Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CB - zakłócenia


mlopus1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

problem z CB pojawia się po uruchomieniu silnika, zakłócenia prawie nie pozwalają na użytkowanie radia. Mam Sirio 145 magnes + unidena 520. Sprawdziłem antenę, później wymieniłem na inną, próbowałem z zasilaniem z niezależnego aku, radio w innym aucie działa ok. W megane uruchomienie silnika powoduje trzaski i szumy czy ktoś ma pomysł co może być grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj założyć filtr na kabel zasilający, taki jak masz przy kompach , przy klawiaturze, można to kupić w sklepach elektronicznych.

Przewiniesz kabel raz lub dwa razy przez cewkę, może pomóc, ale gwarancji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często zakłócenia powodują inne urządzenia, takie jak: ładowarki do telefonów/nawigacji, złe podłączenie do zasilania (przewody powinny być dobrze przymocowane a najlepiej zlutowane) a jeżeli korzystasz z wtyczki pod zapalniczce to sprawdź połączenie kabli w tej wtyczce, jeżeli to nie pomoże radzę założyć filtr przeciwzakłóceniowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Nie mam wzmacniacza.

2) Sprawdziłem zasilanie w CB, profilaktycznie podlutowałem masę, podpinałem drugi aku tylko do zasilania CB

3) Wywaliłem nawigację, ładowarki itp.

4) Zastanawiałem się czy to nie układ karty start/stop?

 

Problem pozostał, szukam dalej

 

[ Dodano: 2011-02-18, 10:17 ]

Rozmawiałem telefonicznie z zaprzyjaźnionym serwisem CB, stawiają na pompę paliwa, tą osadzoną w baku wypadało by odpiąć i zobaczyć, twierdzą, że filtry nic nie dadzą. Czy pod kanapą jest dostęp do tej pompy?

 

[ Dodano: 2011-02-19, 16:37 ]

Sieje pompa paliwa, zakłócenia nikną po odpięciu przewodów zasilających pompę będącą w baku, próby podłączenia na niej filtrów nic nie dały, może ktoś ma pomysł co z tym fantem dalej począć? Zastanawiam się też jak to się ma do przedłużonej gwarancji, ale znając ASO to powiedzą, że ten model tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jak odepniesz zasilanie pompy paliwa to samochód nie gaśnie?

 

Gość w sklepie z CB mówił mi, że w reniach sieje klima i elektryczne wspomaganie. U mnie na początku strasznie siało wspomaganie, potem nagle przestało i tylko słychać "pyrkanie" które rośnie/maleje razem z obrotami - jakbym miał cewkę...

 

Radio mam Stabo czyli nowszy Uniden. Podobno któryś z modeli Lafayete (chyba tak się to pisze) bardzo dobrze filtruje, niestety nie mam czasu na testy by to potwierdzić, a z drugiej strony Stabo ma idealnie małe wymiary i żal pchać jakąś cegłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie nie nie.... podobne=prawie a to nie to samo ;-) jest sporo grubsze i szersze - jedynie trochę krótsze. Są ok jak ma się wolne miejsce DIN - jak na radio? W Sceniku 3 normalnie nie ma gdzie takiego estetycznie zamontować <szukaj>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liso, Lafayette ATENA. Ja mam do sceniola drugiego przełożone CB z poprzedniego czyli YOSAN 120 PRO i zero zakłóceń z instalacji, nieistotne co jest włączone. Ten Yosanek to bliźniak właśnie Lafayetki. Radyjko charakteryzuje się bardzo dobrymi filtrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj jak odepniesz zasilanie pompy paliwa to samochód nie gaśnie?

 

Nie od razu' date=' jak tylko na kilka sekund się odepnie to nie gaśnie, to jakaś pompa niskiego ciśnienia, która podaje paliwo z baku na pompę wtrysku.

 

Sprawdzałem w drugim identycznym megane i radio działa bez problemu, najwidoczniej pompa ma jakieś przebicia albo inny defekt.

 

[ Dodano: 2011-02-19, 22:22 ]

Radio mam Stabo czyli nowszy Uniden.

 

Wygląda ciekawie nawet nie wiedziałem, że coś takiego jest, czy Stabo ma homologację ? Działa w zerach czy piątkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabo to nie koniecznie nowszy uniden. W dawnych czasach to Stabo wychodziło głównie na rynek niemiecki i po przywiezieniu do polski modele które były wyposażone w modulacje AM były przerabiane w zera i z powodzeniem pracowały sobie z mocą 1W. Jakiś już dłuższy czas temu w Polsce pojawiły się radia Stabo ale to już technologicznie druga odsłona presidentów. Uniden zaś jest wprowadzany na rynek US.

Co do homologacji to na stronie UKE znajdziesz listę sprzętu niedopuszczonego do obrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabo to nie koniecznie nowszy uniden.

 

To dla mnie dość dobra rekomendacja mam unidena 520XL i uważam, że to jedno z najlepszych CB jeśli chodzi o relację ceny do jakości i poziomu szumów, niestety moja Megi nawet z nim sobie poradziła przy pomocy wadliwej pompy paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabo też sobie nie radzi niestety. U ojczulka w ToledoII (silnik diesla) działa jak marzenie i to na krótkiej floridzie. Bardzo fajnie działa ASC. Ja muszę szukać dalej i właśnie podobno Lafayette/Yosan mają dobre filtrowanie. Znajomy ma mi pożyczyć Lafayette na kilka dni jak mu nie będzie potrzebne, wtedy będę mógł napisać czy zmiana radia coś pomogła.

 

p.s. w sklepie z CB powiedzieli mi, że dodatkowe filtry niewiele dadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liso - Znajomy ma mi pożyczyć Lafayette na kilka dni jak mu nie będzie potrzebne, wtedy będę mógł napisać czy zmiana radia coś pomogła.

 

Napisz jaki wynik testów, mnie zraża współosiowy potencjometr w lafayette, oraz właśnie ASQ, który wycina końcówki słów ale jeśli nie będzie szumieć to i tak lepiej niż uboot, a i wygląda sporo ładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Yosana JC-2204 Turbo i ASQ nie ucina wypowiedzi.

Mogę spokojnie napisać, ze ASQ w Yosanie działa o wiele lepiej niż ASC z Presidencie.

Mój model nie ma RF Gaina, ale powiem szczerze, że jakoś nie odczuwam jego braku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!