Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.9D Pojemność zbiornika paliwa, spalanie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od niedawna jestem użytkownikiem meganki i nie wiem ile dokładnie litrów miesci bak. Wszędzie jest mowa że montowano 60l a u mnie jest ok 40-50l(tylko że nie wiem ile dokładnie... 40? 45? 48? 50 ? ) montowano mniejszy bak niż 60l? jeśli tak to jaki?

 

Chciałbym wiedzieć, aby móc sprawdzić średnie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zatankowałem 10l i skoczyło o 2 przedziałki czyli 1/4 baku.(na liczniku jest 8 przedziałów) Ja na spalanie patrze po przedziałkach, chociaż wiem że takie mierzenie nie zawsze jest dokładne(chociaż w poprzednim samochodzie się sprawdzało) ale jak zmierzyć inaczej ? Teraz jeżdżę głównie po mieście, i jak założyłem że bak ma ok 48l , jedna przedziałka miałaby 6l. to spalanie wyszło mi dość wysokie. A jeździłem oszczędnie. Więc jakby bak był większy a sugerowanie przedziałkami by się sprawdzało to auto miało by kolosalne spalanie. Poza tym teść mówił ze wchodziło do baku jak tankował do pełna na rezerwie 40pare litrów(mówi że już nie pamięta ile dokładnie) . Ale jemu z kolei spalanie wynosiło średnio 5.5l (jazda raczej poza większymi miastami, praca -dom) On patrzył na to ile km zrobił na zatankowanym paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodziło do baku jak tankował do pełna na rezerwie 40pare litrów

Pytanie od jakiego momentu? Jak wskazówka leży na "0" to w baku masz jeszcze benzyny na co najmniej 100-150 km. Rezerwa, czyli moment zapalenia lampki, w baku możesz mieć jeszcze z 5-10 l.

Ja też w poprzednich samochodach określałem sobie zużycie paliwa na podstawie tego co pokazał wskaźnik. W Scenicu nie ma takiej opcji.

Jedź na stacje benzynową zatankuj do pełna, wyjeździj 300-400 km, albo cały bak, do zapalenia rezerwy. Ponownie pojedź na tą samą stacje i zatankuj z tego samego dystrybutora. Będziesz wiedział jakie masz zużycie.

To jest najprostsza i najpewniejsza metoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i tak <szukaj> Tylko dziwne ze rezerwa miałaby tak dużo l. Ale pomijając rezerwę, która nawet jakby miała niewiadomo ile l. to na wskaźniku jest tylko jedną kreską ( nie przedziałką ) Jak pisałem 2 przedziałki to 10l, czyli to co wskazuje wskaźnik to i tak ok 40pare litrów które są ponad rezerwą. Jak zrobiłem 100km spadło mi na wskaźniku paliwa o 2 przedziałki (czyli 1/4 baku) Wychodziłoby że samochód spala mi 10-12l/100km a to nie możliwe. Może być tak że wskaźnik paliwa jest wadliwy ?

 

PS. Na pewno w najbliższym czasie przetestuję twoją metodę. ;-) Mam krótko ten samochód, w poprzednim (mondeo) bak miał 61,5l 4 przedziałki po 15l (tak też z tankowania wynikało jak zatankowałem 15l podskakiwało o jedną przedziałke) na jednej przedziałce robiłem ok 250-300km więc się zgadzało i spalanie było ok. Zazwyczaj tankuje samochód nie na rezerwie tylko dużo wcześniej, ponieważ raz miałem rezerwe, i przy ruszaniu lekko pod górkę zapowietrzyło się auto i miałem trochę zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Autofan, co ja Ci będę mówił, że wskazówka nie zawsze pokazuje tyle ile ma pokazywać. W jednym zakresie, pomiędzy kreskami to 10 l, a drugim 20 l średnia będzie 15 l. <szukaj>

W poldolocie miałem tak, że jak zatankowałem do pełna i ruszyłem w trasę wskazówka zaczynała się ruszać dopiero po przejechaniu 100-150 km , czyli jak z baku ubyło ok 10-12 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w każdym Scenicu jest tak że jak się zatankuje bak do pełna to przez pierwsze 300 km wskazówka do połowy skali porusza się ociężale a potem jakby ktoś ze zbiornika kubkiem paliwo wylewał?

nie tylko w Scenicu, w Megance też tak jest :->

 

Zbiornik czy to meganka czy scenic ma 60 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też 60l,przypuszczam jak wszędzie:p Do połowy zbiornika wskazówka opada monotonnie gdzie zrobie ok 400km a od połowy w dół leeeeci jak szalona:) Od połowy do rezerwy zrobie ok 250km ale to różnie zależy od mojej stopy hehe 1,6e.

Choć szwagier ostatnio jeździł megi i mówił że wskazówka mi nie opada że stoi w miejscu ,wiec teraz testuje wskazówkę i jak narazie opada hehe

 

[ Dodano: 2011-02-19, 13:27 ]

Kurcze coś mi sie wydaje że za wolno opada więc będę musiał wozić 5l w zapasie bo jak stanie nagle to lipa:( Może powiecie mi ile powinienem zrobić km na zbiorniku??? bo jak sprawdzałem jakieś pół roku temu to zrobiłem 600-630km do zapalenia sie rezerwy...

A jak braknie mi paliwa to po dolaniu samochód odpali???Pytam bo W Reni nie testowałem tego. 1,6e 90KM

post-18705-1297796548_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma co się sugerować kreskami przy wskaźniku, to nie są mierniki że ubyło np. 6 czy 10 l. paliwa. Po za tym zwróćcie uwagę, że wskaźnik nie "uwzględnia" rezerwy, tzn. wszkazówka spada do zera i po pewnym czsie dopiero zaświeca się lampka rezerwy. W swoim samochodziku sprawdziłem kilkukrotnie jaką "pojemność" ma rezerwa przy okazji tego, że jeżdząc na LPG zapomniałem dotankować co jakiś czas benzyny (potrzebna m.in. na rozruch). Rezerwa ma "pojemność" ok. 11 l. a i tak przy nalaniu tej ilośći, lampka zaświeca się na zakrętach, przy hamowaniu itp. Najpewniejszy sposób sprawdzenia spalania, to ten który opisał Przemo. A diesel dodatkowo jeszcze bardziej się pieni przy tankowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powiecie mi ile powinienem zrobić km na zbiorniku???

Co Ci to da? Nie da się tego jednoznacznie określić. Jak Ci powiem, że zrobiłem 670 km i nie zapiła się jeszcze rezerwa ? Do baku weszło mniej niż 50 l. Coś Ci to da?

Policz to inaczej. Przyjmij 8l/100 km wtedy na baku powinieneś spokojnie zrobić 750 - 800 km. Ale to i tak szacunki. Wszystko zależny od jakości benzyny, długości trasy przejechanej jednym ciągiem, Twoich zdolności naciskania na gaz, pogody, ruchu, prędkości z jaką się poruszałeś, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!