, potem przez wiele tysięcy było ok, a teraz nie da się normalnie jeździć - zwłaszcza jeżeli chcę wyprzedać. Muszę ostrożnie przyśpieszać aby samochód nabierał prędkości i aby silnik nie zgasł. Wtedy osiąga nawet max. prędkość i jest ok. Jeżeli mocniej wcisnę pedał gazu zapalają się kontrolki i silnik gaśnie. Pomimo że będę jechał na biegu nie odpali - muszę wyłączyć zapłon, na nowo włączyć i zapala idealnie. Jest pewna sprawdzona prawidłowość tzn. dzieje się tak tylko i wyłącznie gdy Megi jest na jakimkolwiek biegu. Gdy jest na luzie lub gdy wcisnę pedał sprzęgła - mogę wciskać gaz w podłogę na wszystkie sposoby, trzymać na maksymalnych obrotach ile chcę i silnik chodzi idealnie. Zarówno podczas jazdy z różnymi prędkościami jak i na postoju. Różni fachowcy równie podpowiadają - w sumie powinienem sprawdzić albo wymienić prawie wszystko. Jeżeli ktoś może coś sensownego podpowiedzieć - bardzo proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a może to problem z niedoborem paliwa (zapchany filtr lub pompa licha). Miałem tak kiedyś w maluchu <piwko>. Pompa nie dawała rady i przy agresywnym przyspieszaniu się dusił.

Może jakiś teścik na wydajność np. ile trwa napełnianie butelki półlitrowej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem

U mnie sprawa wyglądała tak, że albo samochód nie chciał odpalić albo gasł podczas jazdy

Sprawa leżała w bezpieczniku nad prawym nadkolu pod maską ( jest tam skrzynka z załączonymi 3 bezpiecznikami, 1 30A i 2x60A) wymieniłem całą skrzynke, bo bezpieczniki były dobre, ale chodziło o wtyki do bezpiecznika 30A, to z nim były problemy bo rozłączał prąd podczas jazdy, a podczas zapalania, pompa paliwowa nie chodziła <piwko> może pomogłem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę że już wkrótce będę znał odpowiedź. Opiszę przyczynę mojego problemu jeżeli ta naprawa pomoże, gdyż już prawie nie da się jeździć. Od kilku dni podczas jazdy zaświeca się też kontrolka STOP na czerwono. Nie powinno się w ogóle jeździć.

 

Opiszę moją przyczynę gaśnięcia silnika podczas przyśpieszania - myślę że komuś to pomoże:

Przede wszystkim najważniejsza jest prawidłowa diagnoza, która może nastąpić jeśli zrobiona będzie profesjonalnie tzn. przy użyciu odpowiednich przyrządów pomiarowych. Sam komputer nie wystarczył w moim przypadku. Do wymiany kwalifikowała się tylko pompa wtryskowa wysokiego ciśnienia. Silnik gasł, ponieważ wyłączał go sterownik nie mając informacji o właściwym ciśnieniu - działo się tak po dodawaniu gazu pod obciążeniem (jazda na jakimkolwiek biegu). Po wymianie pompy (używana ale w dobrym stanie) wszystko jest OK. Przejechałem co prawda dopiero 800 km od jej wymiany (całość na trasie) i jestem zadowolony - średnie zużycie paliwa 5,1 l/100km. Gdyby nie korki i często napotykane roboty na drogach byłoby z pewnością poniżej 5-ciu. Wcześniej różni mechanicy sugerowali mi wymianę wtrysków, regulatora ciśnienia, czujnika ciśnienia, filtra paliwa, potencjometru pedału przyśpieszenia, czyszczenie zbiornika paliwa i jeszcze coś tam. Zmieniłem tylko filtr paliwa czego nie żałuję. Reszty nie i dzięki temu koszty naprawy okazały się dużo mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy mam ten sam problem gaśnie mi samochód podczas jazdy.czy jest zimny czy ciepły nie ma znaczenia np.jadę sobie 40km/h hamuje przed światłami wciskam sprzęgło obroty spadają i gaśnie,ale jak go złapię w danym momencie i wcisnę gaz załapuje/odpala wymieniłam świece filtr powietrza i nic. Co może być tego przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miałem podobny proble z gaśnięciem podczas jazdy gdy Renata się nagrzała.

Wymiana czujnika wału nie pomogła :(

Kumpel zaczął grzebać i dogrzebał się uszkodzonego przekaźnika prądowego pod maską, odpowiadającego za zapłon (ten z diodą zwrotną)uzwojenie po nagrzaniu się przerywało się i nie działało do momentu ostygnięcia.

Po wymianie wsio ok koszt ok 10zł :)

Może komuś pomoże to info...

Edytowane przez popers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie !!!

 

Proszę podzielcie się swoją wiedzą.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Mam Megankę 1999/16V/95 KM/sedan.Wczoraj jadąc wieczorem nagle na ok.20 sek.zgasł mi silnik, tablica rozdzielcza również i tak jadąc siłą rozpędu na światłach (na szczęście świeciły), po ok.20 sek.silnik odpalił i dalsza jazda była już normalna.

<><><><><><><><><><>><><><><>

Co było powodem ?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Paliwo miałem - wychodzi na zapłon,ale dlaczego i co jest powodem ?

<><><><><><><><><><>><><><><>

Czy ktoś miał taki przypadek ?

<><><><><><><><><><>><><><><>

W czasie dalszej jazdy na chwilkę co jakiś czas zapalały się kontrolki STOP + hamulec (prawy dolny róg), ale jakoś wróciłem w strachu - tylko co dalej ???

<><><><><><><><><><>><><><><>

Pomóżcie !!!

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.9 - Enter Aston76

 

Kolego dostajesz dwa paski. Pierwszy za usuniecie wpisu moderatora, drugi za nie znajomość regulaminu forum. Aston76

post-58758-0-84949400-1416127104_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie !

Te świecące dwie kontrolki to od "układu hamulcowego". Okazało się, że nie było jakimś cudem całego stanu płynu w zbiorniczku. I tak się zastanawiam, czy komputer przez ten płyn "rozłączył" zapłon w czasie jazdy?

Dziwne to wszystko, ponieważ światła w czasie braku zapłonu świeciły, tablica zgasła, radio musiałem ponownie odkodować no i zegar także ustawić!

A co do bezpieczników. To albo jest przepalony i coś nie działa, albo też jest cały i powinno być ok.

A jak jest u mnie? Gdzie szukać przyczyny, aby nie bać się wyjazdu ?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki wielkie aston76 ,ale ja nie mam problemu z akumulatorem i odpalaniem samochodu.

Kilka dni temu zgasł mi silnik w czasie jazdy ( po zmroku ) na ok.15-20 sek.,a następnie

ponownie zapalił i dlatego szukam jakiejś porady.

Akumulator mam super.Poprzednia zima była mu niestraszna,czyli auto paliło na raz jakby latem.

Ale skąd ta przerwa w zapłonie ?

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!