Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.9D Pojemność zbiornika paliwa, spalanie.


Rekomendowane odpowiedzi

Co Ci to da?

Jak co mi to da... Da dużo bo wiem że moge zrobić 670 km i nie zapali się rezerwa <szukaj> Czyli samochód mi nie stanie,bo nie wiem czy dobrze wskazuje.Zrobiłem 570km a wskazówka jest między rezerwą a pierwszą kreską i mam obawy że jest za wysoko.Tylko o to mi chodzi :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie da, bo Twoje może palić 10 l/100 km i zostało Ci w baku 3 litry benzynki. Pływak się zawiesił, a kontrolka rezerwy spaliła. ;-) Dodatkowo nikt nie bawi się w kalibracje wskaźnika z dokładnością do 1 litra. Każde auto nawet jak zeszło następne z taśmy będzie ciut inaczej pokazywało. Rezerwa też nie jest "sztywna". U jednych zaczyna się świecić przy 10 l, a u innych przy 5 l. W takim przypadku najlepiej podjechać na stację i zatankować albo wozić zapasik w bagażniku. Jak będziesz pewien tych dwóch wcześniej wymienionych przeze mnie wskaźników możesz się bawić w osuszanie baku. Ale tak czy siak nie ma potrzeby. Bak ma 60 l zrobiłeś 570 km jedź zatankować do pełna, będziesz wiedział ile masz w baku. U mnie i pewnie u większości rezerwa zapala się dopiero jak strzałka leży na 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, aż tyle to nie pali heh ;-) U mnie też sie zapala jak całkiem opadnie.Ale spoko zapasik i tak woże bo chce zobaczyć ile pociągnie na rezerwie.Bak ma 60l ale jak się zatankuje po sam wlew to ma trochę więcej nieprawdaż :-P

P.S Pływak sie nie zawiesił,a kontrolka nie spaliła... <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Trochę odkopię temat, ale mam nurtujące mnie pytanie.

 

Kontrolka rezerwy jest sterowana przez tą strzałeczkę czy pływak w pompie paliwa? Bo według wszelkich wywodów wynika, że rezerwa wynosi 7-8L, a to mi się bardzo nie zgadza.

W te wakacje robiłem trasę. Tankowanie do pełna, jakieś 300-350km przejechane i znów pełno, i wtedy wyszło spalanie ok 5.5 L/100km. Nie pamiętam dokładnych wartości wlanego paliwa, a od tamtego czasu nie tankowałem do pełna.Teraz przez tankowanie częściowe (ta sama stacja), średnia ważona wynosi ok 7.5-7.9 L na tankowanie.

I tu rzecz mnie nurtująca - zawsze tankuję po odpaleniu kontrolki rezerwy, no i plus te 2-3km przejechane do stacji.

 

Jeśli bym wliczył te 7 litrów rezerwy to moje spalanie na trasie mieszanej wyniosło by niecałe 5L co jest fizycznie i logicznie niemożliwe. Jeśli by przyjąć, że rezerwa ma 5L, wychodziło by jakieś 5.8 L/100KM, co i tak jest niemożliwe..

 

Jakieś pomysły oprócz dwukrotnego pełnego tankowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość wojtekgzk

Ja przeważnie tankuje do pełna, po zatankowaniu zeruje licznik, na zbiorniku przejeżdżam od 850 do 980km.

Kilka razy przeliczałem spalanie, wychodziło od 5,3 do 6 litrów.

Najwięcej-pod sam korek zmieściło mi się 58litrów.

Prawie zawsze tankuje na tej samej stacji

 

a co do wskazówki paliwa: jest to piąta renówka którą jeżdżę i tylko ta obecna pokazuje realny stan paliwa w zbiorniku.

 

Kangoo I, 2xclio II i scenic I zaniżały stan o jedną kreskę.

Edytowane przez wojtekgzk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie weszło wczoraj 53l, jakies 10km od tego jak zapaliła sie rezerwa, więc jest 60l bak proste, najlepiej do pełna tankowac od rezerwy i wszystko wiadomo, jak zapali mi się rezerwa wiem że moge jeszcze około 100km przejechac, bo w baku zawsze zostaje ci około 2 litry których pompka nie pociągnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja już dwa razy sprawdzałem spalanie na sposób wyżej opisany czyli do pełna przejechać określony dystans i dotankować znowu do pełna, ja tankuje zawsze do pierwszego odbicia pistoletu, wtedy wiem że jest zawsze do jednego poziomu. Narazie wychodzi mi 7,0-7,3L/100km. drugim razem tankowałem od momentu zapalenia sie na stałe kontrolki i weszło dokładnie 52,5L. Możliwe że rezerwa na stałe zapala się przy ok. 7L. chociaż nie wiem ile można wlać pod korek. Teraz lampka zapaliła mi się na stałe przy 714km i jeżdżę już z zapasikiem. Mam w planie osuszyć baczek i wtedy bede wiedział na przyszłość na ile mogę sobie pozwolić. Napisze ktoś czy mogą być jakieś problemy jeśli wypale wszystko w baku?

