Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana skrzyni


lukasz121

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

skończyła mi się skrzynia biegów, z tego co wiem nie za bardzo się opłaca ją naprawiać.

Stara skrzynia ma symbol jh3 142 s047042 czy jest szansa że skrzynia z innym symbolem będzie pasowała, a jak tak to z jakim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Koledzy odświeżam i przyłączam się do pytania, mam do wymiany skrzynie o symbolu JH3 142 C067667, czy muszę kupić skrzynie z dokładnie takimi samym oznaczeniem, czy może wystarczy że zgodność będzie tylko w pewnym stopniu??

 

lukasz121, kolego jakie masz objawy uszkodzonej skrzyni?? U mnie objawia się to poprzez metaliczne dosyć głośne stukanie na jedynce, na pozostałych biegach jest OK, a w sumie było <ok> ponieważ ostatnio zaczęło pukać ale znacznie słabiej na luzie, oraz na dwójce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Koledzy lukasz121 oraz pawel400: czy Wasze objawy przypominały moje? U mnie jest tak, że skrzynia ma luzy na mechanizmie różnicowym i podczas jazdy objawia się to tym, że po odpuszczeniu pedału gazu wyczuwalne jest mocne szarpnięcie układem napędowym (jakby cały silnik przesunął się do przodu), a podczas dodania gazu szarpnięcie odczuwalne jest w przeciwną stronę. Poduszki silnika wymienione, ale nic to nie dało - luz pochodzi od mechanizmu różnicowego. Jeżdżę tak 4 lata i luz ostatnio powiększył się. Również od dłuższego czasu przy maksymalnie skręconych kołach czuć było bujanie przodu auta, zarówno podczas jazdy do przodu, do tyłu, na biegu, na luzie, raz bardziej, raz mniej. Od niecałego roku razem z bujaniem pojawiły się stuki. Wymieniłem tuleje i sworznie wahaczy - bez rezultatu. Mechanik obstawia uszkodzenie mechanizmu różnicowego i zalecił wymianę skrzyni. U mnie jest JH3 142, ale szukam takiej w internecie i spotykam się z innymi, np. JR5 125. Czy ktoś wie, czy te skrzynie są zamienne z moją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!