Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[HOW TO] wymiana filtra przeciwpyłkowego - Megane I


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Z tego co tu czytam wynika że otwierając przednią klapę filtr pyłkowy powinien być pod plastikową obudową z prawej strony. U mnie w tym miejscu z komory silnika wchodzą 2 rurki od klimatyzacji i jest parownik i dmuchawa. Filtra nie mogę znależć nigdzie. Czy jest możliwość że go w ogóle nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie mam tego filtra!! ale jak mi sie zdaje to ta kieszeń na filtr wpadła u mnie między błotnik a podszybie bo jak kiedyś tam włożyłem ręke to jakiś platik większy tam sobie siedzi luzno i lata na boki ma ktoś foto samej tej kieszeni na ten filtr?? zobaczcie u siebie w autach włóżcie ręke przez ten otwór co sie filtr wkłada i ręke w prawo w strone błotnika ;-)

p.s nie posiadam klimy niedawno czytałem w necie że meganki 96,97rok itd nie posiadają tego filtra pisał to koleś który sam pytał się o ten filtr w ASO :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Odświeżę - Megane IPhII z klimatyzacją(cabrio-ale chyba nie ma różnicy)-przy wymianie filtra kabinowego spotkałem się z sytuacją w kilku sklepach, że sprzedawcy uporczywie wciskają filtr Filtron K1030.

Otóż nie za bardzo on pasuje, ponieważ nie ma takich podcięć w dolnej części na rurki od klimy.

Jedynie na allegro znalazłem oryginał z Renaulta za chyba 60 PLN.

A z IC to pasuje ten Valeo 698276

http://www.intercars.com.pl/dynamic/uni/ws...&lang_id=PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też szukałem tego filtra po sklepach, najtańszy był filtron za 45 zł. W ASO za filtr Motrio zapłaciłem ok 30zł (po rabacie). Oryginał ma plastikową ramkę prowadzącą, natomiast zamienniki to sam papier. Oryginał (prawdopodobnie) z ramką kosztuje ok 60zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie do użytkowników Megane 1 ph2 bez klimatyzacji - jakich producentów filtrów kabinowych używacie?

Zamontowałem Valeo i po kilku miesiącach zupełnie się poskręcał (zdjęcie). W efekcie nie spełnia żadnej funkcji - liście wylatują w kabinie...

Czy da się do wersji bez klimatyzacji kupić filtr w plastikowej ramce, która zapobiegałaby wyginaniu filtra (sprawdzałem te do wersji z klimą, ale nie wchodzą, są za duże). Chyba, że tylko Valeo robi taki badziew i innych producentów się nie gną...

Jakie polecacie?

Jakieś propozycje?

 

thumb_pre_1347028661__20120906_163308.jpg

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!