Edytowane przez marek24p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, nowi użytkownicy forum, wyważacie już dawno otwarte drzwi.

Wystarczy przeczytac kilka tematów już istniejacych jak przykładowo ten:

http://megane.com.pl/topic/458-renault-megane-96-16-duze-spalanie/

Tu jeszcze 12 takich tematów szukajka znalazła i do benzyny i do diesli, a także od wersji I do III:

przechwytywapmp.png

Lub inne polecane na dole strony jako "podobne tematy".

Wystarczy też czasami przeczytac temat, w którym posta sie zamieszcza, przykładowo to:

http://megane.com.pl/topic/28706-19d-pojemnosc-zbiornika-paliwa-spalanie/page__view__findpost__p__230680

Zapewne chodzi o dystans, jaki mozna na rezerwie spokojnie pokonać.

Trzeba mieć swiadomość, że w momencie zapalenia kontrolki rezerwy, zaczyna się faktyczne wysysanie tej reszty.

Komputer czasami pokazuje dystans 80km a czasami ponad 100km do przejechania. (jest też różnica czy to benzynka czy diesel, a posty z tymi odległościami spotykają sie w tym samym temacie)

Jest to uzależnione od sposobu jazdy i spalaniem na 100km OD OSTATNIEGO ZEROWANIA LICZNIKA PRZEBIEGÓW OKRESOWYCH.

Ze średniej spalania komputer prognozuje możliwy do przejechania dystans.

Jeśli od ostatniego zerowania po tankowaniu nasze auto miało wieksze spalanie, z powodu jazdy miejskiej, stania w korkach, czy wyscigów na 1/4 mili, to obliczona odleglość dystansu na pozostałym paliwie bedzie mniejsza. Jesli jazda była spokojna i spalanie wyszło mniejsze na 100km, to przewidywana odległość bedzie większa.

Najlepiej NIE ZEROWAĆ LICZNIKA DZIENNEGO, wówczas obliczenie średniego spalania jest dokładniejsze. W dłuższym czasie, na dłuższym dystansie, jazda w różnych warunkach, komputer dokładniej obliczy średnią.

Mojego dziennego nie kasowałem już od prawie 7000km.

Kto potrzebuje wiedzieć ile przejechał od ostatniego tankowania wystarczy spisać stan licznika lub fotkę fonem zrobić. Tu taka przykładowa z mojego sceniola drugiego.

27012012023ava.jpg

Wiem że swieci SERVIS i auto domaga sie wymiany oleju, minął rok od ostatniej ale dystans jeszcze za mały na wymianę. Fotka ze stycznia tego roku, wtedy miałem potrzebę przebieg udokumentować..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Więc z moich testów wyszło, że: na rezerwie można spokojnie przejechać 100km (zreszta pjak pewnie w większości aut). Jak już wcześniej pisałem zapalenie na stałe kontrolki przy 714km na liczniku, przejechałem dokładnie do 814km, zatankowałem do pierwszego odbicia i weszło dokładnie 57,6L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciesz się bo jeszcze siedzie w necie więc coś napiszę <piwko>

Do baku wlejesz podobno 60 ale ja wlałem chyba ciut więcej albo tak mi się wydawało. :) Pamietam, że pistolet strzelił dwa razy.

Spalanie? To zależy. Kwestia ciężkości buta, tego czy jeździsz w mieście czy na trasach.

Tak na trasie to ponad 800 km.Gdzieś zapisałem ale nie mam pod ręką (od czasu jak kupiłem to do pełna lałem z 3 razy)

Trasa a wokół komina to ogromna różnica. Częściej w trasie to komputerek bardzo szybko obniża średnie spalanie a jak po okolicy, w korkach to spalanie rośnie. Zauważyłem, że np po przejechaniu około 30 km po trasie spalanie spada w ten sposób, że np. z 7,3 na 7,2 itd. Im dłużej w trasie tym lepiej.Normalne.

Oponki standard czyli 15/185/65

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!