Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Vtech ul. Bieżanowska proszę o opinie!


jazlo1

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jest tak, że wszyscy lecą, na gotowcach. Kwestia jakiej są jakości te gotowce oraz najważniejsze : ile wiedzy posiada wgrywający.

Miałem już do czynienia z programem "paaanie absolutnie nie gotowiec". Auto daily, więc program powinien zrobiony być z głową, a takie miało to efekty:

 

-ciśnienie na szynie CR ostro przesadzone

-sterowanie żaluzjami na turbo skopane tak, że przy pełnym obciążeniu w pewnym momencie były w zupełnie innym punkcie niż powinny

-DPF wyłączony na zasadzie "byle nic nie spypało na deskę" - efekt : sterownik i tak podejmował próby wypalenia (oczywiście bezskuteczne)

-turbo przy bucie non stop na overbooście

-koksu dosypane, że z większość mocy przypada na dole obrotów - nie trzeba wyjaśniać jak to wpływa na ukł. przeniesienia napędu

-krzywa momentu u tunera piękna - potem sprawdzona na innej hamowni (maha) krzywa nieciekawa, a mocy i niutów jakby mniej :)

 

Jeszcze taka rada z mojej strony.

Nie patrzcie na przyrosty, bo hamownia hamowni nie równa, a przy współczynniku oporów tunerzy lubią grzebnąć, co by wyniki ładne wychodziły :)

Edytowane przez _Lewel_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Lewel, IC jeszcze seryjne, ale szukam aktualnie czegosc wydajniejszego. Pomiarów nie weryfikowałem na innej hamowni, bo nie jestem księgowym zakochanym w cyferkach. To czy jest 10 koni w którąś strone to jest dla mnie wtórnik. Wrażenie z jazdy są nieporównywalne. W trakcie pomiaru przed autem ustawiona była duża dmuchawa, a na zewnątrz skwar niemiłosierny.

 

Karolaa, gwarancja jest oczywiście na wykonaną usługę, czyli w moim przypadku program i egr. Na podzespoły nikt nie da gwarancji, bo tu wszystko zależy od tego jak się z autem obchodzisz. Jak się strzela ze sprzęgła, depta na zimnym silniku i nie studzi turbiny to i przy serii auto klęknie. U mnie moment został tak ustawiony że nie "bije” od 1600 obrotów, tylko łagodnie rośnie, właśnie ze względu na sprzęgło, półosie, itd. Moment został też ograniczony ze względów bezpieczeństwa do 390nm.

 

Co do ICka, znalazłem że wymary seryjnego to 630x157x64, czy w takim razie podmiana na 700x180x65 to będzie odpowiedni kierunek? Na co ewentualnie patrzeć przy wyborze (poza ceną oczywiście). No i główna zagwostka: gdzie w krakowie\wieliczce to potem przeszczepić? Z tego co się zdąrzyłem zorientować to trzeba wykonać cały dolot, bo seryjny nie podejdzie.

 

Z góry dzięki za pomoc

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!