Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Deska rozdzielcza, co to za kostka...


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio jak grzebałem przy liczniku po założeniu komputera i zmianie podświetlania, odkryłem nie używaną, sprytnie zawieszoną niebieską kostkę, w prawej części deski rozdzielczej.

Radio mam podłączone, kostka wisi na takim zatrzasku, więc zakładam, że nikt niczego nie wymontował, tylko od nowości tak sobie wisi. Dodam, że radio mam nie oryginalne, oraz nie mam wyświetlacza.

Powiedzcie co to może być, mam zamiar zamontować jak da radę w moje strzale wyświetlacz oraz oryginalne radio :mrgreen:

 

 

20110124107.jpg

 

20110124111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A masz może rozpiskę tej kostki - jakie napięcia w niej występują, ewentualnie jaki symbol ma na schematach megane, czy do niej też wchodzą przewody od czujnika temperatury w lusterku, bo mam zamiar dołożyć sobie zegarek z pomiarem temperatury zewnętrznej tylko nie mam w swojej megi wiązki do jego podpięcia i szukam co można wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka to R279

bo mam zamiar dołożyć sobie zegarek z pomiarem temperatury zewnętrznej tylko nie mam w swojej megi wiązki do jego podpięcia i szukam co można wykorzystać.

To zależny od wersji wyposażenia. Może być tak, że auto miało nawigację ale ktoś ją zdemontował.

Co do czujnika temperatury, a właściwie wyświetlacza to masz to dokładnie opisane na forym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam tą kostkę, ale (z tego co pamiętam) idą z niej kable do radia (informacja o prędkości, żeby się samo podgłaszało) a co jeszcze to już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

czyli co z tą kostką? Chodzi mi po głowie montaż radia ze sterowaniem z kierownicy, ale ciągle chodzi mi po głowie ta kostka- co pod nią podpiąć- wyświetlacz i do niego radio czy jeszcze w inny sposób to połączyć- nie mam pomiaru temperatury w lusterkach.

 

Kostka jest i sobie wisi, powiedzcie mi co pod nią mam podpiąć :)

Edytowane przez potentila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to wyczytałem :), ale jest kwestia, że ja nawigacji nie mam- jestem sporym laikiem, więc nich ktoś wytłumaczy mi i może potomnym jak zrobić, by ta kostka działała- jak podpiąć nawigację pod tą kostkę? wyświetlacz centralny i radio ma tutaj wpływ, czy jest to może tak jak w Lagunie- nawigacja w tym małym centralnym wyświetlaczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć cały moduł do nawigacji + ekran, maskownice i pewnie jakieś dodatkowe kabelki. Do podłączenia radia nie jest Ci ona potrzebna.

Acha ekran nawigacji jest w tym miejscu co wyświetlacz od radia.

http://megane.com.pl/topic/7516-meganecoupe02-megane-coupe-19-dci-2002/

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, ja nawigacji nie chcę montować, ale powoli muszę doposażyć mojego Megana w wyświetlacz itp- stąd moje pytania, andrzej27 będę wdzięczny jak sprawdzisz i się jakoś zgadamy co do tego :)

 

trochę to dziwne, że jest instalacja a nie ma nawet wyświetlacza ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ph I kostka w tym miejscu jest nieco inna ,napewno jest mniej pinów,u mnie akurat jest 10 pin ,i wiązka ta biegnie do wyświetlacza -niebieska kostka i do radia -czarna kostka jak na foto :

dsc00153b.jpg

dsc00157zi.jpg

By andrzej27r at 2011-05-18

 

reszta fotek tu : http://profile.image...user/andrzej27r Michał jak kupisz radyjko ,wyświetlacz i pilot ,myślę że temat jest do ogarnięcia :)Co prawda w ph2 było inne radyjko ,oraz wyświetlacze ,ale jest trochę schematów na necie.

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/rendisp.htm

schematradio.jpg

schematcd.jpg

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy którzy mają taką wersja jak moja, może macie możliwość zrobić dokładnie zdjęcia kostki, która idzie z radia do wyświetlacza, ta siwa jak na tym zdjęciu.

 

Dokładnie chodzi mi o to, jak wygląda ta kostka, czy łączy się z tą niebieską oraz w jaki sposób- jak jest zasilana?

 

Chcę podłączyć wyświetlacz oraz pilot i jakoś to muszę zgrać ;/

 

e65c793455e61089.jpg

 

Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś potwierdzi moje przypuszczenia to jesteśmy ''w domu''

z niebieskiej kostki ,tej dużej idzie wiązka do wyświetlacza-szara kostka i do radia ,żółta kostka

imgarchiwumallegropl.jpgkolega z forum też coś o tym pisze :

 

http://megane.com.pl...za-centralnego/

tu mam cooś takiego jeszcze :

 

wyswietlaczmegane1.jpg

i kostka czarna przypominająca moją :)

Edytowane przez andrzej27r
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie i tu jest problem, bo nie mam tej niebieskiej kostki co jest na zdjęciu na samej górze- ta czarna kostka jest za mała.

U mnie ta niebieska kostka jest naprawdę duża, i nie widziałem w żadnym samochodzie takiej kostki :)

moja kostka

2bf4649264a8de42.jpg

 

Kostka składa się z dwóch

1f7e5da922a29481.jpg

 

Ogólnie wszystko dobrze, tylko moja niebieska kostka składa się z dwóch są one złączone w całość- i teraz pytanie, jak pod to podpiąć wyświetlacz oraz pilot??

 

Teraz moje kolejny pytanie, czy jak wsadzę w autko radio tuner list ale na CD to będzie działał, czy musi być oryginalny Tuner List na kasety?

 

Musi być taka jak na zdjęciu pierwszym, na szrocie byłem nie ma :)

W górnej części wyświetlacza zauważyłem na szrocie, że w miejscu tych dziur jest wpięta jakaś wtyczka, od czego to może być?- czujnik temperatury?

Ogólnie jaki jest cel podpięcia tego wyświetlacza i sterowania pod tą niebieską kostkę- napięcie?

Edytowane przez potentila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!