Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Deska rozdzielcza, co to za kostka...


Rekomendowane odpowiedzi

Wrzucam kilka, mam nadzieje pomocnych zdjęć:

001lsl.jpg

002vrv.jpg

003hvh.jpg

004quq.jpg

005.jpg

006.jpg

007.jpg

I jeszcze dwie od strony szyby, ale niewiele widać:

008.jpg

009.jpg

 

Zdjęcia dotyczą mojej coupety, miałem w niej fabrycznego kaseciaka, tuner list, wyświetlacz i sterowanie pilotem.

To klamoty z mojej meganki:

dsc00059.jpg

dsc01296.jpg

 

Tu tylko niewyraźne zdjęcie, jakie kolory kabli dochodzą do kostki wyświetlacza:

dsc00061.jpg

dsc00064.jpg

 

andrzej27r, jakby udało Ci się znaleźć zdjęcie tej miniatury (którą wkleiłeś wyżej) w większym rozmiarze, to prawie by się wszystko wyjaśniło :) Ja niestety nie dam rady chyba się dostać do tej kostki, bo własnymi rękami schowałem ją głęboko pod deską.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02 dzieki !! Zrobiłeś kawał dobrej roboty ,o to nam chodziło ,teraz wiemy czego szukać ,widocznie w modelach 2002 były te kostki niebieskie ,w poprzednich były czarne, rozkłąd pinów widać więc powinniśmy już dać radę to odpalić ,w planach mamy radyjko z cd ,myślę,że to zadziała ,Jeszcze raz dzięki piwko.gif dla Ciebie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam taką nadzieję, czekam aż teraz wszytko do mnie przyjedzie, bo co ja się naszukałem kostki :) - ale paczka idzie już- radio CD, pilot, wyświetlacz, czujnik temperatury zewnętrznej- jak zrobię (tzn. Andrzej27r będzie mnie wspierał :) ), to pochwalę się rezultatem wam tutaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

No i się nie pochwaliłeś... Ja odkopie temat ponieważ chciałbym w swojej megance 1 ph2 wrzucić wyświetlacz z pilotem pod kierownicą ale mam kilka problemów.

Kupiłem pilot, sprawdziłem że w swoim radio (Alpine CDE-171R) mam wejście na sterowanie (mini albo jack 3,5), zdjąłem parapet i tu się pojawiły komplikacje.

Mam czarną kostkę z której wychodzi dokładnie taka sama ilość pinów co jest we wtyczce która dalej idzie tylko do zegarka plus temperatura zew.

Czy żeby spróbować połączyć radio z wyświetlaczem musiałbym zmienić wiązkę która idzie zza deski i kupić tą z niebieską kostką?

Daje zdjęcia co zrobiłem i prosiłbym o jakieś rady <piwko>

thumb_hosting_zdjec_1422266525__rsz_20150126005.jpg thumb_hosting_zdjec_1422266543__rsz_20150126006.jpg

 

Dodano: 26 sty 2015 - 11:06

Poszukałem trochę na ten temat i według Dialogysa mogę zamontować taki kabel:

thumb_hosting_zdjec_1422266698__8200030306.jpg

 

Lecz czy to zda egzamin? Chodzi mi głównie czy wystarczy pinów (wychodzi ich 6 sztuk) we wtyczce aby "zasilić" wyświetlacz?

 

Dodano: 15 lut 2015 - 20:45

Czy ktoś jest w stanie podać mi schemat tej wtyczki? Tej wychodzącej zza deski do której podłączam wiązkę wyświetlacza i sterowania z kierownicy?

U mnie jest 6 wyjść a z Dialogysa numer wiązki który "pasuje" ma 7 wyjść, brakuje brązowego kabelka.

 

Dodano: 17 lut 2015 - 14:19

Już znalazłem, może komuś się przyda:

thumb_hosting_zdjec_1424179149__r279.jpg

 

Dodano: 17 lut 2015 - 14:25

Kostka R279

thumb_hosting_zdjec_1424179536__r279.jpg

 

Dodano: 18 lut 2015 - 13:12

Plus to i mamy gotową wiązkę wartą 170 w ASO ;) (sprawdzone i działa)

thumb_hosting_zdjec_1424261466__1222.jpg thumb_hosting_zdjec_1424261493__schemat_radia.jpg

 

oraz schemat ze strony www.studio24.prv.pl którego nie mogę wkleić ze względów praw autorskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam serdecznie wszystkich jestem nowym użytkowniekiem forum i mojej pierwszej megi z lutownica mam spore obycie lecz schematy to czasem magia.... Czy moge proscić zdjęcia szarej i czarnej kostki po przerobieniu bo z czytania schematów jestem totalna noga... Posiadam kabel z czarnymi wtyczkami i kabel z szarą i niebieską i za chiny nie wiem jak to uruchomić. znaczy zegarek sie uruchamia lecz temperatury i reszty brak...

 

 

 

 

Wszystko sie wyjaśniło przy pomocy kolegi "shu90" winą były nie dopięte konektorki od temperatury. Ppozdrawiam.

Edytowane przez Bestkozi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.

Nie cytuj całego posta jeżeli odpowiadasz bezpośrednio pod nim.:!:.

 

Dodano: 21 mar 2017 - 23:09

Witam czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak przepiac przewody z czarnej kostki do wiazki niebieskiej bowiem przepiolem kolorami to dwa przewody czarny pojedynczy i biały z czerwonym zostały luźne i nie pokazuje mi na wyświetlaczu radia temperatury zewnętrznej a jak wciskam hamulc to pojawia się temperatura na wyświetlaczu 60stopni Celsjusza

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia, 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!