FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Zmiana Foteli na skórzane z Scenic I phII - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

• 2 stron +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Scenic I phI
Zmiana Foteli na skórzane z Scenic I phII

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   mati681 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Scenic I
  • Silnik:1.9 DT
  • Przebieg (tys.km):256

Napisano 05 luty 2011 - 21:24

Witam.
Chciałbym odmienić swojego szczeniaczka i postanowiłem zmienić fotele na te półskórzane.
Obczaiłem jedne na allegro w dobrej cennie, są z anglika. I teraz pytanie: Czy będą one pasowały do mojego (rocznik 1997 a fotele z 2002)? jeśli nie to jakie mody trzeba wykonać?
0

Sprawdź:

Giełda:

Części samochodowe

Samochody używane

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   P_r_z_e_m_o 

• Wyświetl blog
  • Wyświetl galerię
  • Grupa: Mod Team
  • Auto:Scenic Kaleido / Vectra C
  • Silnik:1,6/16V K4M7 / 2,0 TDi
  • Przebieg (tys.km):~200

Napisano 05 luty 2011 - 23:43

Z tyłu nie ma problemu, z przodem jest taki, że nie zamienisz fotela kierowcy z fotelem pasażera, ze względu na poduszki i regulację fotela, która jest w środku.
Nie wiem, możesz spróbować zdjąć samą tapicerkę i przełożyć na obecnie posiadane fotele?
Pozdrawiam - P_r_z_e_m_o
Dołączona grafika
Zaglądnij TU - hasło: renault
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   gojgien 

• Grupa: Zasłużeni dla forum
  • Auto:Scenic II Ph II '07
  • Silnik:1,5 dCi K9K-732 106KM + TL4
  • Przebieg (tys.km):136

Napisano 06 luty 2011 - 00:16

P_r_z_e_m_o, w niektórych scenikach z tego rocznika (1997), np. w moim staruszku, nie ma poduszek w fotelach, wiec takie fotele z poduszkami nie robią różnicy. Pomimo, że je posiadają nie muszą być podłączone, co nie zaniży poziomu bezpieczeństwa w tym aucie. Jedynie tak jak piszesz, przy fotelach z angola, regulacje będą odwrotne, co jest mało ciekawym rozwiązaniem.
Dołączona grafika Dołączona grafika
mój sceniol drugi http://megane.com.pl...km-2007r-ph-ii/
Człowiek mądrzeje z wiekiem. Zwykle jest to wieko od trumny
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   meganecoupe02 

• Auto:scenic I phII & megane GT III phI
  • Silnik:2.0 F4R 140KM & 2.0 M9R 160KM
  • Przebieg (tys.km):200/71

Napisano 06 luty 2011 - 09:09

P_r_z_e_m_o, gojgien, foteli się nie zamienia miejscami. Przekłada się bez problemu, tylko po przełożeniu kierowca nie będzie miał możliwości regulacji odcinka lędźwiowego. Często w anglikach zdarzają się podłokietniki ale w takim przypadku po przełożeniu będzie mógł z niego korzystać pasażer.
Scenic I phII 2.0 16V, Megane coupe I phII 1,9 dCi, Fiat 126p, Laguna II phII 1,9 dCi, Megane III phI 2.0 dCi.
Diagnostyka CLIPem - kontakt pw.
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   gojgien 

Napisano 06 luty 2011 - 10:48

meganecoupe02, masz rację, zasugerowałem się wypowiedzią kol. P_r_z_e_m_o o tych regulacjach. A tyle razy już to opisywane było. :mrgreen:
No i podnoszenia siedzenia też kierowca mieć nie będzie. Chociaż to by się może dało z obecnego fotela przełożyć. Nie pamiętam jak to jest z tyłu siedzenia rozwiązane, przód jest na 2 śrubach pomiędzy siedzeniem a stelażem na szynach. :roll:
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   P_r_z_e_m_o 

• Wyświetl blog
  • Wyświetl galerię

Napisano 06 luty 2011 - 10:55

A chłopaki czytajcie uważnie :!: Co ja napisałem :mrgreen:

P_r_z_e_m_o napisał:

z przodem jest taki, że nie zamienisz fotela kierowcy z fotelem pasażera, ze względu na poduszki i regulację fotela, która jest w środku.

Pozdrawiam - P_r_z_e_m_o
Dołączona grafika
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   meganecoupe02 

• Auto:scenic I phII & megane GT III phI
  • Silnik:2.0 F4R 140KM & 2.0 M9R 160KM
  • Przebieg (tys.km):200/71

Napisano 06 luty 2011 - 11:27

gojgien napisał:

No i podnoszenia siedzenia też kierowca mieć nie będzie.

w scenicach phII chyba standardowo było podnoszenie obu foteli. W megankach różnie to bywało.
P_r_z_e_m_o, hmmm, jakoś inaczej to chyba zrozumiałem za pierwszym razem :-o
Masz rację :mrgreen:
Scenic I phII 2.0 16V, Megane coupe I phII 1,9 dCi, Fiat 126p, Laguna II phII 1,9 dCi, Megane III phI 2.0 dCi.
Diagnostyka CLIPem - kontakt pw.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   gojgien 

Napisano 06 luty 2011 - 11:54

meganecoupe02 napisał:

w scenicach phII chyba standardowo było podnoszenie obu foteli.

No to jeszcze jest problem tego stelaża. W S I Ph I po stronie pasażera w wersji europejskiej jest akumulator. Chyba jedynie przekładka stelaży z obecnych foteli załatwia sprawę.
No ale za wiele tych "chyba". Poczekajmy na wypowiedź kogoś, kto już w praktyce to przerabiał.
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   P_r_z_e_m_o 

• Wyświetl blog
  • Wyświetl galerię

Napisano 06 luty 2011 - 12:07

gojgien napisał:

Chyba jedynie przekładka stelaży z obecnych foteli załatwia sprawę.

