Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Naprawa zamka klapy bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Objawy: elektryczny mechanizm słychać, lecz nie ma rezultatu, możliwości otwarcia pokrywy bagażnik.

Przyczyna: ułamane wypustki na kole zębatym przekładni zwalniającej mechanizm otwierania zamka.

Reakcja: naprawa koła zębatki poprzez wmontowanie zastępczych wypustków.

Opis czynności:

Otworzyć klapę bagażnika od wewnątrz bagażnika, używając mechanicznego mechanizmu awaryjnego

01.jpg

02.jpg

zdemontować pokrywę klapy bagażnika - wykręcić 4 śruby za pomocą klucza TORX 20, silnie pociągnąć pokrywę w celu wyjęcia z zatrzasków

 

odkręcić zamek

03.jpg

 

zdemontować zamek

04.jpg

05.jpg

 

wyjąc silniczek i koło zębate

07.jpg

08.jpg

09.jpg

naprawić koło zębate np. podanym sposobem

10.jpg

06.jpg

montaż przeprowadzić w odwrotnej kolejności

 

więcej zdjęć na

http://picasaweb.google.com/RenaultMeganeS...feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

witam

mam pytanie odnośnie samego silniczka

mianowicie mam scenica rocznik 2002 po lifcie i bagażnik jest bez kluczyka a spalił się silniczek czy można gdzieś go kupić?

nie ma na nim żadnych parametrów to znaczy możne były kiedyś ale jest cały zardzewiały i nie można nic z niego odczytać

proszę o pomoc :-|

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

No właśnie jak się otwiera awaryjnie bagażnik - w moim przypadku scenica ?

Bo coś ostatnio zamek fisiuje - czasami trzeba zamknąć z pilota i ponownie otworzyć żeby się otworzył - zresztą z zamykaniem miałem dziś podobny problem - nie zatrzasnęła się klapa - dopiero jak zamknąłem jeszcze raz z pilota i otworzyłem to klapa się zatrzasnęła.

Jest jakaś dźwignia - czy trzeba się wczołgać do środka przez tylne fotele ?

Edytowane przez pawelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Dzięki dokładnemu opisowi autora i zdjęciom szybko i bez problemów naprawiłem nie działający zamek. Jakieś wkręty dopasowane do zębatego kółka i śmiga. Coś jednak musiałem zrobić źle- od tego czasu zapalona jest kontrolka otwartej klapy przez co nie działa zamykanie całego auta. Centralny słychać ale od razu po zamknięciu otwiera. Czy mieliście taką sytuację? Gdzie w Scenicu 2003r jest jakaś krańcówka od tylnej klapy? Jeszcze jedno- po otwarciu awaryjnym od środka biały plastik nie powrócił na swoje miejsce tylko znajduje się po lewo patrząc od środka. Czy to może być przyczyna? Próbowałem ale nie chce wrócić na swoje miejsce. Będę wdzięczny za jakieś rady. Nie mogę przecież zostawiać otwartego auta na parkingach :)

Edytowane przez Marek1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!