Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.5 DCi Zapach ropy w kabinie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj zauważyłem dziwny problem, mianowicie jeżeli wolno jadę (powiedzmy prędkość parkingowa, albo w korku), to czuję zapach ropy w kabinie. Jest to na tyle intensywne, ze aż trzeba okno otwierać. Przy prędkości "normalnej" jest ok.

Ma może ktoś pomysł, co to może być ? Co sprawdzić ?

Dzięki i pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

q_m, z opisu wynika, że to gdzieś z pod maski śmierdzi a nawiew zasysa ten smrodek do środka. Przy szybszej jeździe jest wywiewany pod auto a wentylator ssie powietrze szybko opływające auto. Sprawdź czy któryś z wężyków z pompy nie jest nieszczelny. Może powrót nadmiaru paliwa do baku się rozłączył :mrgreen:

Zdejmowałeś plastikową pokrywę silnika :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ,kolego miałem ten sam problem , wymień podkładki najlepiej wszystkie pod wtryskami, koszt 7zł sztuka w serwisie i po problemie.Tylko uważaj żeby nie pomylić kolejności wtrysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Okazało się, ze ten model ma seryjną usterkę, że na 1szym cylindrze przewód doprowadzający i odprowadzający paliwo pęka delikatnie i trzeba go wymienić. O-ring czy coś, nie znam się <szukaj>

W Reno Car w Gdańsku naprawa 110 brutto.

Smród czuć, bo jak kolega wyżej napisał przy małej prędkości zapach nie jest wysysany poza maskę i po prostu wchodzi do kabiny.

Odpalał normalnie, żadnych plam nie zauważyłem.

 

Proszę uzupełnić profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem swój post bo dotyczył układu paliwowego delphi a ci co piszą o oringach mają układ paliwowy siemensa i mój post mógł wprowadzać w błąd.

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam . Mam problem . Dzisiaj zobaczyłem plamę w garażu pod autem , okazało się że to ropa. Schyliłem się pod samochód i zdębiałem ... cały spód auta od silnika aż do połowy auta ufajdany ropą . Otworzyłem maskę i szukałem wycieku . Prawie cała lewa strona silnika mokra od oleju napedowego . zdjąłem plastikową pokrywę silnika i moim oczom ukazała się struga oleju napedowego od wtryskiwacza na 1 cylindrze. Nie wiem dokładnie ale wydaje mi się że cieknie z pod takiej plastikowej kosteczki która jest wetknięta do wtrysku i zabezpieczona metalową zawleczką . Do tej kosteczki dochodzą dwie rurki tak jak by odejscie i przyjście paliwa . Co to takiego jest ??? Czy z tym wyciekiem to coś poważnego? Czy ktoś miał podobne dolegliwosci? Jak sobie z tym poradzić???Proszę o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Samochód naprawiony. Generalnie bardzo mało jest wiadomości na temat takiej usterki. A mianowicie przewody paliwowe powrotne ( te które odprowadzają nie wykorzystane paliwo z wtryskiwacza) są ze sobą połączone wężykami a z wtryskiwacza (obudowy) wychodzą takie białe kosteczki które są uszczlnione oringami. U mnie poszły dwa takie oringi. Są bardzo malutkie koloru niebieskiego i podobno bardzo ciężko je kupić . Czy ktoś z Was wie może jak fachowo się to nazywa ?? Uszczelniacze czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

własnie dopadło mnie to samo

Rano plama pod autem,samochód pali bezproblemowo na dotyk ,

ściagnołm osłone + osłone wtryskow i na 4 cylindrze ropa sączy sie z pod tej kostki plastikowej.

W serwisie ogłupieli, chca całość układu wymeniac za cirka 350zl

Myślę że spokojnie powinno się dac dobrać taki oring.

czy zna ktos wymiary tego oringa w tej białej kostce?

Bardzo by to ułatwiło sprawe , także innym osobom które by dopadła taka usterka.

 

Pozdrawiam

Wars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!