Ech!!
Fotele, jeżeli chodzi o stelaż, są takie same. Nie widzę więc problemu, żeby przełożyć samą tapicerkę. Zresztą i tak wiąże się to z wyjęciem foteli. Chyba, że nie idziemy na żywca i przekładamy. Nie wiem tylko co z akumulatorem pod siedzeniem pasażera? Gdzie w angliku jest akumulator? Pod siedzeniem kierowcy?
Pozdrawiam - P_r_z_e_m_o
Dołączona grafika
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   gojgien 

Napisano 06 luty 2011 - 13:19

P_r_z_e_m_o, przekładka stelaży w sensie od szyn do siedziska i tu są różnice w prawym i lewym fotelu. To co pod tapicerką będzie prawie takie same (inaczej wspawane tulejki w bok oparcia). Różnica tkwi właśnie w systemie podnoszenia fotela kierowcy (kabłąkowo wygięta rurka w tylnej części stelaża, która uniemożliwi przesuwanie zahaczając od tyłu o aku. w wersji europejskiej, układ sprężyn, zębatek i dźwigni w tym stelażu i przednie mocowanie siedziska na 2 śrubach TORX.
Czyli prawego fotela kierowcy z anglika nie zastosujemy jako prawego fotela pasażera do europejskiej wersji bez zamiany tych stelaży na te z obecnych foteli. Pod prawy angielski musi trafić stelaż prawego europejskiego, z haczykami do odchylania fotela i rozkręcanym kabłąkiem zwalniania blokady przesuwania fotela.
W związku z tym lewy fotel też trzeba przerabiać.
Można oczywiście bawić się w podmianę samych tapicerek (pokrowców) ale czy to ma sens bardziej fotele (4 szt) rozbierać jak do sposobu podmiany o której ja piszę.
Zauważ, że w pierwszym poście jest pytanie o ZMIANĘ, Ty piszesz o ZAMIANIE w poście 2 tego tematu, więc przedstawiam problemy jakie z ZAMIANĄ są związane.
Ech!!
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   mati681 

Napisano 06 luty 2011 - 19:40

Dziękuje serdecznie za wszystkie pomocne wypowiedzi :mrgreen: jeszcze spytam się czy ta podmianka którą opisał gojgien, jest trudna do wykonania ? czy to po prostu wykręcic z europy i z angola i zamienić je miejscami ? te stelaże foteli to są na śrubkach ? czy trzeba je wycinać czy coś w tym stylu ?
Z góry dzieki za podpowiedz. Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość (jestem zielony w tym temacie :-D )
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   gojgien 

Napisano 06 luty 2011 - 19:58

mati681, W tym co opisuję, jeśli nie chcesz się bawić w tapicera, przekładając same pokrowce, to stelaże, te czarne lakierowane elementy muszą pozostać te co masz i w tych samych miejscach. Popatrz sobie pod fotele jakie masz, to zauważysz różnice i jak to jest połączone z resztą fotela. Wiem z własnego doświadczenia, że poskładanie fotela kierowcy po odkręceniu tych przednich śrub (wydaje mi się że to TORX ale nie jestem pewny, bo dawno to rozbierałem) jest bardzo trudne, przynajmniej jak są zamontowane w aucie.
Wiem, że chciałem wtedy zmienić kąt pochylenia siedzenia zaraz po zakupie sceniola, więc te śruby odkręciłem i po przestawieniu zakręciłem w następne 2 gwintowane, a wolne otwory. Nie było to wygodne więc wróciłem do fabrycznego ustawienia, a swoje "4 litery" do fotela przyzwyczaiłem. :-D
Drugie podejście do foteli robiłem wkładając pod fotel kierowcy zmieniarkę instalując ją na obudowie schowka/ szuflady, tak by zmieściła się przed mechanizm podnoszenia. Tu przerabiałem kabłąk blokady przesuwania fotela.
Niestety więcej z fotelami styczności nie miałem, poza oczywiście siedzeniem na nich. :mrgreen: :-D :P
Plusem takiej przekładki jest to, że zachowujesz przesuwanie w obu fotelach, podnoszenie fotela kierowcy, odchylanie fotela pasażera w celu dostępu do aku. regulację pochylenia oparć. Tracisz jedynie regulację podparcia lędźwi na rzecz pasażera.
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   mati681 

Napisano 06 luty 2011 - 20:23

Ja w seri nie mam podnoszonego fotela. Mam scenica wręcz gołego i właśnie fotelami skorzanymi z podgrzewaniem, mało zniszczonymi chciałem go upiekszyc. Nie wiem czy kupywać te fotele za 500 zł, bo te przekładanie wydaje sie trudne. A wiesz może jak wyjąć z samochodu przednie fotele?
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   gojgien 

Napisano 06 luty 2011 - 20:31

mati681,w każdym fotelu są 4 śruby w szynach ale jeszcze tego nie przerabiałem, więc nie napiszę nic na ten temat.
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   ZygaM 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Renault Scenic RX4 i Laguna I
  • Silnik:2.0l 16V F4R 136KM +LPG / 1,8 8V
  • Przebieg (tys.km):150 / 206

Napisano 06 luty 2011 - 20:34

Ja mam obydwa przednie fotele podnoszone, ponadto kierowcy jest z ustawienie lędźwi i podłokietnikiem, Być może za to że mam RX4, nawet zastanawiałem się nad kupieniem i założeniem fotela z angola dla pasażera, ale niestety po przeanalizowaniu, stwierdziłem, że podłokietniki będą się biły ze sobą.
0

Udostępnij ten temat:

• 2 stron +
  • 1
  • 2